مشاوره تلفنی

بررسی فواید مشاوره خانواده آنلاین

امروزه تعداد مراجعه کنندگان مشاوره خانواده آنلاین بیش از پیش افزایش یافته است. دلیل این امر را نیز می توان مزیت های چشمگیر مشاوره آنلاین دانست. از آنجایی که بسیاری از افراد موقعیت مناسبی برای مراجعه حضوری به کلینیک های روانشناسی را ندارند، بهره‌ مندی از خدمات مشاوره آنلاین می‌ تواند یاری رسان آنها در حل مشکلات و اختلافات خانوادگی و فردی باشد.

مشاوره خانواده آنلاین چگونه انجام می گیرد؟

با توجه به پیشرفتی که امروزه شاهد آن در جهان هستیم، می توان گفت که تکنولوژی، بخش اصلی تمام فعالیت های بشری شده است. مراجعه آنلاین و دریافت مشاوره به صورت غیر حضوری، فعالیتی است که تنها در گرو تکنولوژی میسر می شود. امروزه دلایل متعددی موجب شده تا مراجعین مشاوره های آنلاین را به حضوری ترجیح دهند که یکی از دلایل بارز آن، شیوع ویروس کووید ۱۹ می باشد. برای انجام مشاوره خانواده آنلاین تنها نیاز دارید که به یک لپ تاپ و یا تبلت متصل به اینترنت دسترسی داشته باشید. پس از آن می توانید به راحتی با مشاور مورد نظر ارتباط برقرار کنید و مشکلتان را با او در میان بگذارید.

مشاوره خانواده آنلاین

انواع مشاوره آنلاین

به طور کلی مشاوره آنلاین را می توان در دو نوع دانست. نخستین نوع آن را می توان به مشاوره تایپی در اپلیکیشن های مجازی اختصاص داد. مشاوره خانواده آنلاین در تلگرام به دسته نخست انواع مشاوره آنلاین تعلق می گیرد در این نوع مشاور و مراجعه کننده از طریق سوشیال مدیا ها به صورت تایپی و متن مشکل خود را عنوان می‌کند البته این نوع از مشاوره آنلاین بسیار رایج نیست و بسیاری از مشاوران آن را قبول ندارند زیرا که در فضای سوشیال میدیا نمی‌توان به درستی با مراجعه کننده ارتباط برقرار کرد و مشکل او را به طور صد در صدی تشخیص داد.

دسته بعدی مشاوره آنلاین به صورت تصویری می باشد در این نوع مشاوره آنلاین متخصص و مراجع می توانند از طریق صدا و تصویر با یکدیگر در ارتباط باشند و مشاور می تواند زبان بدن و حالت چهره مراجعه کننده را نیز تشخیص دهد که این امر در ارائه تکنیک درمانی تاثیر چشمگیری دارد.

مزیت های مشاوره خانواده آنلاین

آنچه موجب شده بسیاری از مراجعه کنندگان به مشاوره آنلاین خانواده روی بیاورند این است که مشاوره خانواده آنلاین محدودیت جغرافیایی ندارد، یعنی مراجعه کنندگان می توانند در هر کجای جهان که باشند تنها با دسترسی داشتن به اینترنت با مشاور و روانپزشک مورد نظرشان، ارتباط برقرار کند. این نوع مشاوره همچنین برای افرادی که ترس از اجتماع و جوامع عمومی دارند و نمی‌ توانند به صورت فیزیکی در کلینیک‌ های مورد نظر حضور پیدا کنند، بسیار مناسب می باشد. با توجه به برخی از عوامل می‌ توان گفت که این نوع مشاوره مقرون به صرفه تر خواهد بود و حتی می توان در تعطیلات رسمی نیز با روانپزشک و یا روانشناس مورد نظر ارتباط برقرار نمود.

مشاوره خانواده آنلاین

در مشاوره آنلاین خانواده از چه تکنیکی برای درمان استفاده می شود؟

در مشاوره خانواده آنلاین ۲۴ ساعته سه روش درمانی متناسب با مشکل مراجعه‌ کنندگان به کار گرفته می‌ شود‌. درمان شناختی رفتاری، نخستین روش برای درمان مشکلات خانوادگی می باشد که در مشاوره های آنلاین تاثیر بالایی داشته است. در این روش درمان مراجعه کنندگان می توانند افکار منفی خود را بهتر بشناسند و درصدد کاهش آنها برآیند که این امر راه حل جدیدی را برای چالش های زندگی آنها به همراه می آورد.

در درمان شخصیت محور که به عنوان دومین درمان در مشاوره های آنلاین شناخته می شوند، روانشناس و روانپزشک مربوطه بر روی احساسات افراد نسبت به خودشان تمرکز کرده و سعی می‌ کنند تا با تفکیک آنها موجب بهبود حال مراجع کننده شود. آخرین نوع درمان موثر در مشاوره های آنلاین استفاده از روش روان پویشی کوتاه مدت می باشد.

 در این روش متخصص مربوطه احساسات و عواطف ناهنجاری را در نظر می‌ گیرد که می‌ تواند بر افکار و اعمال مراجعه کننده خود تاثیرگذار باشد. متخصص با کاهش این احساسات نا هشیارانه، گامی بزرگ نسبت به دیدگاه جدید مراجعه‌ کننده خود بر می دارد و از این طریق می‌ تواند نقش موثری در حل مشکلات و اختلافات خانوادگی آنها داشته باشد.

مشاوره خانواده آنلاین

نکات مهم در رابطه با انتخاب صحیح مشاور آنلاین

با توجه به اینکه مشاوره خانواده آنلاین نسبت به مراجعه حضوری به کلینیک های روانپزشکی بسیار ساده تر و راحت تر می باشد، امروزه برخی از سودجویان خود را به عنوان روانشناس معرفی کرده و بدون داشتن علم و تجربه در این زمینه مشاوره هایی را صرفاً از روی تمایلات شخصی و به صورت کاملا ناآگاهانه به برخی از مراجعه کنندگان ارائه داده اند که این امر در اکثر موارد موجب وخامت اوضاع زندگی افراد می شود. از این جهت قبل از دریافت نوبت مشاوره آنلاین، بهتر است که تمام مجوزهای رسمی درمانگر از سوی نظام روانشناسی را مورد بررسی قرار دهید.

مشاوره خانواده آنلاین

هزینه مشاوره آنلاین

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از مراجعه کنندگان به مشاوره خانواده آنلاین روی آوردند، این است که هزینه آن نسبت به هزینه مشاوره حضوری کمتر می باشد البته توجه داشته باشید که هزینه مشاوره آنلاین نسبت به نوع آن نیز متفاوت است. به طوری که می‌ توان گفت هزینه مشاوره تصویری به دلیل اینکه درمانگر وقت و انرژی بیشتری را برای شناخت مراجعه کننده صرف می کند، نسبت به مشاوره آنلاین تایپی بیشتر می‌ باشد اما با این وجود عوامل مختلف دیگری در تعیین هزینه مشاوره آنلاین تاثیر گذار است.

از جمله این عوامل می توان به مدرک تحصیلی و تجربه درمانگر اشاره کرد. هرچه درمانگر بار علمی بیشتری داشته باشند و نسبت به مشکلات خانوادگی تجربه بالاتری را کسب کرده باشد، مسلماً هزینه مشاوره آنلاین آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین تعداد جلسات نیز از دیگر عوامل مهمی است که هزینه نهایی مشاوره آنلاین را تعیین می کند. البته امروزه برخی از کلینیک های روانشناسی، مشاوره خانواده آنلاین رایگان را برای افرادی که از نظر مالی در تنگنا هستند در نظر گرفته اند.

سوالات متداول

تاثیر گذاری مشاوره خانواده آنلاین چقدر است؟

از آنجایی که در مشاوره های تصویری مراجعه کننده و درمانگر می توانند تمامی حالات یکدیگر را مشاهده کنند، می توان گفت که تاثیرگذاری درمان مشاوره آنلاین با درمان به صورت حضوری برابر می باشد.

بزرگترین مزیت مشاوره آنلاین برای حل مشکلات خانوادگی چیست؟

عدم محدودیت مکانی و جغرافیایی به عنوان اصلی ترین مزیت مشاوره آنلاین شناخته می شود.

بهترین نوع مشاوره انلاین کدام است؟

مشاوره آنلاین به صورت تصویری و بصری مسلماً تاثیرگذاری بیشتری نسبت به مشاوره تایپی در شبکه های مجازی دارد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا