نرم افزار کنترل والدین

بهترین روش های افزایش برد وای فای

اگر قصد استفاده از اینترنت را دارید اما قادر به اتصال به شبکه وای فای خود نیستید شاید این یک مشکل دردآور برای شما باشد. بسیاری از عوامل می توانند روی سیگنال و محدوده وای فای شما تاثیر بگذارند، اما خوشبختانه برای افزایش برد وای فای راه حل های ساده ای وجود دارد که  می توانید از آنها استفاده کنید. با چند تغییر ساده در مکان و تنظیمات روتر خود می توانید به تقویت آنها کمک کنید. در ادامه  این مقاله می توانید با بهترین روش های افزایش برد وای فای برای سرعت بخشیدن اتصال به اینترنت خود آشنا شوید.

مشکل Wi-Fi

اکثر خطاهای وای فای در اثر تداخل ایجاد می شود. علت این امر این است که برخی شبکه ها بر روی باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز کار می کنند که توسط بسیاری از دستگاه های دیگر از جمله مانیتور کودک، تلفن های DECT، هدست بلوتوث و کنترل کننده بازی استفاده می شود. این حتی تمام شبکه های بی سیم دیگر را که با شبکه شما رقابت می کنند در نظر نمی گیرید.

افزایش برد وای فای

آشنایی با چند روش  افزایش برد وای فای

چندین راه مختلف برای بهبود و افزایش برد شبکه های بی سیم وجود دارد. از گزینه های رایگان این روش، مانند تغییر چند تنظیمات تا روش های گران قیمت خرید یک کیت فانتزی است. شما باید فکر کنید که کدام روش برای افزایش برد وای فای شما مناسب است .

افزایش برد وای فای

1. برای افزایش برد وای فای جای روتر خود را تغییر دهید

اگر از وای فای ضعیف در ساختمان خود رنج می برید، محل قرارگیری روتر بی سیم خود را بررسی کنید. باید مطمئن شوید که در فضای باز و در صورت امکان در مرکز خانه و همچنین عاری از هرگونه مانع باشد. آن را در کمد، روی زمین یا پشت تلویزیون خود پنهان نکنید. سعی کنید ارتفاع آن را در بالاترین نقطه از خانه در نظر بگیرید، زیرا سیگنال های Wifi دریافت و اتصال راحت تری در فضای باز دارند.

همه مکانها برای روتر شما مناسب نیستند. برای شروع، می خواهید روتر خود را نزدیک اشیاء فلزی و وسایلی که امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند، قرار ندهید. فلز برترین سیگنال WiFi است و وجود آن در نزدیکی روتر WiFi می تواند به راحتی یک منطقه مرده بزرگ ایجاد کند.

موادی همچون شیشه، پلاستیک و … نیز می توانند در سیگنال های WiFi اختلال ایجاد کنند، اما تأثیر آنها بر قدرت سیگنال WiFi شدت کمی دارد به خاطر داشته باشید که بسیاری از ساختمانها برای نصب تخته خرده چوب از ناودانی فلزی  استفاده می کنند و قرار دادن روتر در نزدیکی آنها ایده بدی است. در صورت شک و تردید  از گوشی یاب دستی یا حداقل یک برنامه ناودان یاب در تلفن هوشمند خود استفاده کنید. به طور دقیق، همه لوازم خانگی تا حدی امواج الکترومغناطیسی از خود ساطع می کنند حتی لامپ های فلورسنت، قطع کننده مدار و تیغ های برقی. بیشترین ساطع کننده امواج الکترومغناطیسی در آشپزخانه یافت می شود و شامل اجاق گاز، اجاق مایکروویو و ماشین های ظرفشویی است.

سایر وسایل که در افزایش برد وای فای اشکال ایجاد می کنند عبارتند از: تلفن های بی سیم ، بخاری های تابشی،  لباسشویی، تلویزیون ، و.. . اگر هر یک از این وسایل را در خانه دارید، روتر WiFi خود را تا آنجا که ممکن است از آنها دور نگه دارید تا سیگنال WiFi افزایش یابد.

افزایش برد وای فای

2. هرگونه به روز رسانی روتر را انجام دهید

روترها دارای سیستم عامل هستند که می توانند به روز شوند زیرا تولید کنندگان روشهای بهتری برای کار کردن این دستگاه ارائه می دهند و همه روترها به طور خودکار به روز نمی شوند. برای افزایش برد وای فای می توانید با وارد شدن به رابط سرپرست روتر و کلیک روی “ارتقاء سیستم عامل” یا پیدا کردن شماره مدل روتر خود و پیگیری دستورالعمل ها به روز رسانی را بررسی کنید. روش دقیق بستگی به شماره مدل دارد.

اگر کندی و ضعیف بودن برد وای فای شما همچنان ادامه دارد، بهتر است برای افزایش برد وای فای آن را با یک مدل روتر بالاتر عوض کنید.  قدیمی ترین تا جدیدترین استاندارد Wi-Fi عبارتند از: 802.11b ، 802.11g ، 802.11n ، 802.11ac و Wi-Fi 6. اگر روتر بی سیم قدیمی “b” یا “g” دارید، باید آن را با دستگاه جدیدتری جایگزین کنید. که محدوده طولانی تر و سرعت اتصال سریع تری را ارائه می دهد.

افزایش برد وای فای

3. مسیر را برای سیگنال WiFi خود پاک کنید

دیوارها  به ویژه دیوار هایی با میلگرد یا لوله کشی در آنها و وسایلی مانند یخچال و مایکروویو می توانند روی سیگنال های بی سیم تأثیر بگذارند. بنابراین اگر روتر شما در یک کمد یا در سمت در یخچال قرار دارد ممکن است موجب کندی اینترنت شود. سعی کنید برای افزایش برد وای فای یک کابل کمی طولانی تر به روتر خود بزنید تا بتواند در فضای باز در نزدیکی وسط خانه بنشیند. از بین بردن انسداد اغلب می تواند سیگنال را  برای افزایش برد وای فای  در منزل شما ایجاد کند.

افزایش برد وای فای

4. فرکانس روتر خود را تغییر دهید

بسیاری از روترها دو بانده هستند  به این معنی که می توانند با فرکانس 2.4 یا 5 گیگاهرتز متصل شوند. اکثر روترها به طور پیش فرض از فرکانس باند 2.4 استفاده می کنند زیرا در برخورد با انسدادهای فوق مانند دیوارها قوی تر است. اما از آنجا که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است از سیگنال های وای فای همسایگان تداخل ایجاد کرده و باعث تاخیر های غیر ضروری شود. تعویض فرکانس ها می تواند پاسخی برای سرعت های سریعتر و افزایش برد وای فای باشد زیرا تعداد کاربران بسیار کمتری در فرکانس بالاتر وجود دارد. می توانید فرکانس روتر خود را از طریق رابط سرپرست شبکه خود بررسی کرده و تغییر دهید.

Wi-Fi می تواند از یکی از دو باند فرکانسی متصل شود: 2.4GHz یا 5GHz. بسیاری از مردم فکر می کنند دومی بهتر است زیرا سرعت بیشتری ارائه می دهد.  هرچه فرکانس بیشتر باشد، طول موج کوتاه تر می شود. و سیگنال های 5 گیگاهرتز نمی توانند به دیوارها، سقف ها، میزها و افراد و همچنین سیگنال های 2.4 گیگاهرتزی نفوذ کنند. از طرف دیگر 2.4 گیگاهرتز در ارسال سیگنال در مسافت بیشتر و سرعتهای کندتر بهتر است. به همین دلیل است که شاید بتوانید با متصل کردن تلفن یا لپ تاپ خود به شبکه روتر خود 2.4 گیگاهرتز محدوده بهتری از روتر خود بدست آورید. بسیاری از روترها دو فرکانس را در یک نام شبکه ترکیب می کنند. این کار برای راحتی انجام شده است، اما به این معنی است که شما نمی توانید انتخاب کنید به کدام شبکه متصل شوید.

افزایش برد وای فای

5. ظرفیت روتر

همانند اکثر کامپیوترها که به سختی می توانند مرور وب را انجام دهند و برخی دیگر می توانند اجسام سه بعدی پیچیده را ارائه دهند، تمام روترها به یک اندازه قوی نیستند. به طور منطقی نمی توانید انتظار داشته باشید که یک روتر رده پایین  در دسترسی بی سیم به اینترنت در یک دفتر شلوغ با بیش از ده کارمند و چندین دستگاه فکس، چاپگرهای متصل به WiFi و دوربین های امنیتی بی سیم  را فراهم کند. برای افزایش برد وای فای باید ظرفیت روتر را افزایش دهید.

6. برای افزایش برد وای فای آنتن روتر خود را تعویض کنید

 اگرچه اکثر روترهای جدید دارای آنتن داخلی هستند که اصلاح یا جایگزینی آنها دشوار است برخی هنوز از آنتن های خارجی استفاده می کنند. این آنتن ها معمولاً همه جهته هستند تا اطمینان حاصل شود که سیگنال به طور مساوی به هر قسمت از خانه شما می رسد. با این حال، اگر روتر شما در نزدیکی دیوار بیرونی یا گوشه خانه شما قرار گرفته است و نمی توانید آن را حرکت دهید  نیمی یا بیشتر سیگنال به دلیل ارسال داده های آنتن به دیوار از بین می رود. نصب آنتن پر قدرت می تواند قدرت سیگنال روتر شما را به حداکثر برساند، زیرا به شما این امکان را می دهد که سیگنال بی سیم را در یک جهت واحد هدایت کنید.

از سوی دیگر، اگر یک آنتن همه طرفه برای شما بهترین کار را می کند (به عنوان مثال، اگر روتر شما در مرکز خانه شما قرار دارد)، خرید آنتن طولانی تری را در نظر بگیرید، زیرا به طور کلی عملکرد بهتری دارند.  بروشورهای همراه  دستگاه روتر شما باید دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه تعویض آنتن ارائه دهد. خوشبختانه، آنتن های جایگزین گران نیستند. 

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا