دسته‌بندی نشده

ورود به گوشی با جیمیل (دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل)

ورود به گوشی با جیمیل، یکی از رایج ترین روش ها برای کنترل تلفن های همراه از راه دور می باشد. این روش در حال حاضر تنها برای تلفن های دارای سیستم عامل اندروید قابل استفاده است و با فعال کردن گزینه بک آپ، می توانید تلفن های همراه را ردیابی کنید، از اطلاعات آن محافظت کنید و یا در صورت لزوم، اطلاعات آن را به سرعت حذف نمایید. در این مطلب از سایت اسپای۲۴ شما را با دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل آشنا می کنیم.

ورود به گوشی با جیمیل چگونه ممکن است؟

تلفن های همراه هوشمند امروزه به یکی از مهم ترین ابزار مورد استفاده انسان ها تبدیل شده اند. در تلفن همراه هر فرد، مجموعه ای از اطلاعات مهم و حیاتی، تصاویر، فیلم ها، شماره تلفن مخاطبین و … قرار دارد که با از بین رفتن آن ها، مشکلات متعددی به وجود می آید. امروزه با استفاده از یک اکانت گوگل یا حساب های کاربری جیمیل، می توان از اطلاعات مهم درون تلفن های همراه محافظت کرد. برای این امر، باید ابتدا یک جیمیل بسازید و سپس آن را در تلفن همراه خود، فعال نمایید. در قسمت تنظیمات این اکانت گوگل، می توانید به راحتی گزینه بک آپ را فعال کرده و تمامی اطلاعات مهم درون تلفن همراه خود را در آن آپلود نمایید.

با انجام این فرایند، اطلاعات شما برای همیشه در حساب گوگل باقی خواهند ماند و پس از آن با استفاده از هر دستگاه هوشمند دیگری، ورود به گوشی با جیمیل امکان پذیر خواهد بود. فعال کردن گزینه دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل و یا همان بک آپ، علاوه بر نگهداری و حفاظت از فایل ها مهم ، می توانید در صورت گم شدن تلفن همراهتان نیز، آن را ردیابی کند.

ورود به گوشی با جیمیل

نحوه ورود به گوشی با جیمیل و حذف آن ها

دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل این امکان را به شما می دهد که از طریق سیستم های کامپیوتر، تبلت و یا هر دستگاه هوشمند دیگر، بتوانید اطلاعات آپلود شده خود را مشاهده نمایید. یکی از بزرگ ترین مزیت های ورود به گوشی با جیمیل، این است که در صورت گم شدن و یا دزدیده شدن تلفن همراهتان، می توانید از راه دور اطلاعات مهم خود را پاک کنید و اجازه انتشار آن ها را به سودجویان و هکر ها ندهید.

شما می توانید تنها یک حساب گوگل را برای خود راه اندازی کنید و آن را بر روی تمام دستگاه های هوشمند خود فعال کنید. برای پاک کردن اطلاعات خود باید به گوگل مراجعه نمایید و پس از احراز هویت و اعتبار سنجی، می توانید به تمامی سیستم های اندرویدی خود دسترسی پیدا کنید. با انتخاب دستگاه هوشمند گم شده خود و فعال کردن گزینه “پاک کردن داده ها”، می توانید تمامی اطلاعات خود را از روی دستگاه حذف نمایید. لازم به ذکر است که حذف اطلاعات گوشی از طریق جیمیل، به هیچ عنوان برگشت پذیر نیست و نمی توانید مجددا اطلاعات حذف شده خود را مشاهده کنید.

دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل

دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل و هک کردن آن ها

ورود به گوشی با جیمیل، علاوه بر این که می تواند مزیت های چشمگیری در حفظ اطلاعات داشته باشد، معایب بزرگی نیز دارد که می توان به هک شدن اطلاعات از طریق آن اشاره کرد. در واقع می توان گفت که یکی از آسان ترین روش های نفوذ به تلفن همراه دیگری و دزدیدن اطلاعات او، هک گوشی از طریق جیمیل می باشد. برای این کار تنها کافی است که یک جیمیل مخرب به حساب گوگل فرد مورد نظرتان ارسال کنید.

البته این ترفند از زمان های بسیار دور مورد استفاده قرار می گرفته و افراد زیادی با آن آشنا هستند. اما همچنان نیز هکر ها با پیچیده کردن جیمیل ارسال شده و تغییراتی در کد نویسی آن ها، سعی کرده اند تا یک جیمیل بسیار طبیعی بسازند تا هیچ فردی به آن شک نکند. از راه های جدید هک کردن به وسیله جیمیل، این است که هکر ها با استفاده از اکانت گوگل فرد مورد نظر، به خود او یک جیمیل می فرستند و به این طریق فرد با بازبینی آن به راحتی قربانی سودجویان می شود.

اقدامات ضروری برای جلوگیری از هک شدن گوشی با استفاده از جیمیل

از آن جایی که ورود به گوشی با جیمیل و هک کردن ان ها توسط هکر ها یک فرایند بسیار رایج و همچنین بسیار طبیعی است، افراد زیادی متوجه آن نخواهند شد. در ادامه شما را با راه های پیشگیری از هک گوشی با جیمیل آشنا می کنیم:

  1. نخستین اقدام برای جلوگیری از دزدیده شدن اطلاعات خود، این است که به هیچ عنوان جیمیل های ناشناس و همچنین جیمیل های غیر مرتبط با فعالیت هایتان را بازبینی نکنید.
  2. بسیاری از هکر ها، لینک های مخربی را به وسیله جیمیل، به حساب گوگل افراد ارسال می کنند. از این رو بر روی هیچ لینکی که از آدرس نامشخص و ناشناس فرستاده شده است کلیک نکنید.
  3. باز کردن پیوست های مشکوک و ناشناس، به راحتی راه نفوذ هکر ها را به تلفن همراه شما باز می کنند. این پیوست ها اغلب حاوی کد ها و ویروس های مخرب هستند که هیچ آنتی ویروسی توانایی شناسایی و از بین بردن ان ها را نخواهد داشت.
  4. یکی از ضروری ترین اقدامات برای جلوگیری از هک شدن اطلاعات به وسیله جیمیل، نصب یک آنتی ویروس قدرتمند و معتبر می باشد.
  5. همچنین تا آن جایی که امکان دارد، برنامه های مورد نیازتان را از مارکت های جهانی و معتبر نظیر گوگل پلی دانلود نمایید.
دسترسی به گالری از طریق جیمیل

دسترسی به واتساپ از طریق جیمیل

اپشن هایی که ورود به گوشی با جیمیل در اختیار کاربران قرار می دهد، موجب شده تا هکر ها راحت تر بتوانند به بسیاری از اطلاعات افراد دسترسی پیدا کنند. واتساپ یکی از محبوب ترین و در حال حاضر رایج ترین اپلیکیشن های ارتباطی در جهان است که هکر ها مشتاق به هک کردن و نفوذ به آن می باشند. با این که برنامه نویسان واتساپ در اپدیت های جدید این برنامه، سعی کرده اند امنیت این پیام رسان را افزایش دهند، اما همچنان نفوذ به اطلاعات آن امکان پذیر می باشد.

برای این که بتوانید اطلاعات واتساپ را از طریق جیمیل هک کنید، کافی است تا تنها برای ۳۰ ثانیه به تلفن همراه فرد مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. با وارد کردن آدرس جیمیل خود در قسمت جیمیل اپلیکیشن واتساپ و فعال کردن گزینه بک آپ به صورت روزانه، می توانید به پیام های و فایل های واتساپ فرد مورد نظر دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید که این روش هک کردن با محدودیت های گسترده ای مواجه است و نمی توانید به پیام ها به صورت آنلاین دسترسی پیدا نمایید. همچنین مشاهده تاریخچه کل پیام ها و پیام های حذف شده نیز از طریق جیمیل، امکان پذیر نمی باشد.

حذف اطلاعات گوشی از طریق جیمیل

دسترسی به گالری از طریق جیمیل

شما با امکان ورود به گوشی با جیمیل، می توانید تصاویر خود را به طور کامل در Google Photos آپلود نمایید و از امکانات آن استفاده کنید. Google Photos به طور خودکار بر روی تمامی تلفن های همراه نصب می باشد و برای آپلود کردن تصاویر خود در این اپلیکیشن، نیاز به یک جیمیل دارید.

شما وارد کردن حساب جیمیل خود در Google Photos و همچنین تعیین اعتبار، به امکانات پیشرفته این اپلیکیشن نظیر دسته بندی عکس ها و ایجاد آلبوم ها دسترسی پیدا می کنید. Google Photos همچنین از تصاویر شما با امنیت بالا محافظ کرده و در صورت از بین رفتن تصاویرتان در حافظه تلفن همراه، با استفاده از این حساب می توانید مجددا به تصاویر خود را مشاهده کنید.

بازیابی اطلاعات گوشی از طریق جیمیل

پیدا کردن تلفن همراه گمشده از طریق جیمیل

امروزه با توجه به سرقت بالا تلفن های همراه، می توانید با فعال کردن گزینه ورود به گوشی با جیمیل، به راحتی آن را پیدا نمایید. برای این امر حتما باید یک حساب گوگل را در دستگاه اندروید خود فعال کرده و تلفن همراهتان حتما باید روشن باشد. با قابلیت “دستگاهم را پیدا کن” می توانید به تلفن همراه خود نفوذ کنید و گزینه مکان یا همان location را فعال نمایید.

از این طریق می توانید مکان تقریبی تلفن همراه خود را مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید که اگر قابلیت “راستی آزمایی دو مرحله ای” را در تلفن همراه خود فعال کرده باشید، باید برای دسترسی به آن از کد پشتیبان یا تلفن پشتیبان بهره بگیرید.

نتیجه گیری

اگر دستگاه اندرویدی شما گم شود و از قبل جیمیلی روی آن فعال نباشد، دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل یا اکانت گوگل به راحتی امکان پذیر است. پس شما می توانید از طریق اضافه کردن اکانت جیمیل به دستگاه خود و اپلود اطلاعات روی آن از اطلاعات خود محافظت کرده و آن ها را داشته باشید. در این مطلب از سایت SPY24 شما را با نحوه ورود به گوشی با جیمیل و دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق جیمیل آشنا کردیم. همچنین روش های گوناگون پیشگیری از هک گوشی با جیمیل را بیان کردیم.

برگرفته از: support.google.com

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا