دسته‌بندی نشده

دسترسی به تلگرام دیگران از طریق چند روش مختلف

یکی از  موضوعاتی که هر روزه به دفعات در گوگل سرچ می شود و همیشه جز مباحث تاپ می باشد، “دسترسی به تلگرام دیگران” است. افراد زیادی به دنبال خواندن چت دیگران در تلگرام و دسترسی به فایل و مدیاهای آن ها می باشند، این کار می تواند از سر کنجکاوی و یا سوءاستفاده های مالی و… باشد. در ادامه می خواهید چند روش دسترسی به تلگرام دیگران و همچنین جلوگیری از آن را به شما عزیزان آموزش دهیم.

چرا می گویند هک تلگرام غیر ممکن می باشد؟

یکی از روش های دسترسی به تلگرام دیگران، هک سرور ها می باشد، که تا کنون شخصی نتوانسته است این کار را انجام دهد. یعنی موسسین تلگرام، امنیت سرور های اصلی را تا حدی بالا برده اند که هیچ کدام از هکر های حرفه ای نتوانسته اند به آن وارد شوند، چه برسد به افراد عادی. آن ها به طور مداوم در حال گذاشتن جایزه های بزرگ برای هکر هایی هستند که بتوانند سرور ها را هک کنند و به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند، این کار باعث می شود تا بتوانند ایرادات امنیتی خود را هر روز بیابند و مانع از شکسته شدن دیوارهای امنیتی تلگرام شوند، به همین دلیل از روش هک سرور های اصلی کسی نمی تواند هک انجام دهد، پس کلا” این روش را از لیست خود حذف کنید.

دسترسی به تلگرام دیگران

هک تلگرام از طریق حملات فیشینگ

حملات فیشینگ یکی از خطرناک ترین روش های هک می باشد که برای دسترسی به تلگرام دیگران و دیگر اطلاعات موجود در موبایل استفاده می شود. در این روش شما وارد سایتی می شوید، که ممکن است بخاطر تبلیغات و یا برای انجام کاری به آن وصل شده باشید. هکر در این سایت برای شما یک صفحه ی ورود به تلگرام جعلی قرار می دهد و از شما می خواهد برای ورود به سایت و استفاده از امکانات آن از طریق صفحه ی قرار داده شده، وارد تلگرام شوید، شما نیز شماره تماس خود و همچنین کد تلگرام را وارد می کنید، به همین سادگی هک شدید و هکر به اندازه ی خود شما به تلگرام تان و چت ها و اطلاعات تان دسترسی خواهد داشت، برای جلوگیری از این اتفاق کافی ست تا همیشه آدرس  URL سایت ها را نگاه کنید و در هیچ سایتی به غیر از سایت اصلی تلگرام، اطلاعات را وارد نکنید.

دسترسی به تلگرام دیگران

دسترسی به تلگرام دیگران از طریق حمله ی مرد میانی

مرد میانی به معنی استراق سمع از طریق شخص سوم می باشد. در این روش از طریق روش های مختلف مانند حملات فیشینگ، کیلاگر ها، سرقت کد تلگرام به صورت مختلف و … وارد تلگرام شما می شوند و بدون این که چیزی را تغییر دهند، مکالمات و دیگر اطلاعات را شنود می کنند. برای این که از این نوع حملات در امان بمانید، بهتر است همواره از باز کردن لینک های نامشخص اجتناب کنید، برنامه های غیر اصلی تلگرام را نصب نکنید و فقط به نصب نسخه ی اصلی آن اعتماد کنید. اگر شما می خواهید از هر کدام از این روش ها برای دسترسی به تلگرام دیگران استفاده کنید، باید بدانید که در ابتدا باید هزینه هایی را برای برنامه های هک و حمله بپردازید و همچنین اطلاعات و آگاهی های خاص از برنامه نویسی و کد زنی داشته باشید، در آخر نیز این کار غیر اخلاقی بوده و در صورت اطلاع شخص می تواند از شما شکایت کند.

دسترسی به تلگرام دیگران

هک تلگرام با استفاده از کی لاگر امکان پذیر نمی باشد

کی لاگر ها من جمله ی نرم افزار های بسیار معروفی هستند که برای هک استفاده می شود. البته به دلیل مصارف مفیدی که دارند همیشه در دسته ی برنامه های مخرب قرار نمی گیرند. برای استفاده از کی لاگر ها، باید به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی موبایل قربانی نصب شود. از آن پس هرگاه او بخواهد متنی را تایپ کند، این متن های تایپ شده را ذخیره و برای شما ارسال می کند، عده ی زیادی کی لاگر های مختلف را تبلیغ می کنند تا شما ترغیب شوید و برای دسترسی به تلگرام دیگران از آن ها استفاده کنید. اما در واقع کی لاگر ها شانسی برای هک تلگرام ندارند زیرا کد های تلگرام همیشه یکبار مصرف است و هنگامی که شخص ان را وارد می کند، کد سوخت می شود و برای بار دوم به شما پاسخ نمی دهد. همین امر باعث می شود تا تلگرام یکی از نرم افزار های امن برای ارتباطات باشد. یکی از باگ هایی که اینستاگرام نسبت به تلگرام دارد، همین رمز های دائمی است که به راحتی با کی لاگر ها قابل هک می باشد، همانطور که نظاره گر هستید روزانه اطلاعات افراد زیادی از طریق هک اینستاگرام منتشر می شود.

دسترسی به تلگرام دیگران

دسترسی به تلگرام دیگران به روش مستقیم

تنها روشی که بدون دنگ و فنگ و برنامه نویسی می توان دسترسی به تلگرام دیگران را امکان پذیر کرد، دسترسی مستقیم به سیم کارت شماره ی تلگرام وی می باشد. شخص هکر برنامه ی تلگرام را بر روی موبایل خود نصب می کند، و شماره ی تلگرام قربانی را وارد می کند، در همان لحظه از وی می خواهد تا گوشی اش را برای یک دقیقه قرض بگیرد، سپس کد ارسال شده برای وی را برداشته و پیامک را نیز حذف می کند. این اتفاق بسیار سریع و در عرض کمتر از یک دقیقه پیش می آید، به همین دلیل شخص زیاد شک نمی کند ولی در واقع در عرض همین یک دقیقه بخاطر حواس پرتی باعث هک تلگرامش می شود. تلگرام بعد از این که شخصی  غیر از خود فرد وارد اکانت شود، پیامکی حاوی ورود فرد را به فرد ارسال می کند، اما دیگر فایده ای ندارد چون هکر وارد حساب شده و به راحتی این پیامک را نیز حذف می کند. بیشترین نوع دسترسی به تلگرام دیگران، از طریق این روش توسط نزدیکان خود شخص انجام می گیرد.

دسترسی به تلگرام دیگران

دسترسی به تلگرام دیگران از طریق مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی بدترین نوع دسترسی به تلگرام دیگران و یا اطلاعات و نرم افزار های دیگر می باشد. هکر ها همیشه در کمین نیستند تا با هزاران خط کد و نرم افزار های سنگین به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. در روش مهندسی اجتماعی، هکر طرح یک دوستی مطمئن را برای شخص می ریزد، با او صحبت می کند و با جلب اعتماد وی سعی در به دست آوردن اطلاعات شخصی اش می کند. این روش بسیار ساده است و کافی ست تا شخص با کمی تحقیق در اینترنت روش های روانشناختی گول زدن افراد مختلف را به دست آورند. البته افرادی که با شبکه های اجتماعی زمان زیادی را سپری می کنند، به خوبی این کلک ها را می دانند و درک می کنند و پیامک حاوی کد تلگرام خود را به راحتی به کسی نمی دهند، اما افراد ساده تری مانند پدر و مادر ها هستند که در این باره تحقیقات خاصی انجام نمی دهند و ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند، دادن کد تلگرام تبعات زیادی مانند سوءاستفاده از حساب های بانکی و … دارد. پس بهتر است بعد از خواندن این متن افراد خانواده ی خود را آگاه کنید.

دسترسی به تلگرام دیگران

چگونه مانع از دسترسی دیگران به تلگرام خود شویم؟

دسترسی به تلگرام دیگران همیشه توسط هکر های قوی و برای سوءاستفاده های مالی نمی باشد، گاه از طریق دوستان و نزدیکان و به قصد کنجکاوی خواهد بود، به همین دلیل هوشیار باشید و سعی کنید تلفن همراه خود را به کسی نسپارید، و در صورت لزوم خودتان  نیر حضور داشته باشید تا کسی نتواند به اطلاعات شخصی تان دسترسی پیدا کند. یکی از راه های آسان و بسیار مفید جلوگیری از دسترسی به تلگرام، استفاده از آپشن ” نشست دو مرحله ای ” می باشد. تلگرام برای کاربران خود این امکان را فراهم آورده تا علاوه بر وارد کردن کد یکبار مصرف یک رمز دیگر را نیز برای حساب خود انتخاب کنند. در چنین حالتی اگر رمز دوم خود را کاملا” شخصی نگاه دارید، دیگر کسی توانایی دسترسی به چت های تلگرام شما را نخواهد داشت، حتی اگر کد یکبار مصرف شما را به سرقت برده باشد، بدون وارد کردن رمز دوم نمی تواند وارد حساب شخصی تان شود.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا