امنیت شبکه و هکبرنامه هکجاسوسی گوشیردیابی گوشیهک گوشی

برای افزایش امنیت موبایل خود چه کاری باید انجام داد

یکی از وسایل مورد استفاده و پرکاربرد در زندگی امروز، گوشی های هوشمند است. باید به خاطر داشته باشیم که امنیت موبایل از مهمترین مواردی است که باید حتما در نظر گرفته شود. با توجه به اینکه نقش گوشی ها در زندگی روزمره ما بسیار پررنگ شده و بسیاری از افراد اطلاعات شغلی، بانکی و حتی شخصی خود را در این وسیله نگهداری می کنند و یا از طریق آن جا به جا می کنند، باید به امنیت آن بیش از پیش توجه داشت. برخی تنها گذاشتن یک قفل بر روی گوشی را کافی می دانند اما باید بدانید که این قدم اول در راه حفظ امنیت موبایل شما است. در ادامه بیشتر در رابطه با امنیت گوشی های هوشمند صحبت خواهیم کرد.

گوشی های هوشمند

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند زیاد و زیاد تر شده و شاید به جرات بتوان گفت که نقش اساسی در زندگی و کسب و کار افراد دارند. از گوشی های هوشمند در هر سن و هر شغلی استفاده می شود اما نکته اساسی در استفاده از این وسیله تامین امنیت آن است زیرا افراد بسیاری از اطلاعات کاری و شخصی خود را در آن نگهداری کرده و یا از طریق آن جا به جا می کنند.

گوشی های هوشمند با دو سیستم اندروید و ios در بازار وجود دارند و بسیاری از افراد اعتقاد دارند سیستم های نصب شده بر روی گوشی های اپل دارای امنیت بالاتری هستند. این حرف به هیچ عنوان به معنی عدم امنیت موبایل هایی با سیستم اندروید نیست و هرچه صنعت ساخت آن جدیدتر می شود سیستم امنیتی آن نیز قوی تر شده و هکرها به راحتی نمی توانند به اطلاعات آن دست یابند.

 برای افزایش امنیت موبایل خود چه کاری باید انجام داد
برای افزایش امنیت موبایل خود چه کاری باید انجام داد

بالا بردن امنیت موبایل از الزامات

برای جلوگیری از هک گوشی توسط هکرها و سوء استفاده از آن باید به دور از نوع، مارک و یا کارخانه سازنده آن، به فکر امنیت موبایل بود. به زبان ساده نوع سیستم عامل گوشی ارتباطی با هک آن ندارد بلکه شاید بتوان گفت که هک آن به خود ما و رعایت الزامات امنیتی بستگی دارد. پس با توجه به اینکه ما به طور معمول اطلاعات زیادی را در گوشی های خود ذخیره می کنیم باید به امنیت آن نیز توجه داشته باشیم و نکات مربوط به آن را تا حد امکان رعایت کنیم.

بالا بردن امنیت موبایل

چند نکته برای بالا بردن امنیت موبایل

در اینجا چند نکته مهم در رابطه با حفظ امنیت موبایل را متذکر می شویم:

 • مهمترین کار در قدم اول این است که تمام رمزهای خود را ذخیره نکنیم.

 • با کمک security گوشی، قفل های دلخواه را بر روی گوشی خود نصب نمایید و امنیت موبایل را بالا ببرید.

 • با کمک گوگل پلی برنامه های App Locker را دانلود کنیم و برنامه های خود را با کمک این اپلیکیشن به صورت مجزا قفل کنیم.

 • برنامه های مورد نیاز را از سایت های معتبر مانند گوگل پلی دانلود کنیم.

 • همیشه از اطلاعات گوشی خود، بخصوص اطلاعات مهم و اساسی یک بک آپ داشته باشید.

 • از هر وای فای عمومی و رایگان استفاده نکنیم زیرا برخی از آنها به راحتی در دسترس هکرها قرار دارند.

 • گوشی خود را به روز رسانی کنیم چون در هر به روز رسانی امنیت موبایل هم همراه با آپدیت سیستم عامل بالا می رود و این خود باعث می شود تا هکرها دائما برای هک گوشی و اطلاعات شما، با مشکل روبرو باشند.

به چه روشی می توان ضریب امنیت موبایل را بالا برد؟

شما که گوشی هوشمند با سیستم اندروید را برای خود انتخاب کرده اید، باید بدانید که سیستم عامل اندروید از نظر حفظ امنیت سیستم عامل بسیار قوی عمل می کند. یکی از ساده ترین راه ها برای حفظ امنیت موبایل در قدم اول انتخاب یک قفل برای صفحه اصلی و ورود به موبایل است. قابلیت انتخاب قفل توسط کاربر برای دستگاه های اندرویدی از مزایای آنها می باشد.

قفل صفحه نمایش یا لاک اسکرین می تواند بنابر انتخاب شما یک حرف، عدد، لوگو و یا یک پترن باشد. حتی می توانید از اثر انگشت خود برای باز کردن گوشی استفاده نمایید. این کار می تواند اولین قدم برای حفظ امنیت گوشی هوشمند شما باشد.

امنیت موبایل

چند راه برای حفظ امنیت گوشی های هوشمند

 • استفاده از لاک اسکرین یا همان قفل صفحه نمایش

 • استفاده از Location Services

 •  قابلیت رمزنگاری گوشی را فعال کنید.

 • در بخش تنظیمات دستگاه گزینه Opt out of interest-based ads را فعال کنید

 • نرم افزار و اپلیکیشن مورد نظر خود را تنها از گوگل پلی که یک سایت معتبر و مورد تایید است، دانلود نمایید.

 • حتی الامکان از نسخه های پولی اپلیکیشن ها استفاده نمایید که معمولا فاقد تبلیغات هستند.

 • قبل از دانلود و فعال سازی اپلیکیشن به قابلیت دسترسی آن توجه کنید تا در صورت لزوم بخش هایی از آن را به حالت غیر فعال درآورید.

 • حتی الامکان از سیستم ابری استفاده نکنید.

 • از اپلیکیشن آنتی ویروس استفاده کنید تا از ورود ویروس ها به سیستم خود تا حد امکان جلوگیری کرده باشید.

 • استفاده از اپلیکیشن های حفاظتی باعث می شود که سایر اپلیکیشن های گوشی خود را زیر نظر داشته باشید.

چند راه برای حفظ امنیت گوشی های هوشمند

Application Permissions چیست؟

این قابلیت خود یکی از موارد حفظ امنیت موبایل می باشد که استفاده از آن بسیار ساده است. به طور مثال شما یک برنامه مانند یک چراغ قوه را دانلود کرده اید ولی با کمک این بخش می بینید که این چراغ به لیست مخاطبین شما دسترسی دارد، پس این نرم افزار را حذف و یا بخش مربوط به لیست مخاطبین را خاموش نمایید. برای اینکه بدانید تک تک نرم افزارهای شما به چه بخش هایی دسترسی دارد و یا غیر فعال کردن برخی از قسمت ها، راه استفاده از این قابلیت را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

اول باید به قسمت تنظیمات گوشی رفته و سپس App  را انتخاب نمایید. پس از ورود نام اپلیکیشن مورد نظر را به خاطر سپرده و گزینه Permissions را انتخاب نمایید و در آن دسترسی اپلیکیشن مورد نظر خود را ببینید. هر کدام از دسترسی هایی که الزامی در آن نمی بینید و نمی خواهید غیر فعال کنید.

Application Permissions چیست؟

تدابیر امنیتی کامل تر و بیشتر در انتخاب ذخیره سازی ابری

این سیستم ذخیره سازی اطلاعات امروزه در بین افراد جایگاه خاصی پیدا کرده است و مردم برای ذخیره و نگهداری اطلاعات خود از آن استفاده می کنند. اما باید در نظر داشت که به دلیل گرفتن بک آپ از کلیه اطلاعات گوشی، باید سیستم امنیتی قوی تر و کامل تری را برای آن در نظر گرفت.

با کمک سیستم ابری یک بکاپ کامل از کلیه اطلاعات، رمزها، داده ها، اپلیکیشن ها و … گرفته می شود. پس اگر شخصی به این اطلاعات دست پیدا کند، در واقع کلیه اطلاعات شخصی و کاری شما را بدست آورده است. پس برای جلوگیری از بروز این مشکل حتی الامکان از این سیستم برای گوشی های اندروید خود استفاده نکنید.

برای این کار وارد بخش تنظیمات گوشی خود شده و به قسمت Backup & reset بروید. در این قسمت گزینه Back up my data را به حالت غیر فعال درآورید.

اگر به هر دلیلی دوست داشتید قابلیت بک آپ گیری ابری را در گوشی خود فعال کرده و از آن استفاده نمایید، حتما یک رمز عبور بسیار قوی و پیشرفته را برای حساب کاربری خود انتخاب کنید و یا در غیر این صورت از تایید های دو مرحله ای برای خود استفاده نمایید.

امنیتی کامل تر و بیشتر

چگونه هک اندروید با نرم افزار Xspy امکان پذیر است؟

فراگیر شدن گوشی های تلفن همراه مبتنی بر سیستم عامل اندروید در میان کودکان و نوجوانان باعث شده است تا روزانه والدین زیادی به دنبال راهکارهایی برای هک کردن گوشی اندروید و روش های کنترل این سیستم عامل قرار گیرند. چرا که بسیاری از فرزندان با توجه به قابل دسترس بودن بازی ها و نرم افزارهای بر روی این سیستم عامل تمایل بیشتری به استفاده از دیوایس های مبتنی بر اندروید را دارند.
اما لازم است بدانید همواره برای کنترل و نظارت بر این سیستم عامل نیاز به برنامه هک اندروید ندارید و تنها کافیست از ابزارهای کنترل والدین استفاده نمایید. یکی از ابزارهای قدرتمند داخلی در این زمینه برنامه Xspy می باش، تا سرپرست خانواده بتواند با خیالی آسوده و بدون نیاز به آموزش هک اندروید و یا روش های پیچیده مشابه اقدام به نظارت بر فعالیت فرزندان زیر 18 سال خود نمانید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا