نرم افزار کنترل والدین

آموزش کامل google authenticator

آیا به دنبال یک منبع مناسب برای آموزش google authenticator هستید؟ احراز هویت دو مرحله ای روش جدیدی برای افزایش امنیت است که تنها می توانید از طریق چند اپلیکیشن از آن استفاده کنید، این روش برای احراز هویت دو مرحله ای مخصوص و با امنیت بیشتر انجام می شود و شما با استفاده از آن دیگر نیاز به روش های قدیمی مانند استفاده از آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه خود و یا کد های تایید برای لایه های امنیتی ندارید.

google authenticator چیست؟

google authenticator یک اپلیکیشن امنیتی می باشد که شما می توانید از آن برای احراز هویت دو مرحله ای به صورت آنلاین و در سرویس های فعال آنلاین استفاده کنید، کاربرد اصلی این اپلیکیشن را می توان افزایش چند برابری حساب های کاربری شما مانند حساب گوگل، حساب اینستاگرام، حساب تلگرام و… می باشد.

پشتیبانی از این روش برای احراز هویت دو مرحله ای بسیار قوی است زیرا تمامی سرویس های آنلاین موجود در جهان  مانند حساب کاربری باینس از آن پشتیبانی می کنند  اما استفاده از آن اجباری نیست و شما اگر به این روش علاقه کافی نداشته باشید، می توانید به راحتی از روش های قبلی احراز هویت دو عاملی مانند ارائه ایمیل و شماره تلفن خود استفاده کنید.

google authenticator

چگونه پس از احراز هویت دو مرحله ای وارد برنامه های خود شویم؟

اگر شما از طریق google authenticator احراز هویت دو مرحله ای انجام دهید، زمانی که قصد ورود به برنامه های خود را داشته باشید، باید در ابتدا از نرم افزار نصب شده یک کد دریافتی تهیه کنید و تنها می توانید با استفاده از آن کد به برنامه خود وارد شوید، زمان استفاده از این تنها چند ثانیه می باشد و اگر زمان مورد نظر خود را از دست دهید، دوباره باید وارد برنامه شوید و درخواست دریافت کد مجدد برای احراز هویت دو مرحله ای انجام دهید.

چگونه google authenticator را فعال کنیم؟

شما برای دریافت این اپلیکیشن می توانید از طریق وب سایت ما یا وب سایت های معتبر مانند گوگل پلی و… نرم افزار را بارگیری و نصب کنید، پس از نصب کامل برای فعال کردن و انجام احراز هویت دو مرحله ای هر برنامه طبق روش های بیان شده باید عمل کنید:

google authenticator

1 ــ برنامه مورد نظر را مانند اینستاگرام، گوگل، تلگرام و… باید از طریق نرم افزار google authenticator باز شود تا نرم افزار کنترل دقیق روی برنامه برای انجام احراز هویت دو مرحله ای داشته باشد.

2 ــ در مرحله بعد شما باید کد 16 رقمی احراز هویت دو مرحله ای را از طریق نرم افزار دریافت کنید، این بارکد را می توانید از طریق اسکن برنامه در بخش بارکد اسکندر دریافت کنید، این کد به صورت دستی ایجاد می شود و حتما باید 16 رقم باشد.

3 ــ پس از انتخاب بارکد برای احراز هویت دو مرحله ای باید روی گزینه + کلیک کنید، این گزینه در قسمت پایین صفحه وجود دارد و شما را به مرحله بعد هدایت خواهد کرد.

( دقت داشته باشید، قسمت بارکد اسکندر یک بخش کاملا جدا از نرم افزار google authenticator می باشد و شما باید به صورت جداگانه در نرم افزار آن را فعال کنید، در برخی از مواقع ممکن است که بارکد از قبل در گوشی همراه شما نصب بوده باشد و شما نیازی به نصب آن نداشته باشید، در این صورت شما می توانید برای دریافت کد 16 رقمی تنها روی گزینه Enter a کلیک کنید تا Scan a barcode به صورت خودکار انجام شود.

4 ــ در بخش بعدی شما باید در بین گزینه های نمایش داده شده، روی گزینه Provided key کلیک کنید تا کادر وارد کردن نام اکانت و ارائه کد در اختیار شما قرار گیرد.

5 ــ پس از اینکه اطلاعات شخصی خود را وارد کردید، باید روی گزینه Add  کلیک کنید و سپس گزینه Your key را به صورت دستی انتخاب کنید.

6 ــ در این مرحله که مرحله نهایی فعال سازی google authenticator است، شما یک اکانت جدید برای برنامه یا وب سایت خود دارید که تنها از طریق احراز هویت دو عاملی ساخته شده می توانید وارد آن شوید، یعنی هر شخصی که قصد ورود به اکانت شخصی شما را داشته باشد باید از طریق سرویس کد فعال سازی را دریافت کند.

google authenticator

مزیت ها و معایب google authenticator :

برای استفاده از google authenticator پس از اینکه عملیات فعال سازی را با موفقیت کامل انجام دادید باید رمز عبور یا همان کد 16 رقمی را که نرم افزار برای ورود شما به برنامه ارائه می کند را در حساب کاربری اصلی وارد کنید.

( نرم افزار google authenticator به هیچ عنوان نمی تواند مورد هک قرار گیرد اما اگر گوشی شما به صورت کلی مورد هک قرار گیرد یا رمز عبور تلفن همراه شما در دسترس افراد دیگر قرار داشته باشد، دسترسی به برنامه و دریافت کد ورود به شبکه ها و وب سایت های شما امکان پذیر خواهد بود.)

از مزیت های اصلی google authenticator می توان دسترسی همیشگی آن اشاره داشت، برای مثال اگر گوشی همراه شما آنتن نداشته باشد اما شما قصد دریافت کد را از نرم افزار داشته باشید، می توانید از طریق وای فای به راحتی از آن استفاده کنید زیرا ارتباط اصلی این نرم افزار مربوط به شماره تلفن شما نیست.

google authenticator

چگونه باید از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنیم؟

برای استفاده از احراز هویت دو مرحله ای شما باید مرحله های ذکر شده را به صورت کامل انجام دهید:

1 ــ صفحه مدیریت ورود دو مرحله ای را انتخاب کنید:

در ابتدا شما باید وارد صفحه مدیریت نرم افزار ( تنظیمات ) شوید، اگر در حال استفاده از نرم افزار برای گوگل یا جیمیل هستید باید وارد Signing in to Google شوید.

2 ــ Setup :

پس از اینکه شم وارد Signing in to Google شدید، در بین گزینه های موجود باید Setup را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Google Authenticator کلیک کنید تا استفاده از نرم افزار google authenticator شروع شود.

3 ــ باز شدن پنجره google authenticator :

پس از شروع شدن عملکرد برنامه ، یک پنجره دارای برنامه هایی که از حساب گوگل شما برای ساخت استفاده کرده اند باز خواهد شد و شما می توانید حساب کاربری مورد نظر خود را مانند یک حساب شخصی در اینستاگرام انتخاب کنید.

4 ــ نصب برنامه :

پس از اینکه حساب مورد نظر را انتخاب کنید، باید روی لینک دانلود حساب در برنامه مخصوص خود مانند اپلیکیشن اینستاگرام، تلگرام و… کلیک کنید، این لینک شما را به گوگل پلی برای دانلود و نصب برنامه هدایت خواهد کرد.

5 ــ دریافت کد :

پس از اینکه شما برنامه را روی گوشی همراه خود نصب کنید، می توانید روی گزینه اسکن بارکد که در قسمت بالا برای شما توضیح داده شد، کلیک کنید، پس از گذشت چند دقیقه بارکد به صورت کامل اسکن خواهد شد و کد به شما ارائه داده می شود.

6 ــ تایید برنامه :

پس از اینکه اسکن بارکد به صورت کامل انجام شود و کد برنامه در اختیار شما قرار بگیرد، شما تنها 30 ثانیه زمان دارید تا کد را در اختیار برنامه برای احراز هویت دو مرحله ای قرار دهید، این مرحله را با ذکر یک مثال برای شما شفاف تر می کنم، در روش های قدیمی احراز هویت دو مرحله ای شما این کد را از طریق اس ام اس گوشی همراه خود دریافت میکردید اما با استفاده از این نرم افزار شما در google authenticator کد را دریافت خواهید کرد.

7 ــ موفقیت آمیز بودن :

پس از اینکه شما کد را به برنامه ارائه می دهید، درصورت درست بودن کد و ارائه کد در کوتاه ترین زمان ممکن یک پنجره باز خواهد شد که موفقیت آمیز بودن عملیات انجام شده در google authenticator را به شما تبریک می گوید.

google authenticator

ایا ممکن است اشتباهی در فرآیند کار ایجاد شود؟

پس از اینکه شما پنجره موفقیت آمیز بودن عملیات را دریافت کنید یعنی هیچگونه مشکلی ایجاد نشده است و google authenticator به عنوان یک پل امن برای ارتباط بین تلفن شما و برنامه های استفاده شده می باشد.

google authenticator

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا