برنامه هکجاسوسی گوشیشبکه اجتماعینرم افزار کنترل والدینهک گوشی

بررسی روش های هک واتس اپ و جلوگیری از آن چه باید کرد

هک واتس اپ یکی از دغدغه های کاربران این شبکه ی اجتماعی می باشد. در چند دهه اخیر پیام رسان های بسیاری با اشکال و کاربری گوناگون وارد عرصه ارتباطات و تکنولوژی شدند. پیام رسان واتس اپ از جمله شبکه های اجتماعی می باشد که در حدود 12 سال است که در این حوزه فعالیت می کند و بیش از دو میلیارد کاربر از این پیام رسان استفاده می کنند از این رو پیام رسان واتس اپ یکی از پیام رسان های محبوب، بین کاربران بسیاری در جهان می باشد و همین امر سبب شده که هکرهای مختلف به دنبال روش های مختلف هک واتس اپ باشند. در این مقاله به بررسی روش های هک واتس اپ و نحوه جلوگیری از آن می پردازیم.

هک واتس اپ

هک واتس اپ با استفاده از لینک

با توجه به گسترش پیام رسان واتس اپ روش های مختلفی هم برای هک آن ابداع شده است یکی از روش ها هک واتس اپ، استفاده از لینک می باشد. لینک یک کلمه ی انگلیسی به معنای متصل شدن اتصال یافتن می باشد این لغت در محاوره های انگلیسی بسیار پرکاربرد می باشد. در دنیای تکنولوژی از این لغت به همین معنا استفاده می شود. در واقع بسیاری از پیام رسان ها از جمله واتس اپ خدماتی به کاربران خود ارائه می دهند به این ترتیب که آدرس یک صفحه از اینترنت یا یک گروه از تلگرام، واتس آپ و… را در قالب یک لینک می توانید برای دوستان خود ارسال کنید و آنها با استفاده از آن کلمه، جمله (لینک) به صفحه ی مورد نظر خود متصل می شوند.

استفاده از لینک بین کاربران شبکه های اجتماعی بسیار محبوب است و بسیاری از کاربران از این روش برای نشان دادن یک مطلب هیجان انگیز و مورد علاقه ی خود به دوستانشان استفاده می کنند. از این رو هکرها تلاش می کنند تا با روش های مختلفی از لینک سوء استفاده های خود را کنند.

هک واتس اپ

لینک های مخرب چیست؟

بسیاری از افراد از لینک برای انتقال یک مطلب علمی، یک ویدیو بامزه، یک نکته روانشناسی و… استفاده می کنند و از این روش بسیار لذت می برند اما افرادی هم هستند که از این روش برای سوء استفاده از اطلاعات شخصی فرد استفاده می کنند. افرادی هستند که زمانی که واتس آپ آنها هک شده اصلا متوجه این موضوع نشدند برایشان عجیب بود که به چه نحوی واتس آپ آنها هک شده است.

همانطور که گفته شد لینک ها نیز مانند بسیاری از ابزارهای مورد استفاده در فضای مجازی برای استفاده در جهت مثبت طراحی شدند ولی زمانی که هکر یک لینک مخرب برای شما ارسال می کند. موضوع فرق می کند این نوع لینک ها به نحوی طراحی شدند که زمانی که بر روی آنها کلیک می کنید اطلاعات مربوط به username ،password شما توسط هکر به سرقت می روند و هکر از فرصت بدست آمده نهایت استفاده را خواهد کرد. این تکنیک در بسیاری از پیام رسان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع هکرها با علم برنامه نویسی لینک را به نحوی طراحی کرده اند که به محض کلیک بر روی آن شروع به سرقت اطلاعات مدنظر خود از پیام رسان سوژه ی کند.

هک واتس اپ

نحوه ی مقابله با لینک های مخرب

یکی از نکات مهمی که در هنگام استفاده از فضای مجازی و پیام رسان های مختلف باید به آن توجه کنید این است که همیشه هوشیار باشید. زمانی که شما بدون هیچ کنجکاوی بر روی هر لینکی که برایتان ارسال می شود کلیک می کنید مانند این می ماند که به یک دزد ساده لوحانه بگویید امشب در منزل ما کسی نیست و ما به مهمانی می رویم به این ترتیب خود شما کلید ورود به منزلتان را به دزد داده اید در مورد هک واتس اپ هم همینطور است، بر روی هر لینکی که برای شما ارسال می شود کلیک نکنید زیرا با این سهل انگاری خود شما مجوز ورود هکر به گوشی خود را صادر کرده اید و هکر به راحتی می تواند به هک واتس اپ شما بپردازد.

البته این به این معنی نیست که شما نباید بر روی لینک هایی که از جانب دوستان و آشنایانتان هم ارسال می شود کلیک کنید اما به هر لینکی هم که حتی از جانب دوستانتان ارسال می شود اعتماد کامل نکنید و قبل از کلیک بر روی آن، لینک را به طور کامل بررسی کنید.

هک واتس اپ

هک واتس اپ با نسخه ی وب آن

استفاده از نسخه ی وب واتس اپ برای هک آن یکی از روش های ساده هک واتس اپ می باشد. نسخه ی وب واتس اپ شرایط مساعدی را برای هکرها فراهم می کند تا به راحتی به رمز واتس اپ سوژه دسترسی پیدا کنند روش کار به این صورت است که در ابتدا

1- گوشی فرد مورد نظر را در اختیار بگیرید و پیام رسان واتس اپ را باز کنید

2- وارد قسمت تنظیمات واتس اپ شوید

3- روی آیکون واتساپ وب کلیک کنید

4- سپس به آدرس واتس آپ وب روید و کد ارسال شده را با گوشی سوژه اسکن کنید.

بدین ترتیب هکر به اطلاعات حساب واتس اپ سوژه دسترسی پیدا می کنید. برای این که کسی نتواند واتس اپ شما را از طریق وب واتس اپ هک کند کاری که باید انجام دهید این است که دسترسی وب خود را ببندید. بعد از این که وارد قسمت تنظیمات وب واتس اپ شدید تمام دستگاه هایی که به واتس اپ شما متصل هستند نشان داده می شوند شما باید دستگاه های ناشناخته را از گوشی خود حذف کنید بدین ترتیب هیچ کس نمی تواند به هک واتس اپ شما بپردازد.

هک واتس اپ

هک واتس اپ با استفاده از شماره تلفن وجیمیل

یکی دیگر از روش های هک واتس اپ استفاده از شماره تلفن شخص می باشد نکته ی مهمی که در این روش وجود دارد این است که شما هیچ وقت نباید گوشی خود را در اختیار افراد مشکوک و ناآشنا قرار دهید آنچه مهم است این است که امروزه گوشی هر فردی تبدیل به یک گاوصندوق شده است و با کوچکترین سهل انگاری ممکن است شما متحمل ضرر زیادی شوید. همچنین یادتان باشد که اطلاعات مربوط به حساب جیمیل خود را نیز در اختیار هیچ کس قرار ندهید. یکی از روش های جلوگیری از هک واتس اپ استفاده از سیستم احراز هویت دو مرحله ای است این سیستم به این صورت است که ابتدا وارد قسمت تنظیمات واتس اپ می شوید مرحله ی بعد وارد قسمت اکانت حساب خود می شوید و سپس بر روی آیکون احراز هویت دو مرحله ای کلیک کنید برای شما صفحه ای باز می شود که یک کد 6 رقمی را باید وارد کنید و همچنین آدرس جیمیل خود را نیز وارد کنید تا اگر رمز را از یاد بردید رمز جدید به ایمیل شما ارسال شود بدین ترتیب واتس اپ شما ایمن می شود.

هک واتس اپ

استفاده از اپلیکیشن Android Rat برای نفوذ به واتساپ

برای هک واتس اپ علاوه بر روش های گفته شده می توانید از اپلیکیشن های هک گوشی نیز استفاده کنید.یکی از اپلیکیشن های قدرتمند برای هک گوشی و هک واتس اپ برنامه Android Rat می باشد. برنامه رت مخفف یک عبارت می باشد که به معنای کنترل از فاصله ی دور می باشد. با استفاده از این برنامه می توانید به کلیه ی شبکه های اجتماعی از جمله واتس اپ، تلگرام به محتوای پیام ها، لیست مخاطبین. گالری عکس ها و ویدئوهای ذخیره شده در گوشی دسترسی پیدا کنید. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید دستوراتی نظیر ارسال پیام عکسبرداری و فیلمبرداری از راه دور را کنترل کنید.

روش های جلوگیری از هک واتس اپ

یکی از مهمترین روش هایی که از هک گوشی و واتس اپ جلوگیری می کند این است که برای صفحه ی نمایش گوشی یک رمز تعیین کنید و حتی می توانید برای برنامه های مختلف دیگر نظیر واتس اپ رمز جداگانه تعیین کنید تا چنان چه گوشی شما به دست هکر افتاد اگر توانست از سد رمز اول عبور کند برای دسترسی به سایر برنامه ها دچار مشکل شود.

همیشه سعی کنید در گوشی خود جدیدترین آنتی ویروس ها را نصب کنید و آنها را به روز رسانی کنید .این آنتی ویروس ها چنان چه برنامه های مخرب به هر شکلی وارد دستگاه شما شوند شناسایی می کنند و آنها را از گوشی پاک می کنند.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا