امنیت شبکه و هکامنیت گوشی

امنیت تلگرام خود را چگونه تامین کنیم

در سال های اخیر امنیت تلگرام موضوعی است که به یکی از دغدغه ها و نگرانی های بزرگ کاربران بیشمار این پیام رسان محبوب و کاربردی تبدیل شده است، بسیاری از کاربران این برنامه در سر تا سر جهان نگران حمله ی هکر های اینترنتی و نفوذ و دسترسی پیدا کردن آنها به اطلاعات خصوصی خود هستند و به دنبال روش هایی برای افزایش میزان امنیت تلگرام خود می گردند؛ ما در این مطلب قصد داریم مهم ترین نکات امنیتی در خصوص برنامه ی تلگرام را به شما یادآوری کنیم تا با رعایت این نکات ساده میزان امنیت حساب کاربری خود را در برنامه ی تلگرام افزایش دهید و از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

امنیت تلگرام

میزان امنیت در تلگرام چگونه است

اگرچه برنامه ی تلگرام یکی از بهترین و محبوب ترین پیام رسان های موجود در جهان می باشد، با این وجود ممکن است ایرادات و نقص های امنیتی جزئی و کوچکی در این برنامه وجود داشته باشد که توجه هکر های اینترنتی و افراد سودجو و کلاهبردار را به خود جلب کند و سطح امنیت تلگرام را کاهش دهد؛ در حال حاضر روش های مختلفی برای هک کردن حساب کاربری کاربران تلگرام و دسترسی به اطلاعات خصوصی و شخصی آنها وجود دارد، از این رو میزان امنیت تلگرام در آیفون و گوشی های اندرویدی یکی از بزرگ ترین دغدغه های کاربران این برنامه در سر تا سر جهان می باشد.

امنیت تلگرام

بروز رسانی کردن این برنامه به افزایش امنیت تلگرام شما کمک می کنند

بروز رسانی کردن برنامه ی تلگرام خود را بر روی حالت خودکار قرار دهید تا هر زمانی که نیاز به آپدیت کردن این برنامه وجود داشت این بروز رسانی کردن به صورت خود به خود برای شما انجام شود، از آپدیت کردن برنامه ی تلگرام خود غافل نشوید زیرا بروز رسانی کردن هر برنامه ای از جمله پیام رسان تلگرام می تواند بخش زیادی از ایرادات و نقص های امنیتی و عملکردی موجود در آن برنامه را برطرف کند و به این ترتیب میزان امنیت آن برنامه را افزایش می دهد، تلگرام در نسخه های آپدیت شده و بروز شده ی خود در مقایسه با نسخه های اولیه و قدیمی تر این برنامه در سال های گذشته تغییرات زیادی داشته است و سطح امنیت تلگرام در این نسخه های جدید و بروز رسانی شده بسیار بالاتر می باشد.

امنیت تلگرام

برای حفظ امنیت تلگرام مراقب دسترسی افراد دیگر به گوشی تلفن همراه خود باشید

زمانی که شما می خواهید به حساب کاربری خودتان در برنامه ی تلگرام ورود پیدا کنید تلگرام از شما می خواهد که به منظور ارسال کد تاییدی یک شماره تلفن در اختیار این برنامه قرار دهید، سپس این کد تاییدی از سوی برنامه ی تلگرام برای شما ارسال می شود؛ به این ترتیب یکی از آسان ترین روش هایی که برای دسترسی پیدا کردن به حساب کاربری یک شخص در تلگرام و هک کردن اطلاعات شخصی ذخیره شده ی این کاربر در این برنامه وجود دارد این است که به شماره تلفن آن شخص دسترسی پیدا کنید و کد تاییدی ارسال شده از سوی برنامه ی تلگرام را بردارید؛ بنا بر آنچه که گفته شد اگر به دنبال افزایش میزان امنیت تلگرام خود هستید مراقب باشید که افراد دیگر نتوانند به گوشی تلفن همراه و شماره تلفن شما دسترسی داشته باشند.

امنیت تلگرام

قابلیت تایید دو مرحله ای چیست و چه زمانی از این ویژگی پیام رسان تلگرام استفاده می کنیم

یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش هایی که به منظور بالا بردن سطح امنیت تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و واتساپ می توان از آن استفاده کرد فعال کردن قابلیت تایید دو مرحله ای می باشد؛ اگر به دنبال روش هایی برای افزایش دادن میزان امنیت شبکه های اجتماعی مختلف خود از جمله تلگرام هستید حتما از قابلیت تایید دو مرحله ای این برنامه استفاده کنید، در حقیقت فعال کردن این ویژگی امنیتی در برنامه های مختلف باعث می شود که دسترسی افراد دیگری غیر از شما به حساب های کاربری مربوط به شما غیر ممکن شود و خیالتان از بابت نفوذ افراد ناشناس و هکر های اینترنتی به اطلاعات خصوصیتان راحت می شود.

امنیت تلگرام

چگونه می توان قابلیت تایید دو مرحله ای را در برنامه ی تلگرام فعال کرد

برای فعال کردن قابلیت تایید دو مرحله ای در اپلیکیشن تلگرام ابتدا به قسمت settings یا تنظیمات وارد شوید، در این قسمت به دنبال گزینه ی حریم خصوصی و امنیت بگردید، سپس بخش قابلیت تایید دو مرحله ای یا two step verification را برای تلگرام خود فعال کنید؛ پس از فعال کردن این گزینه ی امنیتی تلگرام از شما می خواهد که یک کد دلخواه در اختیار او قرار دهید تا در دفعات بعدی که خواستید وارد حساب کاربری تلگرام خود شوید علاوه بر کد تاییدی اولیه که از سوی برنامه ی تلگرام به شماره تلفن شما ارسال می شود این کد نیز به احراز هویت شما در این برنامه کمک می کند و میزان امنیت تلگرام شما را به مقدار زیادی افزایش دهد، در صورت فعال کردن قابلیت تایید دو مرحله ای تنها شخصی که می تواند به تلگرام شما نفوذ پیدا کند خود شما خواهید بود.

امنیت تلگرام

استفاده از نسخه ی اصلی تلگرام به جای نسخه های جایگزین غیر ایمن امنیت تلگرام را افزایش می دهد

متاسفانه فیلتر شدن برنامه ی تلگرام در کشور ایران مشکلات بسیاری برای کاربران ایرانی این پیام رسان محبوب و کاربردی ایجاد کرده است و سطح امنیت تلگرام در ایران را تا حدود زیادی کاهش داده است، همان طور که می دانید یکی از این مشکلات به وجود آمده افزایش میزان نصب کردن نسخه های جایگزین این برنامه همچون تلگرام طلایی از سوی کاربران ایرانی این شبکه ی اجتماعی پرطرفدار بود، نسخه های جایگزین این پیام رسان مانند تلگرام طلایی و دیگر برنامه های مشابه مشکلات امنیتی بسیاری برای کاربران خود ایجاد کردند اما مزیت این برنامه ها این بود که دیگر نیازی به استفاده از فیلترشکن نبود و این موضوع استفاده از این برنامه ها را برای کاربران آسان تر می کرد.

این مشکلات امنیتی به وجود آمده برای کاربران این برنامه های مشابه برنامه ی تلگرام تا جایی ادامه پیدا کرد که فروشگاه های معتبر گوگل پلی و اپ استور این نسخه های پر خطر و جعلی را پاک کردند و از آن پس به کاربران اجازه ی نصب کردن این برنامه های غیر ایمن و دردسر ساز داده نشد، بنابراین به منظور افزایش سطح امنیت تلگرام خود حتما از نسخه ی اصلی و فیلتر شده ی خود تلگرام استفاده کنید و هرگز به نسخه های جایگزین و مشابه تلگرام اعتماد نکنید، زیرا اگرچه استفاده از نسخه ی اصلی تلگرام به همراه فیلتر شکن ممکن است تا حدودی برای شما دشوار باشد اما در مقایسه با برنامه های غیر ایمن مشابه تلگرام امنیت شما را به خطر نمی اندازد و اطلاعات خصوصی شما را در اختیار هکر های اینترنتی و افراد سودجو قرار نخواهد داد.

امنیت تلگرام

مراقب لینک های آلوده و ویروسی در تلگرام باشید

یکی دیگر از روش های محبوب و پر کاربرد هکر های اینترنتی به منظور هک کردن حساب های کاربری و نفوذ به تلگرام کاربران ارسال یک سری لینک های مخرب و ویروسی برای آنها است؛ بسیاری از کاربران تلگرام به علت سهل انگاری یا بی توجه به توصیه های امنیتی بدون اینکه بدانند چه کسی این لینک های آلوده را برای آنها ارسال کرده است یا این لینک ها مربوط به چیست این لینک های آلوده و ویروسی را باز می کنند و اطلاعات خصوصی ذخیره شده ی خود را در برنامه ی تلگرام به خطر می اندازند، زمانی که یک کاربر تلگرام این لینک های هکری و مخرب را باز می کند حساب کاربری او در این برنامه به سرعت هک می شود و تمام اطلاعات شخصی این شخص از جمله چت ها، ویدیو ها، عکس ها و مخاطبان او به خطر می افتد، بنابراین برای افزایش سطح امنیت تلگرام هرگز لینک های ناشناس و مشکوک را باز نکنید و حساب کاربری خود را به خطر نیندازید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا