درخواست طلاق

درخواست طلاق زن و دریافت کامل مهریه

درخواست طلاق از طرف زن، دارای محدودیت هایی می باشد که با توجه به همان موارد هم می توانیم مشخص کنیم که آیا جدا شدن امکان پذیر می باشد یا نه؟ حتما برای اقدام قطعی و نهایی خود از یک وکیل خبره استفاده کنید تا شرایط جدا شدن را برای شما آسان تر کند و مدت زمان کمتری را درگیر این مسئله باشید. درخواست طلاق اگر بر اساس موارد اعلام شده در قانون باشد، امکان جدایی بالا می رود.

درخواست طلاق از طرف زن در چه زمانی تایید می شود؟

وقتی که خانمی تمایل به جدا شدن از همسر خود را اعلام می کند، دادگاه مدارکی را که وی در اختیار او قرار می دهد را کامل بررسی می کند. اگر قبل از ازدواج در دفتر ثبت ریمی، اعلام شده باشد که حق طلاق با خانم می باشد و یا اینکه حق طلاق با هر دو طرف است، دیگر نیازی به اثبات قوانین دوازده گانه حق طلاق نخواهد بود و می توانید به راحتی جدا شوید. در این موارد لازم است که در مکانی معتبر و قانونی کارها را پیش برده باشید تا مشکلی ایجاد نشود. در کشور ما حق طلاق به صورت عادی با مرد است و اگر او رضایتی نداشته باشد این امکان که شما بتوانید از وی جدا شوید به طور کامل حذف می شود مگر که موارد قانونی طی شوند. درخواست طلاق توسط فردی که خود در این زمینه آگاهی ندارد، ممکن است که به ضرر تمام شود، پس حتما با بررسی جزئیات پیش روید و کمی هزینه کنید تا با وکیلی مجرب طلاق را قطعی کنید، مسلما در آن حالت همسر سابق شما دیگر نمی تواند باعث آزارو اذیت شود.

درخواست طلاق

شروط 12 گانه ای که باعث می شود حق طلاق به زن داده شوند، چه چیز هایی هستند؟

 • اگر شما بتوانید ثابت کنید که همسرتان نتوانسته است به مدت 6 ماه پیوسته نفقه شما را پرداخت کند، این امکان برای شما ایجاد می شود که از او طلاق بگیرید. این امر نیازمند اثبات رسمی می باشد و باید شما از عهده آن برآیید.
 • اگر سوءمعاشرت همسر مشخص شود به گونه ای که ادامه زندگی میسر نباشد، دادگاه حق طلاق را به شما خواهد داد.
 • در درخواست طلاق، اگر اعلام شود که همسر شما جنون دارد، به سبب وجود شرایط خطرآفرین در زندگی، دادگاه فرصت جدا شدن را به شما می دهد.
 • وجود بیماری های صعب العلاج که نشان می دهند آن بیماری تا بازه زمانی زیادی باقی می ماند و امکان درمان آن وجود ندارد از دیگر فرصت هایی است که می توان بدون موافقت همسر و تنها با رای دادگاه از او جدا شد.
 • اگر همسر شما در قبل از ازدواج اعلام کرده باشد که شما حق اشتغال و تحصیل دارید اما در بعد از ازدواج از آن پیروی نکند، شما می توانید جدا شوید.
 • در درخواست طلاق محکومیت هایی هم در نهایت منجر به زندانی شدن شوهر شما در حدود 5 سال یا بیشتر می شوند نیز شما می توانید از وی جدا شوید. البته اگر او محکوم به پرداخت جرمیه نقدی شود اما نتواند از عهده پرداخت آنها برآید و روانه زندان برای حدود 5 سال شود، مجدد حق طلاق به شما داده می شود.
 • طلاق زن بر اساس درخواست طلاقی که اعلام می شود نیز می تواند مشخص شود که آیا امکان پذیر هست یا نه؟ اگر شما اثبات کنید که همسرتان به مواد مخدر اعتیاد دارد، مسلما حق طلاق داده می شود.
 • در درخواست طلاق اعلام شده است که ترک منزل توط همسر آن هم بی دلیل باعث دادن حق جدا شدن به خانم خواهد شد.
 • اگر همسر شما رفتاری را از خود نشان دهد که برخلاف شرع است و باعث از بین رفتن آبرو و حیثیت خانوادگی می شود، باز هم شما می توانید طلاق بگیرید.
 • مفقودالاثر شدن به مدت 6 ماه و یا بیشتر، درخواست طلاق شما را موفقیت آمیز می کند.
 • اگر در درخواست طلاق خود ثبت کنید که همسر عقیم است و با گذشت 5 سال همچنان نتوانسته اید بچه دار شوید، طلاق گرفتن ممکن خواهد بود.
 • مردی اقدام به برقراری ازدواج مجدد می کند اما این امر را با همسر اولی خود در میان نمی گذارد، در این حالت شما می توانید جدا شوید. حتی اگر به شما هم گفته باشد اما نتواند عدالت را در میان همسران خود برقرار کند، حق طلاق به شما داده می شود. در درخواست طلاق باید همه جوانب را در نظر داشته باشید.
درخواست طلاق

بر چه اساسی مهریه به طور کامل به زن تعلق می گیرد؟

مهریه از بحث طلاق کاملا جدا می باشد و شما می توانید در هر زمانی که می خواهید درخواست دریافت آن را ثبت کنید. مهریه هر فردی در دفتر ازدواج در عقد نامه او نوشته شده است و دادگاه هم همان را ملاک خود قرار می دهد. اگر شوهر شما توانایی پرداخت داشته باشد، دادگاه تمام آن را از او دریافت می کند اما اگر بررسی های لازم انجام شوند و مشخص شود که وی امکان پرداخت را ندارد، برای او بر اساس حقوقی که دریافت می کند، قسط بندی کرده و آن را ملزم به پرداخت تمامی آنها خواهد کرد. درخواست طلاق می تواند هم همراه با مهریه باشد و هم اینکه شما آن را ببخشید، به خودتان بستگی خواهد داشت.

درخواست طلاق

آیا مهریه ای که بخشیده شده است، مجدد امکان گرفتن آن وجود دارد؟

اگر مهریه کامل خود را ابراء کنید، به این منظور است که به شوهر خود گفته اید که من هیچ گونه مهریه ای را از تو نمی خواهم، در این حالت دیگر حق رجوع هم نخواهید داشت. در حالت دیگر بذل مهریه به شوهر است، یعنی به او پولی می دهید که از وی جدا شوید. نوع سوم که مهریه است که در آن به صورت کتبی و یا شفاهی مهریه را به همسر خود بخشیده اید.

شرایط درخواست طلاق توافقی چگونه است و چه ارتباطی با مهریه دارد؟

درخواست مهریه در حالت توافقی همان نوع بذل می باشد که با دادن مهریه خود، طلاق را قطعی می کنید البته اگر بخواهید آن را کنسل کنید، همسر شما هم می تواند رجوع کند و طلاق ابطال شود، در آن حالت تمامی زحماتتان برای طلاق از بین می روند، زیرا برخی طلاق ها حدود یکسال طول می کشند.

درخواست طلاق

مهریه به روز چگونه مشخص می شود؟

سایت های معتبر زیادی وجود دارند که به صورت روزانه اطلاعات خود را آپدیت می کنند و در اختیار شما قرار می دهند. همچنین می توانید با تلفن های اعلام شده از طرف دادگاه های کشور طلاق را ثبت کنید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا