نرم افزار کنترل والدین

آموزش کرک نرم افزار به روش های مختلف

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با آموزش کرک نرم افزار بپردازیم، در صورتی که به دنبال این هستید که اطلاعاتی را در رابطه با آموزش کرک نرم افزار بدست آورید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. با آموزش کرک نرم افزار، در واقع شما با روش های مختلف کرک نرم افزار آشنا خواهید شد و در مورد این روش ها نیز اطلاعات کافی به شما داده خواهد شد.

همان طور که مطلع هستید برای استفاده از امکانات بسیاری از برنامه های کامپیوتری باید هزینه آن را پرداخت کنید تا با دادن سریال آن ها بتوانید از نرم افزارهای مختلف استفاده کنید. به دلیل مشکلاتی که تحریم به وجود آورده است مردم ایران، امکان خرید قانونی لایسنس های برنامه ها را ندارند لذا مجبور به استفاده از کرک های نرم افزار ها هستند تا بتوانند نیازهای خود را رفع کنند. به همین دلیل نیز در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با آموزش کرک نرم افزار ارائه می شود تا شما بدون کوچکترین مشکلی بتوانید از نرم افزارهای مورد نظر استفاده کنید.

کرک نرم افزار چیست؟

یکی از تصورات اشتباهی که در مورد کرک نرم افزارهای کامپیوتر وجود دارد این است که برخی چنین می اندیشند که کرک در واقع به معنای هک کردن است در حالی که هر یک از دو، مقوله متفاوتی هستند و سازوکارها و روش های خاص خود را دارند.

به طور معمول، از کلمه کرک در مفهوم بازکردن قفل و یا شکستن سریال یک نرم افزار نام برده می شود. بسیاری از شرکت ها و افرادی که در زمینه تولید برنامه های کامپیوتری فعال هستند، به منظور به دست آوردن درآمد و یا اهداف دیگر محدودیت هایی از لحاظ زمان استفاده از نرم افزار و یا امکانات آن ها ایجاد می کنند. در واقع زمانی که از کرک برای یک برنامه استفاده می شود با رمزگشایی، محدودیت های نرم افزار برطرف می شود.

کرک که به روش های مختلف انجام می شود، با تعدادی کد برنامه نویسی انجام می پذیرد و دسترسی به نرم افزارهایی که امکان کپی کردن آن برای دیگران وجود ندارد، فراهم می شود.

در واقع می توان گفت که کرک یک فایل جدا از برنامه قابل نصب است که این امکان را به شما می دهد تا به صورت کامل و رایگان از امکانات نرم افزار برخوردار شوید.

در اغلب کشورها به دلیل این که کرک برنامه ها موجب نقض حق کپی رایت می شود، کاری غیرقانونی به حساب می آید.

آموزش کرک نرم افزار

آموزش کرک نرم افزار ها به صورت کامل

نکته مهمی که در آموزش کرک نرم افزارها باید به آن توجه شود این است که نرم افزارهای گوناگون به طریقه های مختلف کرک می شوند و در واقع شما نمی توانید با یک روش، چندین برنامه را کرک کنید. کرک هایی که برای برنامه های مختلف در نظر گرفته شده است به روش های خاص خود، نرم افزار را فعال می کند. کرک ها به صورت جدا از برنامه نصبی وجود دارند و روش استفاده از آن در سایت یا یک فایل به صورت جداگانه آموزش داده می شود.

آموزش کرک نرم افزار

آموزش کرک نرم افزار به چهار روش

در ابتدای آموزش کرک نرم افزار، گفتن این نکته ضروری است که برای فعالسازی نرم افزار ها در ابتدا شناسایی، روش های فعالسازی برنامه ضروری است و به طور معمول چهار روش برای فعال سازی برنامه ها وجود دارد که عبارتند از :

آموزش کرک نرم افزار با کرک (Crack)

آموزش کرک نرم افزار بارکد ساز (Keygen)

آموزش کرک نرم افزار با  سریال نامبر (Serial Number)

آموزش کرک نرم افزار با پچ (Patch)

کرک (Crack)

از مهم ترین روش های کرک نرم افزار، استفاده از روش کرک است. به همین دلیل در آموزش کرک نرم افزار کامپیوتر باید به آن اشاره شود. زمانی که یک برنامه را دانلود کردید و آن را اکسترکت کردید و از حالت فشرده خارج شد پوشه ای بنام کرک را مشاهده خواهید کرد که از آن برای کرک برنامه دانلود شده باید استفاده کنید.

در این نوع فعالسازی، ضروری است که ابتدا، نرم افزار با استفاده از فایل exe نصب شود، بعد از آن تمام فایل هایی که در پوشه کرک موجود است در قسمت نصب شده برنامه کپی شود.

در صورتی که از مکان نصب نرم افزار، آگاهی ندارید، روی آیکون برنامه نصب شده در دسکتاپ، کلیک راست کنید و در صفحه نمایش داده شده، بر روی آیتم Open File Location و یا Find Target کلیک کنید. پس از آن مکان نصب برنامه باز می شود و می توانید فایل کرک را در آنجا کپی کنید و سپس با باز کردن نرم افزار از آن استفاده کنید.

آموزش کرک نرم افزار

آموزش کرک برنامه کامپیوتر با کد ساز (Keygen)

در بعضی از برنامه ها، برای استفاده از برنامه ها، محدودیت هایی از طرف شرکت های سازنده در نظر گرفته می شود بدین معنی که محدودیت هایی درباره استفاده از کد و سریال وجود دارد و شما نمی توانید بیشتر از یک بار از آن بهره ببرید. برای فعال سازی این برنامه ها، ضروری است که سریال فعالسازی از طریق فایل Keygen بسازید.

پس از دانلود نرم افزار و نصب آن، اینترنت را قطع کرده تا برنامه به اینترنت دسترسی نداشته باشد پس از آن نوبت به انتخاب Keygen می رسد و با کلیک بر روی generate کد داده شده را کپی کنید. بعد از این که کد را کپی کردید، نرم افزار را باز کنید و کد خواسته شده را وارد کنید. در برخی از فایل های کد ساز ممکن است که به منظور ارائه کد نیاز به وارد کردن اسم و ايميل باشد که در این صورت باید در قسمت های مشخص شده نام و ايميل را وارد کنید.

در برخی موارد نیز بعضی از آنتی ویروس ها امکان دارد که فایل های کد ساز را به عنوان ویروس یا فایل مخرب تشخیص دهند که در این صورت قبل از کرک نرم افزار حتما آنتی ویروس را غیرفعال کنید و سپس به منظور فعال سازی نرم افزار از طریق کد ساز اقدام کنید.

آموزش کرک نرم افزار

آموزش کرک نرم افزار رایانه با سریال نامبر (Serial Number)

یکی دیگر از روش هایی که باید در آموزش کرک نرم افزار به آن اشاره شود، استفاده از روش شماره سریال است. این روش در میان تمام روش هایی که به منظور فعال کردن نرم افزارها وجود دارد، سریعترین روش است.

زمانی که برای خرید سریال یک برنامه کامپیوتری اقدام می کنید ممکن است که سریال بر روی سی دی و یا جلد آن درج شده باشد و در صورت دانلود نیز حتما نحوه استفاده از سریال اطلاع رسانی خواهد شد.

شماره سریال، امکان دارد که‌ تعدادی عدد و حروف باشد و در مواقعی نیز امکان دارد که مواردی از قبیل اسم، شرکت و ايميل را شامل گردد که در مکان مورد نظر کپی خواهد شد.

در داخل نرم افزار برای فعالسازی آن، باید کدها در محل مربوطه وارد گردد به همین منظور در داخل نرم افزار گزینه About را برگزینید و در ادامه بر روی Register کلیک کنید. توجه داشته باشید کدها همان گونه که هستند کپی شوند که بهترین روش استفاده از. دکمه های ترکیبی CTRL+V برای جایگزینی است.

آموزش کرک نرم افزار

آموزش کرک نرم افزار با پچ (Patch)

از مرسوم ترین، روش هایی که برای کرک نرم افزار وجود دارد و در آموزش کرک نرم افزار باید به آن اشاره شود، رمزگشایی با روش پچ است.

روش استفاده از پچ بدین گونه است که پس از این که برنامه مورد نظر خود را دانلود کردید باید دسترسی سیستم به اینترنت را قطع کنید، پس از آن که نصب برنامه انجام شد نیز نباید اجرا شود.

در مرحله بعدی باید، فایل پچ در محل نصب نرم افزار قرار داده شود و در ادامه نیز با راست کلیک روی آن و انتخاب run as administrator را انتخاب کنید. در بسیاری از موارد با باز کردن پچ، کرک انجام می شود و نیاز به اقدام دیگری نیست.

در برخی موارد امکان دارد که فایل پچ از شما محل نصب برنامه را بخواهد در مواردی نیز امکان دارد که به دنبال فایل با پسوند دی ال ال باشد. همان گونه که اشاره شد با توجه به توضیحاتی که در مورد نرم افزار وجود دارد می توانید، بر اساس همان روش از طریقه پچ کردن، استفاده کنید.

آموزش کرک نرم افزار

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا