مشاوره تلفنی

انجام روانشناس غیر حضوری چگونه است؟

روانشناس غیر حضوری به اندازه مشاوران و روانشناسان حضوری در کلینیک ها، با تجربه هستند و می توانند خدمات ارزنده ای را در جهت درمان اختلالات روانی ارائه دهند. توجه داشته باشید که بررسی پروانه نظام روانشناسی برای استخدام روانشناس غیر حضوری در کلینیک ها ضروری می باشد.

روانشناسی غیر حضوری

امروزه بهره گیری از خدمات روانشناسی غیر حضوری، چه در بین مشاوران و دکتر روانشناسی و چه در بین مراجعه کنندگان، بسیار افزایش پیدا کرده است. در واقع روانشناس غیر حضوری نیز می تواند مانند سایر روانشناسان در کلینیک ها به مشکل و یا اختلالات افراد به صورت اینترنتی و آنلاین پی ببرد و تکنیک های درمانی مختلفی را برای کمک به مراجعه کنندگان به کار گیرد.

روانشناسی غیر حضوری و آنلاین اغلب برای افرادی مناسب است که امکان حضور در کلینیک ها و مراجعات حضوری را  ندارند. همچنین ممکن است که برخی از افراد در سفر ها نیاز به مشاوره پیدا کنند، از این جهت می توانند به راحتی از روانشناسان غیر حضوری کمک بگیرند.

روانشناس غیر حضوری

چگونه می توان از روانشناس غیر حضوری کمک گرفت؟

روانشناس غیر حضوری متناسب با موقعیت مراجعه کننده می تواند به صورت تصویری، تلفنی و یا تایپی با او ارتباط برقرار کند. در بین این روش ها، روانشناسی به صورت تلفنی از قدیمی ترین روش های صحبت با روانشناسان می باشد. امروزه نیز اغلب مراجع کنندگان به صورت تصویری با روانشناس خود ارتباط برقرار می کنند که می توان گفت مشاوره تصویری بهترین روش برای روانشناسی آنلاین می باشد.

زیرا که روانشناسان می توانند به راحتی بر رفتار حالت چهره و همچنین زبان بدن مراجعه کننده خود تسلط داشته باشند و از این جهت تشخیص مشکل او برای آنان، راحت تر خواهد بود. اما برخی از مراجعه کنندگان شرایط حضور در مقابل دوربین را نیز ندارند و می خواهند که جلسات مشاوره خود، به صورت پنهانی انجام بگیرد. از این جهت مشاوران و روانشناسان از طریق سوشیال مدیا ها با فرد مورد نظر ارتباط برقرار کرده و به صورت تایپی با آنها صحبت خواهند کرد.

تعداد جلسه روانشناسی غیر حضوری

برای اینکه از روانشناس غیر حضوری کمک بگیرید و مشکلات خود را به صورت آنلاین با او در میان بگذارید، لازم است که به سایت کلینیک های مختلف روانشناسی مراجعه کرده و نوبت خود را به صورت آنلاین رزرو کنید. همچنین باید نوع مشاوره غیر حضوری را نیز مشخص کنید. پس از آن، می توانید به راحتی با روانشناس مربوطه در مورد مشکل خود صحبت کنید که روانشناس با توجه نوع مشکل و یا اختلال شما، تعداد جلسات را تعیین خواهد کرد.

البته شما می توانید در هر زمانی که بخواهید از مشاوره های غیر حضوری ۲۴ ساعت بهره مند شوید و هیچ اجباری در تعداد جلسات حضور نخواهید داشت. اما برای برطرف شدن کامل مشکل خود، بهتر است که به روانشناس اعتماد کرده و مطابق با نظر او در جلسات روانشناسی غیر حضوری حاضر شوید.

روانشناس غیر حضوری

روانشناسی غیر حضوری در چه زمینه هایی موثر است؟

با توجه به تحقیقاتی که امروزه در سایر کشور ها انجام شده است، می توان با قاطعیت عنوان کرد که روانشناسی غیر حضوری نیز مانند مراجعات حضوری در کلینیک ها، می تواند موثر واقع شود. روانشناس غیر حضوری می تواند با تجربه خود مشکل مراجعه کنندگان را حتی از راه دور نیز تشخیص دهد و تکنیک های درمانی مختلفی را ارائه دهد. در حال حاضر برای انجام انواع مختلف دوره های روانشناسی و مشاوره نظیر مشاوره های پیش از ازدواج، ترک کردن اعتیاد، مشکلات خانوادگی و یا حتی مشاوره های مربوط به زندگی زناشویی می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین با روانشناسان ارتباط برقرار کنید.

همچنین بیماری ها و اختلالاتی نظیر حملات پانیک، اختلالات رایج افسردگی، اختلالات اضطراب و استرس، اسکیزوفرنی و … از طریق مشاوره ها و روانشناسی آنلاین قابل پیگیری می باشد و می توانید به صورت غیر حضوری از روش های درمانی مختلف برای کاهش اختلالات روانی خود استفاده نمایید.

روانشناس غیر حضوری

هزینه انجام مشاوره روانشناسی به صورت غیر حضوری

همانطور که عنوان شد امروزه بهره گیری از کمک های روانشناس غیر حضوری در بین مراجعه کنندگان بسیار رایج شده و اغلب افراد در دوران اپیدمی کرونا جلسات درمان اختلالات و مشکلات خود را به صورت آنلاین دنبال کردند. یکی از بزرگترین مزیت های مشاوره و روانشناسی غیر حضوری این است که هزینه های آن نسبت به مراجعات حضوری مقرون به صرفه تر می باشد. همچنین جلسات مشاوره به راحتی برگزار خواهند شد و هیچ محدودیتی نسبت به مرز های جغرافیایی نخواهند داشت.

با توجه به اینکه مشاوره های آنلاین و غیر حضوری به صورت روز افزون گسترش می یابند، بسیاری کلینیک های روانشناسی خدمات روانشناسی آنلاین خود را به صورت رایگان و ۲۴ ساعت در اختیار مراجعه کنندگان قرار داده اند. اما برخی دیگر از کلینیک ها نیز برای انجام مشاوره های غیر حضوری هزینه ای را دریافت می کنند که نسبت به ویزیت های حضوری بسیار کمتر می باشد.

روانشناس غیر حضوری

مجوز های دکتر روانشناس غیر حضوری

آنچه امروزه موجب نگرانی نظام روانشناسی ایران در خصوص روانشناسی غیر حضوری و مشاوره های آنلاین شده است، مجوز روانشناسان می باشد. زیرا که در حال حاضر بسیاری از کلینیک ها به صورت به صورت غیر مجاز فعالیت کرده و روانشناسان غیر حضوری آنها از علم روانشناسی برخوردار نیستند و هیچ مجوزی ندارند. از این جهت پیش از انتخاب کلینیک روانشناسی بهتر است که مجوز های آن را به طور کاملا دقیق بررسی کنید.

مهمترین و اصلی ترین مجوز یک روانشناس غیر حضوری این است که دارای پرونده نظام روانشناسی باشد. روانشناسی که این پرونده را دریافت کرده باشد، دارای تجربه های کاری معادل با بیش از ۱۰۰۰ ساعت جلسه روان درمانی و روانشناسی می باشد و می تواند خدمات روانکاوی را به صورت اینترنتی به مراجعه کنندگان و بیماران ارائه دهد. همچنین کلینیک های روانشناسی در صورتی می توانند محصولات خود را به صورت اینترنتی به مراجعه کنندگان بفروشند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشند.

سوالات متداول

آیا با انجام روانشناسی غیر حضوری می توان به نتیجه ای ثمر بخش رسید؟

با توجه به تحقیقات گسترده بر روی روند درمان بیماران غیرحضوری و حضوری، می توان گفت که تکنیک های روانشناس غیر حضوری برای درمان مراجعه کنندگان موثر می باشد.

به چند طریق می توان از روانشناسی غیر حضوری بهره مند شد؟

هم اکنون دسترسی به خدمات آنلاین روانشناسی از طریق تلفنی، تایپی و تصویری میسر خواهد شد.

مزیت های روانشناسی غیر حضوری چیست؟

دسترسی آسان و ساده به خدمات روانشناسی، عدم محدودیت های زمانی و مکانی و همچنین مقرون به صرفه بودن این خدمات، از بزرگترین مزیت های مشاوره و روانشناسی آنلاین می باشند.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا