برنامه هکجاسوسی گوشیهک گوشی

از کجا بفهمیم که تلگرام ما هک شده است

زمانی که یک حساب تلگرام هک میشود، می تواند دقیقاً مانند یک برنامه کاربردی عادی باشد اما بعداً تحقق می یابد. فهمیدن این موضوع زمانی است که پیام هایی که مخاطبان شما داده اند قبل از آنکه شما بازشان کنید، خوانده شده اند و میبینید که یکسری پیام های ناخواسته، تصاویر یا حتی برخی مواقع پیام های درخواست پول از طرف شما برای مخاطبانتان فرستاده شده است. این شخص میتواند یک مهاجمی (attacker) باشد که سعی میکند با استفاده از تلگرام هک شده شما، از هویت شما سوء استفاده کرده و آن را به خطر بیندازد. به عنوان مثال میتواند از مخاطبان شما پول و داده اخاذی کند. در ادامه درباره اینکه چگونه متوجه شوید که تلگرام شما هک شده است و همچنین چگونه آن را برطرف کنید، توضیح داده خواهد شد.

از کجا بفهمیم تلگرام ایفون هک شده

از کجا بفهمیم که تلگرام ما هک شده است
از کجا بفهمیم که تلگرام ما هک شده است

یکی از مهمترین علامت هایی که هنگام هک شدن تلگرام با آن مواجه میشوید، خوانده شدن و باز شدن پیام هایی است که دوستانتان یا کانال های که عضو آن هستید، میفرستند. برای اینکه متوجه شوید که غیر از خودتان شخصی دیگری به حساب شما متصل شده است یا نه، باید به قسمت active sessions بروید. در این قسمت اگر به دستگاهی وصل باشد را نشان میدهد. برای رفتن به این بخش در سیستم اندروید به این صورت عمل کنید:

setting> Privacy and Security > active sessions

از کجا بفهمیم تلگرام ایفون هک شده
از کجا بفهمیم تلگرام ایفون هک شده

و در سیستم عامل IOS باید به این صورت عمل کنید:

setting> chat setting > active sessions

تلگرام ایفون هک
تلگرام ایفون هک

در این قسمت میتوانید اگر دستگاهی متصل بود از اتصال خارج کرده و حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر روی ” Terminate all other sessions” بزنید، از حساب خود خارج می شوید و باید دوباره وارد تلگرام شوید. بنابراین بهتر است آنها را یکی یکی حذف کنید.

اتفاق دیگری که در زمان هک کردن تلگرامتان ممکن است بیفتد این است که هکر یا شخصی که به حساب کاربری تلگرامتان دسترسی پیدا کرده است، برای حساب شما pass code بگذارد و باعث شود که نتوانید وارد حساب خود شوید. در این مواقع است که متوجه میشوید گذاشتن رمز عبور برای تلگرام چقدر با اهمیت میباشد. اگر این شرایط برایتان پیش بیاید بسیار اذیت کننده است و شما فقط میتوانید شاهد اعلاناتی (notification) باشید که از طرف دوستان یا گروه هایی که عضو آن هستید برایتان ارسال شده و روی صفحه گوشیتان ظاهر میشود.

گوشی آیفون
گوشی آیفون

اما نگران نباشید برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد! اگر گوشی اندروید دارید باید :

  1. به قسمت تنظیمات (setting) گوشی خود بروید.
  2. سپس وارد قسمت برنامه ها (Apps) شوید.
  3. روی بخش downloads ضربه بزنید.
  4. اپلیکیشن تلگرام را پیدا کرده روی آن بزنید.
  5. قسمت مدیریت فضا (manage space) رفته و بر روی پاک کردن پایگاه داده محلی (Clear Local Database) ضربه میزنید و تمام داده ها و اطلاعات پاک خواهند شد.

اگر گوشی آیفون دارید باید:

  1. به قسمت تنظیمات (setting) گوشی خود بروید.
  2. سپس وارد قسمت اپلیکیشن ها (Apps) شوید
  3. در قسمت مورد استفاده (Usage) روی Show All Apps ضربه بزنید.
  4. اپلیکیشن تلگرام را پیدا کرده و وارد آن میشوید.
  5. و در آخر روی Delete Apps خواهید زد.

بعد از انجام این مراحل دوباره برنامه را نصب کرده و با زدن روی start massaging، استارت برنامه را بزنید. بعد از اینکه کد ارسال شده توسط تلگرام را دریافت و وارد قسمت مربوطه کردید، صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که از شما رمز عبور (pass code) میخواهد. در این بخش باید گزینه forgote password را زده که بعد از آن پنجره ای با محتوای “کد بازیابی به ایمیل شما ارسال خواهد شد) را خواهید دید. اگر ایمیلی که در این پنجره آورده شد متعلق به شما بود که کد 6 رقمی که از تلگرام بریتان ارسال میشود را  وارد کرده و بلافاصله که وارد حساب خود شدید، در قسمت active sessions، که قبلا درباره آن توضیحاتی داده شد، تمام دستگاه ها را log out میکنید.

چگونه از هک تلگرام خارج شویم

اما اگر ایمیلی که در آن پنجره دیدید، ایمیل شما نبود و هکر مراحل تایید کد احراز دو هویتی (Two-step Verification) طی کرده بود؛ شما باید OK را در همان پنجره زده سپس پیام ابی رنگ (Having trouble accessing your e-mail*********@gmail.com)  که پایین صفحه قرار دارد را انتخاب کنید. دوباره پنجره ای برای شما باز خواهد شد که با زدن OK، تمام گفتگوها و اطلاعات تلگرام شما و هرچیزی که ذخیره کرده بودید به طوری غیر بازگشت پاک خواهند شد. اما در عوض تلگرام خود را نجات داده اید.

سعی کنید روی لینک های مشکوک کلیک نکنید. این لینک ها معمولا برای نصب نرم افزار یا تایید هویتتان میباشد. این روش را فیشینگ (phishing) میگویند که بعضی هکرها از آن استفاده میکنند. کلیک کردن روی این لینک ها باعث میشود بدافزارهایی روی گوشی نصب شود بدون آنکه متوجه آن شوید. از طریق این بدافزارها علاوه بر حساب تلگرام، اطلاعات دیگر گوشی هوشمند از جمله سایر حساب های کاربری مربوط به شبکه های اجتماعی دیگر، پیام ها، تماس ها، موقیعت مکانی شما و غیره به خطر خواهد افتاد.

چگونه از هک تلگرام خارج شویم
چگونه از هک تلگرام خارج شویم

علاوه بر موضوع کلیک نکردن روی هر لینکی، موضوع دیگری است که میتواند مهم باشد و خوب است که به آن توجه کنید. بعد از ورود به حساب تلگرام، ایجاد تماس های ورودی، مشاهده شدن last seen و اضافه شدن به کانال ها و گروه های مختلف توسط همه را غیر فعال کنید. برای انجام دادن این کار باید روی سه خط گوشه سمت چپ تلگرام زده و وارد تنظیمات (setting) شوید. سپس روی حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) زده و در بخش حریم خصوصی (privacy) تمام این موارد دیده میشوند که میتوانید برای هرکدام تنظیماتی طبق نظر خود انجام دهید.

فراموش نکنید هیچ وقت کدهای ارسال شده از تلگرام را در اختیار هیچکس قرار ندهید، زیرا این کدها راهی هستند برای دستیابی به حساب کاربری شما. همچنین اگر برای تلگرام خود از ” Two-step Verification” استفاده نمیکنید و آن را فعال نکرده اید، وقت را هدر ندهید و آن را فعال کنید زیرا بسیار موثر میباشد. سعی کنید مرتبا قسمت active sessions را چک کنید که خیالتان از هر بابت راحت باشد. جالب است بدانید که برنامه تلگرام یک اپلیکیشن open source میباشد به همین دلیل برنامه های مشابه زیادی از روی آن شبیه سازی شده و ساخته شده است. سعی کنید از این برنامه های شبیه سازی شده استفاده نکنید چون ممکن است حساب تلگرام شما را به خطر بیاندازد.

ردیابی گوشی و انواع روش های ردیابی

هک کردن تلگرام از راه دور و بدون دسترسی تلگرام هک SPY24

در این روش در حقیقت تلگرام شما هک نمی شود، بلکه گوشی یا کامپیوتر شما هک شده و سپس به تلگرام و بسیاری از اطلاعات دیگر گوشی شما دسترسی پیدا می کنند. استفاده از این روش کار هرکسی نیست و احتیاج به دانش و مهارت های بالایی دارد، اما برنامه نویسان حرفه ای امروزه برنامه هایی را طراحی و عرضه کرده اند که فقط با داشتن شماره تلفن و اطلاعات کم دیگری که هر نرم افزار با توجه به طراحی برنامه نویس آن درخواست می کند، آدم هایی با داشتن دانش کم نیز می توانند به هک گوشی دیگران بپردازند.

اگر بخواهیم بگوییم که این نرم افزارها و هکرها چگونه عمل می کنند باید بگوییم که هکرها از یک ضعف امنیتی در سیستم مخابراتی که در کل جهان وجود دارد استفاده می کنند و از طریق شبکه موبایل گوشی شما را هک می کنند. البته نگران نباشید که ممکن است هرکسی با داشتن شماره تلفن شما را هک کند چرا که این نرم افزارها معمولا اطلاعاتی دیگری مانند شماره سریال موبایل و یا اپل آیدی در گوشی های اپل را از شخصی که بخواهد شما را هک کند درخواست می کنند. از این رو مراقب تمام اطلاعات شخصی خود و گوشیتان باشید. همچنین برای جلوگیری از هک شدن با این روش می توانید یک فایروال (Firewall) خوب نصب کنید که در واقع وظیفه اش امن کردن پورت‌های دستگاه شماست.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا