امنیت شبکه و هک

ایمن کردن تلفن هوشمند در برابر مهاجمان

ایمن کردن تلفن هوشمند در برابر مهاجمان بسیار با ارزش است زیرا بسیاری از مشاغل هستند که فعالیت آنها به تلفن های هوشمند وابسته است که اطلاعات آنها داده های ارزشمندی برای مهاجمان است و سوءاستفاده های زیادی از آنها خواهد شد. در این مقاله به بررسی ده روش ایمن کردن تلفن هوشمند در برابر مهاجمان خواهیم پرداخت تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و از دارایی های خود حمایت کنید.

اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور 2021

ایمن کردن تلفن هوشمند

امروزه بسیاری از فعالیت های تجاری مشاغل کوچک و بزرگ توسط تلفن هوشمند اداره می شود که این فعالیت ها شامل تبلیغات و بازاریابی، روابط مشتری، کنترل موجودی، فعالیت های بانکی و … می باشد، از این رو بهتر است با ایمن کردن تلفن هوشمند در برابر مهاجمان شغل خود را به خطر نیندازیم و اطلاعات خود را حفظ نماییم تا با مشکلات بعدی روبرو نشویم.
برای این که بتوانید از داده های خود محافظت کنید ده روش ایمن کردن تلفن هوشمند در برابر مهاجمان را به شما خواهیم آموخت. راهکارهای ایمن کردن تلفن هوشمند بسیار ساده است و بسیاری از افراد با سهل انگاری از انجام آنها سرباز می زنند، در صورتی که اگر تنها دقایق کوتاهی وقت بگذارند ایمن کردن تلفن هوشمند را می توانند انجام دهند و با خیال راحت از تلفن خود استفاده نمایند.

ایمن کردن تلفن هوشمند

قفل کردن دستگاه برای ایمن کردن تلفن هوشمند

اگر چه تلفن هوشمندی که قفل ندارد سبب می شود به اطلاعات  خود سریع تر دسترسی پیدا کنید و وقت کمی صرف کنید اما باید به عواقب آن نیز فکر کنید. به طور مثال ممکن است موبایل خود را گم کنید و در صورت نداشتن قفل، اطلاعات خود را به راحتی در اختیار دیگران قرار دهید. این یک سهل انگاری بزرگ است که به خاطر نداشتن قفل، اطلاعات و داده های شغلی و بعضا محرمانه را به خطر بیندازید.

قفل دستگاه راهی سریع و آسان است تا از ورود افراد مهاجم به برنامه های موبایل جلوگیری شود و این گونه داده های تان حفظ شود. می توانید از کدهای چند رقمی استفاده کنید اما بهترین روش قفل کردن، اثر انگشت یا شناسایی چهره است که از وارد کردن کد راحت تر خواهد بود. اینگونه قادر خواهید بود از حساب ها، دارایی ها و ایمیل های خود محافظت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که همه ی حساب های تان کلمه عبور یکسانی نداشته باشند و برخی اوقات آن را تغییر دهید. بسیاری از روش هایی که برای ایمنی تلفن هوشمند لازم است، آسان می باشد و تنها وقت کوتاهی از شما برای انجامش گرفته خواهد شد.

ایمن کردن تلفن هوشمند

نسخه پشتیبان به جهت ایمن کردن تلفن هوشمند

وقتی از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید، قدمی بزرگ برداشته اید زیرا در این صورت اگر هر اتفاقی رخ دهد، از اسناد خود کپی دارید و به نوعی حفاظت لازم را انجام داده اید. اگر دستگاه اندروید دارید، برای این منظور به تنظیمات رفته و‌ پشتیبان گیری از داده های من و بازیابی خودکار را فعال کنید و به همگام سازی داده های خود در گوگل بپردازید. اگر تلفن تان آیفون است، در تنظیمات دستگاه خود را انتخاب کنید و به تهیه نسخه پشتیبان از iCloud بپردازید. با تهیه نسخه پشتیبان نه تنها در صورت ورود مهاجمان و یا دزدیده شدن گوشی، اطلاعات خود را خواهید داشت بلکه در مواقعی که خود به اشتباه موجب پاک شدن اطلاعات شوید خیالتان راحت است که نسخه ای از اطلاعات و داده های خود را دارید.

ایمن کردن تلفن هوشمند

به روز کردن سیستم عامل و برنامه ها

به روز کردن سیستم عامل و برنامه ها در ایمن کردن تلفن هوشمند بسیار موثر است که عده زیادی از افراد آن را نادیده می گیرند. هر چقدر این به روز کردن را عقب تر بیندازید، سیستم قدیمی تر می شود و مهاجمان دسترسی راحت تری به تلفن هوشمندتان خواهند داشت. در واقع مهاجمان این سیستم ها که به روز نشده اند را راحت تر شناسایی می کنند، از این رو در به روز رسانی ها امنیت تلفن هوشمند بالاتر می رود و اگر نقطه ضعفی وجود داشته باشد برطرف خواهد شد. با به روز رسانی به موقع راه ورود مهاجمان به تلفن هوشمند را ببندید و از داده ها حفاظت کنید.

ایمن کردن تلفن هوشمند

بهره گیری از مدیریت دستگاه و مجوزهای برنامه XSPY

با مدیریت دستگاه قادر خواهید بود تلفن خود را در نقشه پیدا کرده و آن را غیرفعال کنید. با مدیریت قادر به زنگ زدن به تلفن همراه و زنگ هشدار به مهاجم نیز خواهید بود. همچنین با مدیریت دستگاه در صورت این که رمز عبور را بیش از پنج تا ده بار اشتباه زده شود، قادر به حذف تلفن خواهید بود. همچنین در برنامه های تلفن قادر به اعطای مجوز برنامه‌هایی مثل میکروفون، موقعیت مکانی، دوربین و مخاطبین خواهید بود. برای مشاهده مجوز و برنامه های اعطا شده در آیفون در قسمت تنظیمات روی حریم خصوصی ضربه بزنید. این امکان وجود دارد که مجوزهایی که اعطا کرده اید را مشاهده کنید و یا حتی برخی از آنها را لغو کنید.

هر برنامه ای را بارگیری نکنید

در آیفون فقط اپلیکیشن های app بارگیری می شود اما در اندروید امکان بارگیری از محیط های مختلف وجود دارد و این شانس ورود مهاجمان را زیاد می کند، از این رو بهتر است گوگل پلی را در اندروید نصب کنید زیرا این فروشگاه برنامه های مخرب را اجرا نمی کند و اینگونه به ایمن کردن تلفن هوشمند در برابر مهاجمان خواهید پرداخت. در صورت نصب خارج از این برنامه باید اعتماد کافی به این لینک داشته باشید.

ایمن کردن تلفن هوشمند

نصب آنتی ویروس و نادیده گرفتن ایمیل های ناخواسته

راهی که مهاجمان معمولا برای سرقت اطلاعات استفاده می کنند بهره گیری از نرم افزارهایی است که مخرب می باشد زیرا افراد زیادی هستند که این نرم افزارها را بارگیری می کنند و اینگونه مهاجمان بدون دردسر وارد تلفن هوشمند خواهند شد. برنامه های آنتی ویروس باعث می شوند تنها فایل ها و تصاویری بارگیری شود که آلوده به بدافزار نیستند و اینگونه امنیت تلفن هوشمند را بالا می برند.

آنتی ویروس های زیادی هستند که قادر به استفاده از این ها خواهید بود. راه دیگر مهاجمان برای ورود به تلفن هوشمند، صندوق نامه های ایمیل است و باید این اطلاع رسانی صورت بگیرد که هیچ وقت ایمیل های تبلیغاتی که برای فرد ارسال شده کلیک نکنند و از باز کردن پیوست های مشکوک خودداری کنند. گاهی اوقات از طریق ایمیل از فرد خواسته می شود که به روز رسانی هایی انجام شود که باید دقت کنید این کار را انجام ندهید زیرا به احتمال بالا این ایمیل ها از جانب مهاجمان است که از سادگی افراد سوءاستفاده می کنند و داده های آنها را برای اهداف مختلف می دزدند.

ایمن کردن تلفن هوشمند

احراز هویت دو عاملی

در ایمن کردن تلفن هوشمند، احراز هویت دو عاملی سدی محکم در برابر مهاجمان است و اینگونه دسترسی به اطلاعات خصوصی تان برای آنها مشکل خواهد شد. با انجام این فرایند که زمان زیادی نیز از شما نمی گیرد، از تلفن هوشمند خود در برابر مهاجمان محافظت کنید. این کار چون دو مرحله ای است خیلی از افراد آن را انجام نمی دهند اما روش انجام آن بسیار  ساده است و نتایجی که دارد بسیار با  ارزش است.

مورد دیگر که باید به آن توجه کنید این است که از وای فای و بلوتوث عاقلانه استفاده کنید زیرا استفاده از این ها بدون احتیاط لازم، امنیت کمی خواهد داشت و به راحتی می توان به آنها دست یافت. اگر دارای اطلاعات حساسی در تلفن همراه خود هستید از وای فای رایگان مراکز خرید، فرودگاه، پارک، سالن های بدنسازی و … کمتر استفاده کنید. سعی کنید بیشتر از داده تلفن خود استفاده کنید و در محیط های عمومی وای فای گوشی را خاموش کنید، همچنین در شبکه هایی که رمزگذاری ندارند وارد نشوید. برای دریافت راهنمایی در زمینه روش های ایمن کردن تلفن هوشمند با شماره تماس موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا