گوشی های هوشمند

بررسی کدهای مخفی نوکیا کدهای ریست و بازیابی

همه ی گوشی های موبایل دارای ترفندها و کدهای امنیتی هستند که به وسیله ی آن می توان برخی از قابلیت های گوشی را تغییر داد یا سبب تقویت یک ویژگی در آن شد. در این مقاله به بررسی کدهای مخفی نوکیا می پردازیم. امروزه تلفن همراه تبدیل به یک وسیله ی اصلی در زندگی بشر شده است که می تواند به روش های مختلف توسط بشر مورد استفاده قرار گیرد.

کدهای مخفی نوکیا

تلفن همراه شما رایانه جیبی است که توسط یک سیستم عامل هدایت می شود. گوشی موبایل نوکیا دارای ترفندهایی است که می توان توسط آن به برخی از اطلاعات و ویژگی های پنهان گوشی دسترسی پیدا کرد. گاهی اوقات رمزهای مخفی موجب آسیب رسیدن به گوشی موبایل شما می شود و عملکرد گوشی شما کاهش پیدا می کند. برخی از مردم نمی دانند که این رمزهای مخفی چه امکاناتی را در اختیار آنها قرار می دهد و سبب افزایش قابلیت های گوشی موبایل می شود. به طوری که با استفاده از برخی از کدهای مخفی نوکیا می توانید کیفیت فیلمبرداری و عکاسی گوشی موبایل را تا حد زیادی ارتقا دهید. شاید شما هم در دسته افرادی باشید که بخواهید از کدهای مخفی نوکیا برای افزایش یا تغییر ویژگی خاص گوشی خود استفاده کنید. به شما توصیه می کنیم که در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کدهای مخفی نوکیا

ترفند کسب اطلاعات از کدهای مخفی نوکیا

گاهی اوقات شما در نظر دارید یک گوشی موبایل دست دوم خریداری کنید یا گوشی موبایل نویی را نیز تهیه کرده اید و به نو بودن و کارکرده بودن آن مشکوک هستید، برای این منظور بهتر است که تاریخ ایجاد سیستم عامل گوشی خود را چک کنید. در این زمان کدهای مخفی نوکیا به کمک شما می آیند. با استفاده از کد 0000#* می توانید به اطلاعات در مورد تاریخ ایجاد سیستم عامل دست پیدا کنید بدین ترتیب متوجه می شوید که گوشی مورد نظر شما از چه تاریخی مورد استفاده قرار گرفته است.گوشی های برند نوکیا دارای کدهای پنهان بیشماری هستند. به عنوان مثال کدهای بسیاری برای بدست آوردن تاریخ تولید گوشی نوکیا وجود دارد. اما برای به دست آوردن تاریخ دقیق ساخت گوشی خود می توانید از کد #92702689#* استفاده کنید. این کد شامل اطلاعات بیشماری از قبیل تاریخ تحویل کد از کارخانه و یا تاریخ تعمیر گوشی موبایل می باشد. برخی از کدهای مخفی نوکیا از جمله این کد با این مشکل مواجه هستند که نمی توانند از فهرست ارائه شده به شما خارج شوند به همین علت مجبور می شوید یکبار موبایل خود را خاموش و روشن کنید و موبایل را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

کدهای مخفی نوکیا

کدهای مخفی نوکیا (شماره IMEI و حذف آرم اپراتوری)

هر گوشی موبایلی دارای یک کد هویت برای خود می باشد که نشان دهنده این است که این گوشی موبایل با گوشی دیگری از همین مدل و برند متفاوت است و با این کد IMEI قابل شناسایی است به عنوان مثال دو قلوهای همسان فقط از طریق اثر انگشت قابل شناسایی هستند این کد نیز عملکردی مانند اثر انگشت دارد که مختص هر گوشی به صورت جداگانه می باشد. #06#* یکی دیگر از کدهای مخفی نوکیا می باشد که توسط این کد می توان هویت بین المللی شماره IMEI گوشی را بدست آورد. همه گوشی های موبایل دارای لوگویی برای معرفی خود هستند. برخی از افراد از این لوگوی ابتدایی خوششان نمی آید و می توانند با استفاده از کد #67705646#* لوگوی نوکیا را به طور کامل خاموش کنند. البته از این کد فقط برای برخی از مدل های نوکیا می توان استفاده کرد و همه ی گوشی های موبایل به این کد واکنش مثبت نشان نخواهند داد و امکان دارد گوشی دچار نقص و عیب شود؛ از این رو باید در استفاده از این کد موارد احتیاط را رعایت کنید.

کدهای مخفی نوکیا

کد برای قالب بندی کارت حافظه، وضعیت ساعت، نمایش رمز گوشی

·        زمانی که انواع عکس ها و فایلهای مختلف را در گوشی خود نصب می کنید به تدریج کارت حافظه ی شما قسمت هایی را ایجاد می کند که شما نمی توانید به آن ها دسترسی داشته باشید برای حل این مشکل باید از قابلیت قالب بندی کارت حافظه استفاده کنید و از طریق یکی دیگر از کدهای مخفی نوکیا می توانید کارت حافظه گوشی خود را به صورت نرم قالب بندی کنید. کد #7370 #* به شما امکان می دهد در صورت داشتن سیستم عامل Symbian کارت حافظه خود را قالب بندی کنید.

·        برای دستیابی به رمز گوشی کد #2640#* به شما کمک می کند. به طور معمول رمز اولیه ی همه ی گوشی های نوکیا 12345 می باشد.

·         البته امروزه بلوتوث گوشی کاربرد کمتری دارد اما کد #2820 #* به شما کمک می کند چنانچه به هنگام استفاده از این سیستم بلوتوث دچار مشکل شدید توسط این کد مشکل ایجاد شده را عیب یابی کنید و سعی کنید آن مشکل را رفع کنید.

کدهای مخفی نوکیا

بدست آوردن کد بازیابی تنظیمات کارخانه نوکیا

·        چنانچه فردی از یک شماره خصوصی با شما تماس بگیرد کد #30#* به شما کمک می کند شماره فرد تماس گیرنده را پیدا کنید.

·        زمانی که برای گوشی شما مشکلی پیش می آید یا دچار ایراداتی می شود و از لحاظ نرم افزاری نمی توانید آن مشکل را برطرف کنید بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه روشی برای رفع ایرادات گوشی می باشد .یکی دیگر از کدهای مخفی نوکیا که صرفا در مورد گوشی هایی با مدل بالا کاربرد دارد و گوشی را به تنظیمات کارخانه بر می گرداند کد #7780#* می باشد. البته زمانی که این کد را می زنید تمام حافظه گوشی به طور کامل پاک می شود و شما دیگر به مخاطبین خود، تصاویر، فیلم ها و… دسترسی نخواهید داشت.

کدهای مخفی نوکیا

کدهای فرمت و ریست کردن گوشی

در برخی از مدل های گوشی برای فرمت و ریست کردن گوشی نوکیا  کافی است از قسمت تنظیمات گوشی به ریست کارخانه و بعد از آن کد امنیتی وارد شوید بدین ترتیب موبایل شما فرمت می شود. اما یکی دیگر از کدهای مخفی نوکیا که برای ریست کردن تلفن همراه به کار می رود کد #77#* می باشد. یکی از قابلیت های پنهان این کد آن است که تنظیمات گوشی موبایل به حالت اولیه برمی گردد اما اطلاعات سیو شده در داخل گوشی مانند عکس ها، ویدیوها و… پاک نمی شود. در برخی دیگر از گوشی های موبایل نوکیا که با سیستم عامل Symbian کار می کنند برای فرمت و ریست کردن گوشی می توان از روش دستی استفاده کرد به این صورت که در این روش بدون نیاز به منو یا کد گوشی موبایل ریست می شود. ابتدا گوشی موبایل خود را خاموش کنید سپس به طور همزمان کلید سبز رنگ گوشی موبایل، * و 3 را همزمان لمس کنید کلید خاموش و روشن گوشی را فشار دهید تا گوشی موبایل روشن شود. سایر دکمه ها را تا پایان فرمت گوشی رها نکنید.

کدهای مخفی نوکیا

سایر کدهای مخفی گوشیهای نوکیا

علاوه بر شماره های ذکر شده در قسمت های قبل شما می توانید از سایر کدهای مخفی نوکیا برای بسیاری از امور مربوط به موبایل استفاده کنید. برخی از این کدها عبارتند از:

·        شاید در مکانی قرار دارید که تمایل دارید صدای موزیک ذخیره شده در گوشی خود را با کیفیت و صدای بیشتری بشنوید در این صورت بهتر است از کد 3370#* استفاده کنید این کد سبب می شود موبایل شما در حالت EFR قرار بگیرد و صدای گوشی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. البته در این صورت مصرف شارژ گوشی نیز افزایش پیدا می کند. برای غیر فعال کردن این قابلیت باید شماره ی #3370# را وارد کنید. حتی با وارد کردن شماره ی #4720#* می توانید کیفیت صدای گوشی را کاهش دهید بدین ترتیب مصرف شارژ گوشی هم کاهش پیدا می کند. با شماره گیری مجدد این کد می توانید دستور قبل را غیر فعال کنید.

·        زمانی که به دنبال شماره های مخفی و محرمانه ی گوشی هستید می توانید کد #30#* را شماره گیری کنید.

·        برای ریست کردن زمان بندی گوشی موبایل و امتیازاتی که در بازی های مختلف کسب کرده اید می توانید کد #73#* را شماره گیری کنید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا