خیانت

بررسی حالات زنان پس از خیانت مردان

آگاهی از خیانت مرد تاثیر بسیار منفی بر همسر وی می گذارد و موجب بروز واکنش های هیجانی و ناراحتی های بسیاری در وی می شود و تمام افکار و احساسات منفی بر وی غلبه خواهد کرد سوالات زیادی ذهن خانم ها را به خود مشغول خواهد کرد اولین سوال وی در مورد دلایل خیانت مرد است. واکنش ها و احساسات زن درست مشابه زمانی است که متوجه بیماری بدخیم یکی از عزیزانش شود. در ادامه ی این مقاله ( بررسی حالات زنان پس از خیانت مردان ) با ما همراه باشید تا به بررسی حالات پس از خیانت مرد بپردازیم.

بررس اولین حالت زن پس از خیانت مرد

هنگامی که زنی با خبر خیانت مرد روبرو می شود در ابتدا بسیار دچار شوک می شود به خصوص افرادی که سالیان متمادی با همسر خود زندگی کرده اند از وفاداری وی اطمینان کامل دارد دچار شوک شدید عاطفی می شود شوک زن در ابتدا با انکار آغاز می شود (نه او همسر من نبود) ( غیر ممکن است همسر من خیانت کند) و… اگر در این حالات واقعه ی ناراحت کننده ای برای زن اتفاق نیفتد به عنوان مثال سکته ی قلبی یا مغزی و …  زن می تواند از مرحله ی انکار عبور کند و در مرحله ی بعدی خیانت مرد را می پذیرد. بالاخره زن قبول می کند همان شخصی را که دیده است همسرش است و به او خیانت کرده است.

معمولا زن به سلامت از مرحله ی انکار رد می شود و خیانت مرد را قبول می کند و در این مرحله به مشاور مراجعه نمی کند. گاهی اوقات زن انکار را به شکل دیگر از خود بروز می دهد به عنوان مثال می گوید تقصیر آن زن بود که سر راه همسر من قرار گرفته وگرنه همسر من خیانت نمی کرد. گاهی اوقات زن برای مدت طولانی چشم بر روی واقعیت می بندد به عنوان مثال متوجه عطر زنانه ی همسر به هنگام ورود به منزل می شود ولی آن را توجیه می کند.

بررسی حالات زنان پس از خیانت مردان

دومین حالات زن پس از خیانت مرد

بعد از قبول خیانت مرد توسط زن اولین احساسی که زن پیدا می کند خشم است. زن به دنبال نشخوار ذهنی بر عصبانیتش اضافه می شود و در ذهن خود را شماتت می کند به عنوان مثال می گوید:

·        مزد زحماتت را دیدی

·        تمام سختی های زندگی با من بود و حال که زندگی به ثمر رسیده به سراغ فرد دیگری رفته

·        حتما الان در دلش به من می خندد و به خود افتخار می کند.

·        و…

زن پس از خیانت مرد از حالت عادی خارج می شود و ذهنش معطوف افکار ناخوشایند بسیاری می شود ملامت کردن خود، فرافکنی، غصه خوردن و… از جمله احساسات و حالات روحی پس از قبول خیانت مرد می باشد. گاهی فرد گرفتار خشم از خود می شود و افکار نامطلوبی را در ذهن دنبال می کند که عبارتند از:

·        چرا تا این اندازه به او اعتماد کردم

·        من خیلی ساده و زود باورم

·        چرا زودتر متوجه خیانت وی نشدم

·        و…

هریک از این افکار باید در فرآیند درمان بررسی شوند. خشم زن از مرد ممکن است با نفرت، حسادت و ترس از آینده و… برای زن به وجود آید.

خیانت مرد

افسردگی پس از خیانت مرد

در لایه های زیرین خشم از همسر زن دچار افسردگی می شود یکی از دلایل افسردگی پس از خیانت مرد این است که زن احساس می کند اعتماد، احساس جذاب بودن و… را نسبت به همسر خود از دست داده است. در واقع تردیداتی که در زن به وجود می آید عامل افسردگی در زن می شود. افسردگی بعد از خیانت به دنبال از بین رفتن اعتماد زن و مرد شکل می گیرد. نشانه های افسردگی علائمی مانند خواب زیاد،بی خوابی،افزایش یا کاهش اشتها و… دارد. زن خیانت دیده باید به این نکته توجه کند که افسردگی پس از خیانت دیدن یک امر طبیعی است و زن نباید از گریه کردن، درد دل کردن با یک دوست و… خودداری کند باید احساسات ناخوشایند خود را بیرون بریزد.فرد پس از مدتی از این مرحله عبور می کند و به مرحله پذیرش می رسد

خیانت مرد

پذیرش، چهارمین حالت زن پس از خیانت

در این مرحله زن آرامش نسبی پیدا می کند و خیانت مرد را میپذیرد با دید بازتری به مسئله نگاه می کند و به هلاجی خود در این مورد می پردازد. بسیاری از افراد در این مرحله هرگز همسر خود را نمی بخشند و اقدام به جدایی می کنند برخی مسئله را می پذیرند و به علت شرایط در کنار همسر باقی می مانند اما چون نمی تواند او را ببخشند جدایی عاطفی به وجود می آید. برخی از افراد هم همسر خود را می بخشند و به بررسی علت ماجرا می پردازند و به زندگی زناشویی خود ادامه میدهند البته هرگز اعتماد گذشته را به همسر خود نخواهند داشت و همیشه در زندگی به عنوان یک نقطه تاریک به آن نگاه می کنند.

خیانت مرد

با دیدن نشانه های خیانت، زن چه کاری باید انجام دهد؟

بسیاری از خانم ها این سوال برایشان به وجود می آید که پس از مشکوک شدن به رابطه همسرم چه کاری باید کنم؟ در مرحله اول چنان چه به همسر خود مشکوک شده اید. و با قاطعیت نمی توانید بگویید او به شما خیانت می کند باید تمام رفتارهای او را در نظر بگیرید زود قضاوت نکنید علت رفتارهای او را بررسی کنید کمی خوشبینی اولیه به شما کمک می کند اگر خیانتی هم رخ داده است با سرعت بیشتری آن را کشف کنید و مدارک معتبرتری برای آن داشته باشید نسبت به نشانه ها محتاطانه برخورد کنید شاید نشانه هایی که مشاهده می کنید به دنبال یک دلخوری به وجود آمده است و دلیل بر خیانت نیست. اما در صورتی که از خیانت همسر خود اطمینان پیدا کردی در ابتدا باید سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. قبل از بدست آوردن آرامش هیچ کاری نباید انجام دهید بعد از آن می توانید با دید بازتری به مسائل نگاه کنید و راهکارهای مختلف را بررسی کنید.

خیانت مرد

زمان بیشتری فکر کنید

زمانی که خانم متوجه خیانت همسر خود می شود گرفتار احساسات منفی زیادی می شود از این رو باید به خود فرصت دهد تا از این مرحله عبور کند خیانت همسر شوک بزرگی است کمی به خود زمان بدهید تا از این مرحله عبور کنید. داد و قال فقط شرایط را برای خودتان سخت تر می کند زمانی که درگیر این هیجانات و احساسات هستید به هیچ وجه تصمیم گیری نکنید. اگر نتوانستید از این مرحله عبور کنید بهتر است حتما با یک مشاور در این باره مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند. زمانی که به دنبال نشانه های خیانت همسر خود هستید همزمان علت آن را نیز جستجو کنید بررسی علت به شما کمک می کند تا راحت با مسئله کنار بیایید و تصمیم درست تری برای ادامه ی روابط خود بگیرید. زمانی که توانستید بر احساسات خود غلبه کنید حال زمان تصمیم گیری برای آینده است باید تمام زوایا و ابعاد زندگی آینده ی خود را بررسی کنید به ویژه اگر فرزندی دارید باید حالات روحی او بعد از جدایی را در نظر بگیرید.

خیانت مرد

کمک از مشاور برای یک تصمیم گیری درست

زمانی که قرار است برای ادامه ی زندگی خود تصمیمی بگیرید که تمام ابعاد زندگی شما را در آینده در بر میگیرد نیاز دارید با یک مشاور صحبت کنید اعضای خانواده، دوستان و آشنایان افراد مناسبی برای تصمیم گیری این مسئله نیستند آنها جانبدارانه شما را راهنمایی خواهند کرد و به احتمال زیاد نمی توانید تمام ابعاد زندگی را برای آن ها بیان کنید اما مشاور فردی بی طرف است که به صورت علمی تمام قضایا را بررسی می کند و کاملا بی طرف شما را راهنمایی می کند تا در نهایت خود به نتیجه ی مطلوب برسید. چنان چه با توجه به شرایط خود تصمیم به ادامه زندگی با همسر خود می گیرد باید با یک مشاوره صحبت کنید تا شما را در چالش های پیشرو راهنمایی کند. زندگی پس از جدایی از همسری که خیانت کرده است چالش های بسیار زیادی دارد از این رو برای عبور از این مراحل از یک مشاور کمک بگیرید.spy24.ir

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا