ردیابی گوشینرم افزار کنترل والدین

6 انواع روش های ردیابی گوشی موبایل چیست؟

ردیابی گوشی موبایل و نظارت بر فرزندان در فضای مجازی یکی از دغدغه های والدین می باشد از این رو به هنگام سرچ ردیابی گوشی موبایل در گوگل با عناوین مختلفی روبرو می شوید. مانند: ردیابی گوشی موبایل با استفاده از GPS، ردیابی گوشی موبایل با استفاده از IP و… البته روش های مختلفی برای ردیابی گوشی موبایل وجود دارد. در این مقاله سعی می کنیم توضیح کوتاهی در مورد انواع روش های ردیابی گوشی موبایل بدهیم.

ردیابی گوشی موبایل

علت ردیابی گوشی موبایل افراد چیست؟

 زمانی که فرزندتان در فضای مجازی حضور دارد ممکن است در معرض خطرات گوناگونی قرار گیرد و یا زمانی که به مدرسه می رود ممکن است از مسیر تعیین شده خارج شود و این امر عواقب خطر آمیزی را در پی داشته باشد. به همین علت بسیاری از والدین تمایل دارند تا بر حضور فرزندان در فضای مجازی نظارت داشته باشند. از طرف دیگر گاهی اوقات شما والدین سالمندی دارید که ممکن است مشکل حواس پرتی یا آلزایمر داشته باشد و نمی توانید دائم مراقب آنها باشید. با استفاده از نرم افزارهای نظارت بر خانواده می توانید این مشکل را حل کنید این نرم افزارها دارای امکانات بسیاری هستند که عبارتند از:

ردیابی گوشی موبایل و شناسایی موقعیت مکانی افراد

نظارت بر شبکه های اجتماعی مانند واتساپ ،اینستاگرام و…

نظارت بر تماس های ورودی و خروجی و پیامک های ارسال شده

در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گوشی به راحتی می توانید گوشی خود را ردیابی کنید

ردیابی گوشی موبایل

انواع روش های ردیابی موبایل

همانطور که گفته شد ردیابی گوشی موبایل به روش های مختلفی صورت می گیرد که عبارتند از:

ردیابی گوشی موبایل از طریق GPS ، در این روش با نصب اپلیکیشن های مختلف می توانید در صورت گم شدن و دزدیده شدن گوشی، موبایل خود را پیدا کنید.

ردیابی گوشی از طریق آی پی موبایل، با ارسال آی پی موبایل به سایت های مختلف می توانید موقعیت مکانی موبایل را شناسایی کنید.

با استفاده از نصب نرم افزارهای مختلف به نام نرم افزارهای نظارت بر خانواده و سایر اپلیکیشن می توانید به ردیابی گوشی موبایل بپردازید. یک نسخه از این نرم افزار را باید در گوشی خود یک نسخه دیگر را در گوشی  فرزندتان نصب کنید. این نوع اپلیکیشن ها را می توانید به طور مخفیانه در گوشی فرزند خود نصب کنید و به اعمال وی در فضای مجازی نظارت کنید.

ردیابی گوشی موبایل

ردیابی گوشی موبایل با استفاده از GPS

عملکرد سیستم GPS  بر اساس حرکت ماهواره های مختلف در مدار زمین می باشد. سازمان موقعیت یابی جهانی حدود 24 عدد ماهواره در فضا مستقر کرده است و این ماهواره ها به کمک یک سیستم گیرنده که در سطح زمین فعال است موقعیت افراد را شناسایی می کند. سیستم گیرنده موجود در زمین عموما یک قطعه سخت افزاری می باشد که در گوشی موبایل افراد قرار می گیرد و با وجود این قطعه دیگر نیازی به اتصال به اینترنت نمی باشد.

ماهواره ها با استفاده از سیگنال های ارسالی قطعه ی موجود در موبایل موقعیت مکانی افراد را شناسایی می کنند. با استفاده از اپلیکیشن های مختلفی که در داخل گوشی قابل نصب می شود می توانید از فناوری ردیابی گوشی موبایل با GPS استفاده کنید. برخی از اپلیکیشن های که با استفاده از GPS موقعیت افراد را شناسایی می کنند عبارتند از: Find my iphone و Android my device و… با نصب این برنامه ها داخل گوشی در صورت گم شدن یا دزدیده شدن موبایل می توانید به راحتی گوشی خود را ردیابی کنید. با استفاده از برخی از شبکه های مجازی مانند تلگرام نیز می توانید موقعیت مکانی افراد را شناسایی کنید.

ردیابی گوشی موبایل

ردیابی گوشی موبایل با استفاده از IP

منظور از IP گوشی موبایل، آدرس منطقه ای یک موبایل، کامپیوتر و… می باشد. IP هر دستگاهی به صورت جداگانه و مربوط به همان دستگاه می باشد و این آی پی به هیچ وجه برای یک دستگاه دیگر تکرار نخواهد شد. با یافتن آی پی دستگاه های مختلف بر حسب نیاز می توانید آدرس آن منطقه را پیدا کنید. به عنوان مثال ممکن است که شما بخواهید موقعیت مکانی فرزند خود را شناسایی کنید یک لینک برای فرزند خود  ارسال می کنید این لینک می تواند حاوی یک بازی یا مطلبی که فرزندتان به آن علاقه دارد باشد. سپس فرزند خود را تشویق می کنید تا روی لینک مورد نظر کلیک کند با ورود فرزندتان به لینک ارسال شده آی پی گوشی وی برای شما ارسال می شود. برای این که بتوانید یک لینک بسازید می توانید از سایت های مختلف برای ساخت لینک مورد نظر خود استفاده کنید. پس از دریافت آی پی گوشی فرزندتان می توانید وارد سایت های مختلفی بشوید که با استفاده از آی پی می توانند موقعیت فرد را شناسایی کنند. حال با وارد کردن آی پی گوشی فرزندتان می توانید به ردیابی گوشی موبایل فرزندتان بپردازید.

ردیابی گوشی موبایل

عملکرد نرم افزار نظارت آزاد

برای نصب این نرم افزار می توانید لینکی حاوی مطالب مورد علاقه ی فرزندتان به عنوان مثال تلگرام بدون فیلتر برای فرزندتان ارسال کنید.به محض این که فرزندتان بر روی لینک مربوطه کلیک کند از او ایمیل و رمز ثبت شده در نرم افزار را می خواهند. به محض ثبت رمز در سیستم شما میتوانید به موبایل فرزندتان دسترسی پیدا کنید.برخی از امکانات نرم افزار نظارت آزاد عبارتند از:

امکان کنترل و موقعیت مکانی دقیق گوشی موبایل

کنترل تمام تماس های ورودی و خروجی نظارت بر ارسال پیام ها

نظارت کامل بر شبکه های مجازی از جمله :اینستاگرام ،تلگرام و…

نظارت و ردیابی توسط این برنامه کاملا نامحسوس است و فرزند شما متوجه کنترل شما نخواهد شد.

به راحتی قابل نصب می باشد و از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

این نرم افزار دارای نسخه های حرفه ای می باشد و برخی از نسخه های آن نیاز به شارژ ندارد.

ردیابی گوشی موبایل

ردیابی و نظارت بر سالمندان و کارمندان

زمانی که یکی از والدین سالمند شما مبتلا به آلزایمر باشد می توانید با نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی این عزیزان تا حدودی آسوده خاطر باشید. این اپلیکیشن قادر خواهد بود موقعیت مکانی والدین شما را به طور دقیق و لحظه به لحظه به شما نشان دهد.

زمانی که شما ریاست یک شرکت را برعهده دارید نمی توانید عملکرد کلیه ی پرسنل خود را زیر نظر بگیرید. با نصب این اپلیکیشن بر روی موبایل کارمندان خود می توانید عملکرد آنها را مورد بررسی قرار دهید. زمانی که ویزیتور شما برای تبلیغ یکی از محصولات شرکت به خارج از محیط شرکت می رود. این نرم افزار موقعیت مکانی ویزیتور را به طور کامل نشان می دهد. حتی می توانید برای ویزیتور خود موقعیت مکانی تعیین کنید و در صورتی که ویزیتور از آن منطقه خارج شد این اپلیکیشن برای شما پیغام هشدار را ارسال خواهد کرد. از امکانات دیگر این نرم افزار این است که شما می توانید لیستی از محصولات موجود را در داخل پنل کاربری ویزیتور خود قرار دهید به این ترتیب عملیات سفارش گیری و ثبت و ارسال آن با کمتری خطا و با سرعت بالا صورت می گیرد.

ویژگی های اپلیکیشن نظارت آزاد

برخی از ویژگی های اپلیکیشن نظارت آزاد بر روی موبایل فرزندان عبارتند از:

گاهی اوقات تمایل دارید از عملکرد و فعالیت فرزندتان در گوشی موبایل یا تبلت وی یک تصویر داشته باشید. در این جور موارد بدون این که فرزندتان متوجه شود یا هشداری برای وی ارسال شود، می توانید از صفحه گوشی یک اسکرین شات بگیرید.

می توانید کلیه فایل های ارسال شده و ذخیره شده در گوشی فرزندتان را به طور کامل بررسی کنید و از علایق وی آگاه شوید.

به کلیه شماره تلفن های ذخیره شده در گوشی فرزندتان نظارت خواهید داشت.

می توانید به وب گردی فرزندتان در اینترنت نظارت داشته باشید و چنان چه وارد سایت های غیر اخلاقی شود این وب سایت ها را مسدود کنید.

نظارت بر برنامه های نصب شده در گوشی چنانچه تمایل داشتید می توانید بازی های نامناسب را در گوشی فرزند خود مسدود کنید.

زمانی که فرزندتان در خارج از منزل به همراه دوستان خود به تفریح می پردازند، می توانید کاملا نامحسوس به وسیله دوربین گوشی از محل حضور آن ها عکس بگیرید.

می توانید زمانی که فرزندتان در حال مکالمه است کلیه ی مکالمات او را ضبط کنید

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا