برنامه هکجاسوسی گوشیهک گوشی

راه های جلوگیری از هک شدن تلگرام

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه میزان تلگرام شما امن است طوری که هکرها نتوانند در آن نفوذ کنند؟ یکی از مهمترین مواردی که بعد از ایجاد حساب تلگرام باید به آن توجه کنید مسئله امنیت حساب میباشد، زیرا اطلاعات حساب شما نیاز دارند که محافظت شوند. اصلا شاید شما بخواهید کانالی را در تلگرام به هدف کسب و کار و تجارت راه اندازی کرده و توسعه دهید. در این حالت شما باید خیلی مراقب حساب خود باشید زیرا اگر کسی حساب شما را هک کند میتواند به تمام اطلاعات، کانال ها وگروه های شما دسترسی پیدا کند. خوشبختانه راه هایی برای ایمن نگه داشتن حساب کاربری تلگرام وجود دارد که در این مقاله درباره این روش ها توضیحاتی داده شده است.

امنیت تلگرام

راه های جلوگیری از هک شدن تلگرام
امنیت تلگرام
 • تأیید دو مرحله ای (two step verification) را فعال کنید.

همانطور که میدانید برای وارد شدن به حساب کاربری تلگرام باید شماره موبایل خود را وارد کنید، سپس یک کد به صورت اتوماتیک به همان شماره پیامک خواهد شد. پس از دریافت کد و وارد کردن آن، به راحتی میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید. بنابراین اگر کسی به هر روشی به این کد دست پیدا کند، حساب شما به سرقت خواهد رفت. تأیید دو مرحله ای (two step verification) میتواند از حسابتان محافظت کند. از این پس شما باید علاوه بر کد تأیید، رمز عبور را نیز بدانید. برای فعال کردن تأیید دو مرحله ای مراحل زیر را دنبال کنید:

هك شدن تلگرام در ايفون

 1. برنامه تلگرام را باز کرده و وارد حساب خود شوید.
 2. گوشه سمت چپ برنامه سه خط میبینید روی آن ضربه بزنید.
 3. به بخش تنظیمات (setting) رفته و سپس به قسمت حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) وارد شوید.
 4. روی گزینه تأیید دو مرحله ای (two step verification) بزنید.
 5. یک رمز عبور قوی ایجاد کنید و برای تأیید، مجدداً آن را وارد کنید.
هك شدن تلگرام در ايفون
هك شدن تلگرام در ايفون

          6. توجه داشته باشید بعد از اینکه رمز عبور خود را وارد کردید، یک بخش از تلگرام از شما Hint نیز میخواهد. Hint به معنای یک اشاره است که میتوانید به صورت غیر مستقیم به وسیله آن به رمزعبور خود اشاره کنید هنگامی که وارد حساب خود میشوید، باید رمز عبور را نیز وارد کنید. در صورت فراموش کردن رمز عبور میتوانید از Hint کمک بگیرید و آن را به یاد بیاورید.

از کجا بفهمیم تلگرام هک شده
از کجا بفهمیم تلگرام هک شده

7. آدرس ایمیل خود را در جای خود وارد کنید و روی آیکن “green check” ضربه بزنید. فراموش نکنید دادن آدرس ایمیل بسیار مهم است زیرا برای بازیابی رمز خود به آن نیاز دارید. اگر ایمیلی را در این قسمت نگذاشته باشید در صورت فراموش کردن رمز، باید کلا حساب خود را پاک کنید که همراه با آن تمام چت ها و اطلاعات شما پاک خواهد شد.

8. به صندوق ورودی خود بروید، ایمیل را باز کنید و روی “confirmation link” کلیک کنید.

از کجا بفهمیم تلگرام هک شده

 • از گذرواژه قوی استفاده کنید.

در دنیای امروز، هر روز شاهد هک شدن بسیاری از حساب های تلگرام توسط هکرها هستیم. مهمترین دلیل آن بی توجه بودن به رمز عبور و استفاده از رمز عبور ضعیف است. سعی کنید حتما از گذرواژه قوی استفاده کنید.

 • قفل رمز عبور را برای تلگرام تنظیم کنید.

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگامی که گوشی هوشمند شما دارای قفل نیست وارد برنامه تلگرامتان شود. در این حالت ممکن است اطلاعات حساب شما به سرقت برود. برای جلوگیری از این اتفاق و محافظت از داده های خود باید ” Passcode Lock” را تنظیم کنید. برای این کار باید

 1. به بخش تنظیمات (setting) رفته و سپس به قسمت حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) وارد شوید.
 2. روی گزینه “Passcode Lock” ضربه بزنید.
 3. رمز ورود خود که 4 رقمی باید باشد را وارد کنید سپس دوباره آن را وارد کنید تا تأیید شود.

اگر گوشی شما دارای قابلیت ” Fingerprint” باشد، شما میتوانید ” Unlock with Fingerprint” را فعال کنید. این به شما کمک می کند تا سریعتر و با امنیت بیشتری وارد شوید.

قفل رمز عبور را برای تلگرام تنظیم کنید.
قفل رمز عبور را برای تلگرام تنظیم کنید.
 • بررسی کردن Active Sessions

گزینه جالبی که در تلگرام وجود دارد Active Sessions میباشد. از طریق آن میتوانید بررسی کنید که چه کسی به حساب شما جز خودتان دسترسی دارد. برای ورود به این قسمت باید:

 1. به بخش تنظیمات (setting) رفته و سپس وارد قسمت حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) شوید.
 2. روی گزینه Active Sessions کلیک کنید.
 3. اکنون می توانید تمام دستگاه هایی را که به حساب شما دسترسی دارند مشاهده کنید.
 4. اگر دستگاه ناشناخته ای با IP مشکوک مشاهده کردید، روی آن کلیک کرده و سپس آن را حدف کنید.
 5. اکنون می توانید رمز ورود خود را تغییر داده و Active Sessions را چند روز بعد دوباره بررسی کنید.
بررسی کردن Active Sessions
بررسی کردن Active Sessions
 • ذخیره در گالری را غیرفعال کنید

شما باید ذخیره در گالری (Save to Gallery) راغیر فعال کنید زیرا به طور خودکار عکس های شخصی شما مانند عکس کارت بانکی را ذخیره می کند و این میتواند مضر و خطرناک باشد.

 • پیام های ساختگی را نادیده بگیرید و مراقب روش های فیشینگ باشید.

ممکن است پیام هایی مثل نمونه زیر که از طریق تلگرام برای بعضی از کاربران ارسال میشود را مشاهده کرده باشید:

” حساب شما به طور موقت مسدود شده است ، برای تأیید هویت خود روی لینک زیر کلیک کنید.”

به یاد داشته باشید که تلگرام هرگز از شما نمی خواهد هویت خود را تأیید کنید. این فیشینگ است و اگر به آن لینک توجه کنید، متوجه می شوید که این لینک از طرف وب سایت تلگرام نیست. اگر چنین پیام هایی را دریافت کردید، فقط آن را نادیده بگیرید و هرگز روی لینک کلیک نکنید. همچنین برخی از هکرها سعی می کنند با استفاده از برخی روش ها کاربر را فریب دهند. اگر پیامی از تلگرام دریافت کردید، مراقب باشید و به  “Blue Tick”در قسمت عنوان آن نگاه کنید، و همچنین شماره را بررسی کنید. اگر مطئن شدید که ان حساب ساختگی است، میتوانید آن را بلاک و report کنید. تلگرام از امنیت بالایی برخوردار است به همین دلیل  هکرها از این روش برای بدست آوردن رمزعبور حساب نیز استفاده می کنند.

ذخیره در گالری را غیرفعال کنید
ذخیره در گالری را غیرفعال کنید

سعی کنید تمام نکات گفته شده را در حساب تلگرام خود رعایت کنید که از هک شدن آن جلوگیری شود. اگر می خواهید تلگرام را ایمن نگه دارید، مطمئن شوید که روی لینک های مشکوک کلیک نمی کنید و اطلاعات خصوصی را با کسی به اشتراک نمی گذارید. همچنین، استفاده از گپ های مخفی را در نظر داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعات از ابتدا به انتها رمزگذاری شده اند (end-to-end encrypted)  و توسط هکرها قابل هک شدن، نیستند. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

از کجا بفهمیم که تلگرام ما هک شده است

هک کردن تلگرام با فیشینگ (Phishing)

در این روش که به آن فیشینگ یا ماهیگیری می گویند،هکر یک وبسایت یا یک اپ جعلی که بسیار شبیه به صفحه لاگین تلگرام باشد را می سازد و با بهانه هایی از شما می خواهد شماره تلفن و کد وریفیکشن خود را وارد کنید و اینگونه به اکانت شما دسترسی پیدا کند. هنگامی که شماره تلفنتان را وارد کنید، هکر شماره را به سرویس اصلی تلگرام می فرستد و برای شما پیامی با کد دسترسی ارسال می شود و هکر قبل از شما آن کد را می خواند و با آن لاگین می شود و به اکانت شما دسترسی می یابد.

برای جلوگیری از هک شدن حساب تلگرامتان با این روش، همیشه قبل از وارد کردن شماره تلفن خود اطمینان حاصل کنید که آدرس بالای صفحه مرورگرتون telegram.org۷۸۵ و یا web.telegram.org۷۶۱ هست و علامت قفل مرتبط با https هم به رنگ سبز باشد.

هک کردن تلگرام با استفاده از نرم افزار هک شدن تلگرام اسپای۲۴

نرم افزار اسپای۲۴ یک ابزار هک گوشی از راه دور می باشد که با هدف کنترل و نظارت بر فرزندان زیر 18 سال طراحی و عرضه شده است و اکنون توسط کارشناسان ما به زبان فارسی ترجمه و تغییراتی درخور کابران ایرانی داده شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

اسپای۲۴ درواقع گوشی فرزند شما را هک می کند و به سرور تلگرام کاری ندارد. اما با هک کردن از طریق این برنامه شما می توانید به تمام اطلاعات موجود در گوشی فرزندتان که شامل عکس ها و فیلم های گالری، لیست پیامک ها، لیست تماس ها، موقعیت مکانی و همچنین پیام های تلگرام فرزندتان نیز دسترسی داشته باشید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا