نرم افزار کنترل والدین

اینترنت نامحدود مخابرات

اینترنت نامحدود مخابرات، برای شما بستری راحت و امن برای استفاده آسان از اینترنت پر سرعت ایجاد کرده است. با توجه به گوناگونی تقاضا از سوی مردم، دسته بندی های متفاوتی وجود دارد که شما با توجه به نیاز تان، هر کدام که به نفع تان است را خریداری می کنید. از جمله این دسته بندی ها می توان به اینترنت نامحدود شرکت مخابرات، اینترنت حجمی و اینترنت پر سرعت اشاره کرد. در این مطلب از سایت اسپای۲۴ شما را بیشتر با این موضوع آشنا می کنیم. 

انواع اینترنت مخابرات

  • بستر مجازی ایمن شده شرکت مخابرات، که تحت عنوان شبکه MPLS شناخته می شود، این امکان را برای مصرف کنندگان خود فراهم آورده که بتوانند بدون وارد شدن به شبکه دیتا کشوری، از اینترنت پر سرعت و اینترنت نامحدود مخابرات استفاده نمایند. توجه داشته باشید که این بستر تنها برای برخی ارگان ها و بانک ها قابل اجرا می باشد و تنها در شرایط خاصی، برخی از شرکت های معتبر نیز توانایی استفاده از آن را خواهند داشت.از دیگر انواع شبکه اینترنت، می توان به اینترنت بر بستر سیم اشاره کرد.
  • اینترنت بر بستر سیم اغلب سرعت پایین تری نسبت به شبکه MPLS دارد و مصرف کنندگان آن، شرکت ها و مراکز تجاری می باشند. همچنین اینترنتی که در اختیار عموم مردم قرار دارد و در منازل از آن استفاده می کنند، شاخه ای از اینترنت بر بستر سیم می باشد که متناسب با میزان حجم آن، تعرفه های متفاوتی از سوی شرکت مخابرات برای مصارف خانگی، اعمال خواهد شد.یکی از شبکه های پر سرعت اینترنت، اینترنت متقارن و نامتقارن است که سرعت هر کدام از آن ها، متناسب با پهنا باند و همچنین فیبر نوری، تعیین خواهد شد. لازم به ذکر است که سازمان های غیر انتفاعی که زیر نظر دولت فعالیت می کنند
  • .
  • از اینترنت ویژه ای به نام نورونتا بهره مند هستند که با ایجاد یک بستر اختصاصی، امکانات گسترده و سرعت بالایی را برای این سازمان ها پدیدار کرده است.همچنین سایت های فعال در شبکه اینترنت کشور ایران که به فعالیت تولید محتوا می پردازند، از اینترنت مخصوصی به نام اینترانت استفاده می کنند. اینترانت همچنین برای نرم افزار های داخلی کشور نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
اینترنت نامحدود مخابرات

اینترنت نامحدود مخابرات چیست؟

اینترنت پر سرعت مخابرات به صورت فیبر نوری و یا اینترنت بر بستر سیم که همان “ADSL” است در اختیار مشترکین قرار داده شده است. تعداد افرادى که از اینترنت استفاده می کنند در حال افزایش است و روز به روز بر تعداد شان افزوده می شود و همیشه خواستار استفاده از اینترنت نامحدود مخابرات هستند. سرویس های مورد استفاده اینترنت به دو دسته تقسیم می شود:

  1. اول: سرویس هایی که  به اندازه  حجم توافق شده و حجمی که در قرار داد معین شده است، می توان اطلاعات دریافت کرد.
  2. دوم: سرویس هایی که برای تبادل اطلاعات، محدودیت حجمی ندارند و مقدار حجم توافق شده بین مصرف کننده و شرکت مخابرات می باشد و به صورت نامحدود و غیر حجمی می باشند.
خرید اینترنت نامحدود مخابرات

تفاوت اینترنت نامحدود با غیر حجمی چیست؟

 فرق این دو سرویس در این است که با تمام شدن حجم بسته اصلی اینترنت نامحدود مخابرات و پس از گذر از استاندارد حجمی توافق شده بین شما و شرکت، سرعت اینترنت شما که به نسبت کمتر از سایر سرویس ها است، مقدار بیشتری کاهش می یابد. در سرویس غیر حجمی پس از پایان حجم، ارتباط شما کاملا قطع نمی شود ولی سرعت آن نسبت به سرعت اولیه، کاهش می یابد و تا زمانی که دوباره حجم دیگری نخرید به همین حالت می ماند و با خرید مجدد، سرعت آن به صورت اول بر می گردد. به تازگی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات، فروش اینترنت نامحدود مخابرات و سایر شرکت ها را ممنوع اعلام کرده است و همه باید سرویس های خود را به شکل غیر حجمی در اختیار مشترکان قرار دهند.

اینترنت نامحدود مخابرات اغلب مورد استفاده چه کسانی است؟

در بین مردم کسانی که کار حرفه ای با اینترنت انجام می دهند، مایلند از سرویس هایی که حجم محدود دارند، استفاده نکنند. این افراد ترجیح می دهند  از اینترنت نامحدود مخابرات برای سرویس های خود استفاده نمایند. کسانی که کار و حرفه شان وابسته به اینترنت است، علاوه بر بسته های نامحدود مخابرات، قیمت این سرویس اهمیت زیادی برایشان دارد و همچنین در این شرایط کرونا که باعث شده خیلی از کسب و کار ها، به صورت اینترنتی انجام شوند، مهمترین لازمه ی آن سرعت مناسب است. پس دانشجویان، استادان، دانش آموزان و کسانی که کسب و کار اینترنتی دارند اشخاصی مثل گیمر ها و دانلودر ها به اینترنت نامحدود و پر سرعت نیاز دارند.

بسته های نامحدود مخابرات

آیا اینترنت نامحدود مخابرات برابر است با حجم بی نهایت؟

خیر. این تصور غلطی است که اگر اینترنت نامحدود شرکت مخابرات را خریداری کنم تا بی نهایت می توانم از آن استفاده کنم و کسانی که اطلاعات کافی در این زمینه را ندارند بیشتر این اشتباه را انجام می دهند. دو کاربر را در نظر بگیرید که یکی اینترنت نامحدود مخابرات و دیگری اینترنت حجمی را خریداری کرده است و هر دو به یک میزان هزینه پرداخت کرده اند. شخصی که بسته نامحدود مخابرات را دارد، سرعت کمتری نسبت به دیگری دارد، ولی در مدت زمان مشخص می تواند به صورت نامحدود از اینترنت استفاده کند.

اما شخصی که اینترنت حجمی را دارا است، سرعت بالا تری  دارد و می تواند از اینترنت خود استفاده کند تا حجم آن به پایان برسد. معمولا کسانی که سرعت اینترنت برایشان مهم نیست، از اینترنت نامحدود مخابرات استفاده می کنند و اگر کار هایتان به سرعت اینترنت بستگی دارد بهتر است از اینترنت حجمی استفاده کنید.

ممنوعیت اینترنت نامحدود چیست؟

با توجه به خبر های موجود در مورد اینترنت نامحدود مخابرات ۹۹، وزارت ارتباطات تصمیمی جدید در مورد این نوع سرویس ها ارائه دادند. پس از ممنوعیت اینترنت نامحدود، کاربر ها به این تصمیم معترض شدند و اینترنت غیر حجمی پایه گذاری شد و تجدید نظری بر تعرفه های قبلی شد. بر اساس این تصمیمات، اینترنت غیر حجمی طرحی بین اینترنت نامحدود و اینترنت حجمی است که آستانه منصفانه تری دارد و به گونه ای خدمات ارائه می دهد که مشترکین تا آن اندازه با کمبود حجم روبرو نشوند.

در حقیقت دلیل اصلی برای این تصمیم این است که سرویس، در زمان استفاده منصفانه، قطع نشود و خطوط مشترکین با حداقل سرعت هم وصل باشد و ارتباط صورت گیرد. اینترنت نا محدود شرکت مخابرات در سال ۱۴۰۰ یا همان اینترنت غیر حجمی بیشترین نقش در زمینه اینترنت ثابت در کشور را دارد و نرخ های جدید خود را در زمینه اینترنت غیر حجمی ابلاغ کرده است.

اینترنت نامحدود وای فای مخابرات

تعرفه اینترنت نا محدود غیر حجمی مخابرات

خرید اینترنت حجمی در بازه زمانی کوتاه مدت که  یک ماهه یا کمتر از آن و بلند مدت که یک ساله و یا کمتر از آن است، صورت می گیرد  و همچنین برای سرویس بلند مدت با مقداری تخفیف برای شما حساب می گردد. اما با توجه به نرخ اعلام شده توسط این شرکت، هیچ تخفیفی بر روی اینترنت غیر حجمی داده نمی شود و با توجه به گفته مشترکین شرکت مخابرات بر یک سری از موضوع های اعلام شده، پایبند نبوده است.

یک سری تفکیکات برای مصرف منصفانه باید انجام می شده که اعمال نشده است و در مورد اتفاقی که بعد از میزان مصرف منصفانه می افتد، چیزی به میان نیاورده است. برای مثال برای سرعت شانزده مگابایت بر ثانیه، در هر ماه برای حجم  ۱۳۰ گیگابایت، مبلغ هشتاد هزار  تومان در نظر گرفته شده است و همین طور برای قرار داد یک ساله اش که در هر ماه ۲۱۰ گیگا بایت حجم منصفانه داشته باشید با سرعت شانزده مگا بایت بر ثانیه نهصد و شصت هزار تومان باید بپردازید.

هر چه سرعت اینترنت و حجم اینترنت کمتر را انتخاب کنید هزینه پرداختی نیز کاهش می یابد. برای مثال می توانید سرعت یک مگابایت بر ثانیه و حجم ماهیانه ۲۳ گیگابایت و هزینه بیست هزار تومان را انتخاب نمایید. که اگر قرارداد سالیانه ببندید و در ماه حجم مصرفی بیست و هفت گیگا بایت با سرعت یک مگابایت بر ثانیه رو به مبلغ دویست چهل هزار تومان می توانید خریداری کنید و باید به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که حجم مصرفی به پایان رسد سرعت شما برای مثال به صد و بیست هشت کیلوبیت، کاهش پیدا می کند.

نتیجه گیری

سرعت بالا در اینترنت بسیار مهم است و نمی توان به راحتی از نبود آن گذشت و چون بیشتر امور، اینترنتی انجام می شوند اگر سرعت کم باشد کار ها به سختی انجام می شود و کاربر را عصبی می کند. اینترنت مخابرات سرعت های متفاوتی دارد و مشترکان بر اساس نیازشان می توانند آن ها را انتخاب کنند و قاعدتا در قیمت هم تاثیر دارد و باید بر روی نوع سرویس که نامحدود یا همان اینترنت غیر حجمی که امروزه شناخته می شود  و یا اینترنت حجمی، توجه داشته باشید.

همچنین سرعت بالا، قیمت بالاتری نیز در برخواهد داشت. ترافیک های داخلی و خارجی فقط به هزینه و سرعت خاتمه نمی یابد و برای سایت های داخلی حجم کمتری نیاز است. چون مقدار مصرف اینترنت داخلی یک چهارم سایت های خارجی است و با استفاده از اینترنت نامحدود شرکت مخابرات در سال ۱۴۰۰، بدون نگرانی می توان به امور مورد نظر خود رسیدگی کنیم و نگران تمام شدن بسته خود نباشیم. در این مقاله از سایت SPY24 در مورد اینترنت نامحدود مخابرات به طور کامل توضیح داده ایم.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا