نرم افزار کنترل والدین

آگاهی کامل از آمار طلاق 99 در ایران

آمار طلاق 99 دارای موارد مشترکی با آمار طلاق 98 می باشد که نشان می دهد برخی مسائل خانوادگی همچنان در جای خود باقی مانده اند و حل نشده اند. در چنین حالتی ما باید مراقبت های ویژه ای را در نظر بگیریم و اجازه ندهیم که یک مشکل اجتماعی در خود باقی بماند. یکی از مهمترین آنها عدم شناخت کامل همدیگر در زمان قبل از ازدواج می باشد که خود در نهایت به طلاق ختم می شود.

آمار طلاق 99 را در بازه های زمانی مختلف ازدواج چقدر می باشد؟

 • ابتدا باید بازه های زمانی ازدواج را مشخص کنیم. در ابتدا باید به یک سالی ها اشاره کنیم. این افراد تنها چند ماه الی یکسال است که ازدواج کرده اند و سپس از هم جدا شده اند. 11 هزار و 715 طلاق گرفته شده در سال 99 مربوط به عزیزانی می باشد که تنها یکسال از ازدواج آنها گذشته است. این امر نشان دهنده پی بردن هر دو طرف به انتخاب مسیر اشتباه می باشد.
 • در سال 98، 176 هزار و 814 نفر طلاق گرفته اند، این آمار در سال 99 به 183 هزار و 193 رسیده است. این آمار نشان می دهد که در 99 شاهد طلاق های خیلی بیشتری بوده ایم. طبق بررسی های انجام شده در آمار طلاق 99، ما شاهد ازدواج های بیشتری در 99 نسبت به 98 بوده ایم.
 • بیشترن طلاق مربوط به سال اولی های ازدواج می باشد. کمتر از یکسال تا 5 سال بیشتریت طلاق هایی می باشند که ثبت رسمی شده اند. تعداد این طلاق ها در یکسالی ها 11 هزار و 715 می باشد اما در یک تا 5 سال حدود 51 هزار و 270 است. مسلما به نسبت بیشتر بودن تعداد افراد یک تا 5 سال باید طلاق های بیشتری هم صورت گرفته باشد.
 • تعداد طلاق های گرفته شده در یک تا 5 سال در 99 کمتر از 98 می باشد اما در طلاق های 6 سال تا 29 ما شاهد تعداد بیشتری از جدایی ها می باشیم.
 • طبق بررسی های انجام شده در آمار طلاق 99، تعداد طلاق هایی که در فصل پاییز صورت گرفته بیشتر از بهار و تابستان می باشند.
 • طلاق گرفتن های فصلی بیشتر بر سر رفت و آمد هایی است که دیده می شود و در آن بازه زمانی زن و شوهر به یک شناخت کلی می رسند.
 • بیشترین رشد آمار جدایی 99 مربوط به ازدواج های یکساله می باشد که رشد 39 درصدی به نسبت سال گذشته دارند. این در حالی است که میزان ازدواج هم به میزان 2 درصد کاهش رشد داشته است.
 • در سال 99دو دسته برای طلاق افرادی که یکسال است ازدواج کرده اند، مشاهده می شود. افرادی که در نیمه اول سال طلاق گرفته به نسبت 98 رشد 11 درصدی و در نیمه دوم سال رشد 39 درصدی رقم خورده است. جدا شدن در 99 دارای رکورد های جدیدی بوده است که همگی نیازمند یک مشاوره قوی می باشند.
 • طبق آمار طلاق 99 میانگین سال ازدواج افراد طلاق گرفته در حدود 10 سال می باشد.
آمار طلاق 99

چه عواملی در بالارفتن آمار طلاق 99 موثر هستند؟

هر زوجی که قصد جدا شدن دارد، قبل از نهایی شدن طلاق آنها به مشاوره دادگاه مراجعه می کنند و درباره مشکل خود صحبت می کنند. اگر به نتیجه مطلوبی برسند، از طلاق جلوگیری می شود. اما اگر راهی برای نجات زندگی آنها دیده نشود، طلاق قطعی خواهد بود. آمار طلاق 99 نیازمند بررسی خیلی جدی تری می باشد. عوامل موثر در طلاق به شکل زیر می باشند:

 • انتخاب اشتباه همسر؛ وقتی که تنها بر اساس ویژگی های ظاهری با فردی ازدواج کنید مطمئنا بعد از مدتی بایکدیگر دچار مشکل خواهید شد، مگر آنکه از لحاظ رفتاری هم درک متقابلی وجود داشته باشد. ازدواج زود به سبب سن کمی که در افراد دیده می شود، ممکن است احتمال طلاق گرفتن را بالا ببرد، زیرا در هر دو طرف رشد عقلی دیده نمی شود.
 • عدم داشتن مهارت کافی برای همسر داری در هر دو جنس مونث و مذکر؛ اگر شخصی در خانه ای بزرگ شده باشد که این مهارت ها به خوبی به وی منتقل نشده باشند و در جامعه نیز حضو فعالی نداشته باشد، در زندگی مشترک خود مشکلات زیادی را تجربه خواهد کرد.
 • شرایط نامناسب اقتصادی همیشه مشکلات بزرگی را برای درست می کنند که اغلب غیر قابل کنترل هستند. وقتی که شما نتوانید نیاز همسر خود را در بخش مادی برطرف کنید، احساس خلا در او ایجاد خواهد شد و کدورت بزرگی در رابطه به وجود می آید. آمار طلاق 99 به سبب وجود این مورد پیشرفت زیادی داشته است، زیرا هزینه ها در این سال بالا رفته بودند.
 • وجود ضعف های رفتاری در هر دو طرف چنین فاجعه ای را رقم می زند.

خانم هایی که جدا شده اند، اغلب در سنی قرار دارند؟

بیشترین افراد طلاق گرفته طبق آمار طلاق 99، در سنین سی تا 39 سالگی خود بوده اند. در مورد زنان می توانیم آن را به حدود 23 سال ارتباط دهیم. افراد 23 ساله و یا نزدیک به آن در زنان بیشترین طلاق گرفته شده را داشته اند. تعداد نفراتی که در این سال طلاق گرفته اند با عزیزانی که در سال 98 جدا شده اند، خیلی تفاوت ندارند.

آمار طلاق 99

آقایانی که از همسران خود جدا شده اند، اغلب در چه سنی قرار دارند؟

تعداد کلی آنها در حدود 30 تا 39 سالکی می باشد که بیشتریت بازه جدا شدن در آنها دیده می شود. اما افراد 27 ساله در میان تمامی سنین ارقام جدایی بیشتری را در آمار طلاق 99 ثبت کرده اند.

آمار طلاق 99

چگونه می توانیم از بیشتر شدن طلاق در سال 1400 جلوگیری کنیم؟

داشتن روابط دوستانه در قبل از ازدواج با آگاهی هر دو خانواده، داشتن سفر های کوتاه مدت و بلند مدت همراه با افراد واسطه به عنوان دوست، شناخت بیشتر همدیگر، صحبت کردن در مورد وجه مشترک اخلاقی و همچنین تعامل بیشتر با هم می توانند در داشتن ازدواجی بهتر کمک کنند. حواستان باشد که تنها خود شما در ازدواج نقش ندارید، بلکه خانواده ها نیز می تواند از دلایل دیگر طلاق باشند.

آمار طلاق 99

میانگین مدت زمان ازدواج در میان کل طلاق گرفتگان چقدر می باشد؟

طبق آمار های بررسی شده، در حدود ده سال از زندگی زوجین گذشته است و سپس آنها تصمیم به طلاق می گیرند. وقتی که افراد حدود ده سال با هم زندگی می کنند و سپس دچار مشکل می شوند، نشان می دهد که نیازمند بررسی جدی هستیم.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا