نرم افزار کنترل والدین

آموزش کامل حذف آپدیت ویندوز 10

حذف آپدیت ویندوز 10 یکی از اموزش های جدید آپدیت ویندوز محسوب می شود که به تازگی طراحی شده است تا در صورت ناراضی بودن شما از آپدیت یا ایجاد تغییر بتوانید به راحتی آن را حذف کنید، بسیاری از افراد برای انجام کارهای نرم افزاری خود به نرم افزار مراجعه می کنند و برای انجام هزینه پرداخت می کنند اما با آموزش حذف آپدیت ویندوز 10 شما می توانید به راحتی و بدون پرداخت هزینه کار خود را انجام دهید.

حذف آپدیت ویندوز 10

بسیاری از مشکلات موجود در نرم افزار و کامپیوتر ممکن است به دلیل نصب نادرست ویندوز باشد، به همین دلیل شما باید آپدیت و حذف آپدیت ویندوز را به صورت کامل فرا گیرید، تا در هر زمان توانایی حذف آپدیت ویندوز 10 و نصب دوباره آن را داشته باشید.

نصب ویندوز یک فرآیند بسیار پیچیده و مشکل می باشد به همین دلیل شما باید دقیق آن را انجام دهید تا مشکلی پس از نصب در عملکرد ویندوز شما در برنامه های مختلف ایجاد نشود، در صورت هرگونه مشکل شما نباید به استفاده از ویندوز به همراه مشکل بپردازید زیرا ممکن است در ادامه منجر به مشکلات سخت افزاری در کامپیوتر شما شود و باید در کوتاه ترین زمان ممکن به حذف آپدیت ویندوز 10 بپردازید.

از دیگر دلایل حذف آپدیت می توان به نصب آپدیت های جدید ویندوز اشاره داشت، مایکروسافت هر روز نسبت به دیروز در حال ارائه آپدیت های جدیدی از ویندوز ها است که ویژگی های برتری نسبت به ویندوز های قبلی دارند و انجام کارهای نرم افزاری را برای شما آسان تر می کنند، شما برای نصب هر کدام از آپدیت ها باید آپدیت قبلی را به صورت کامل از روی کامپیوتر خود حذف کنید.

 آپدیت ویندوز 10

نحوه کلی حذف آپدیت ویندوز 10 :

در ابتدا برای شما حذف آپدیت ویندوز 10 را به صورت کلی بیان می کنیم و سپس به توضیحات کلی درباره آن می پردازیم :

1 ــ تنظیمات ویندوز را باز کنید، کلمه تنظیمات در کامپیوتر با Setting نمایش داده می شود.

2 ــ پس از باز کردن تنظیمات روی Update g security کلیک کنید.

3 ــ روی گزینه Windows Update کلیک کنید.

4 ــ و در نهایت باید روی Update history کلیک نمایید.

حذف آپدیت ویندوز 10

از کجا متوجه شویم که نصب آپدیت با مشکل مواجه شده است؟

در برخی از مواقع مشکل موجود از نصب ویندوز شما نمی باشد و شما به اشتباه حذف آپدیت ویندوز 10 را انجام می دهید به همین دلیل پیشنهاد می شود که قبل از تصمیم گیری به حذف آپدیت ویندوز خود، در قسمت تاریخچه آپدیت چک کنید که آیا آپدیت شما با مشکل مواجه است یا خیر؟

برای چک کردن نصب آپدیت در نرم افزار خود باید بخش تاریخچه اپدیت را باز کنید، سپس برچسب زمان آپدیت ها را مشاهده کنید تا  متوجه شوید که کدام یک از آپدیت ها با مشکل مواجه شده  یا ناکام مانده و کامل انجام نشده است، در ادامه می توانید آپدیت مورد نظر را حذف کنید.

حذف آپدیت ویندوز 10

حذف آپدیت ویندوز 10 در بخش تاریخچه آپدیت ها :

زمانی که شما در بخش تاریخچه آپدیت ها متوجه نصب اشتباه اپدیت شدید می توانید از طریق زیر به حذف آپدیت ویندوز 10 در این بخش بپردازید :

1 ــ در ابتدا در بخش جلوی هر آپدیت یک گزینه با نام uninstall updates وجود دارد و شما باید روی آن کلیک کنید.

2 ــ پس از کلیک برای شما یک پنجره جدید باز خواهد شد، در بین گزینه های موجود شما باید روی Uninstall an update کلیک کنید تا شما را به صفحه بعدی برای حذف آپدیت هدایت کند.

3 ــ در ادامه شما در بین گزینه هایی که مشاهده می کنید روی گزینه Uninstall کلیک کنید.

4 ــ پس از کلیک روی گزینه آخر ویندوز از شما سوال خواهد کرد که آیا مطمئن به حذف آپدیت ویندوز 10 هستید؟ شما باید روی گزینه بله یعنی Yes  کلیک کنید .

5 ــ پس از کلیک کردن روی گزینه Yes کامپیوتر شما به صورت خودکار خاموش و روشن می شود تا عملیات حذف آپدیت مورد نظر به صورت کامل انجام شود.

( توجه داشته باشید، این نمونه از حذف آپدیت تنها برای آپدیت مورد نظر انجام می شود و شما ویندوز اصلی و آپدیت های قبلی را روی کامپیوتر خود موجود دارید. )

( در برخی از مواقع حذف آپدیت ویندوز 10 می تواند زمانبر باشد، دقت داشته باشید و صبر کنید. در زمان حذف آپدیت مورد نظر پس از کلیک روی گزینه Yes شما نباید هیچ کار دیگری انجام دهید تا کامپیوتر به صورت خودکار فرایند حذف را تکمیل کند. در صورتی که شما در این فرآیند دخالتی داشته باشید ممکن است نصب ویندوز اصلی شما و آپدیت های قبلی با مشکل مواجه شود و اطلاعات موجود در سیستم شما حذف شوند.)

حذف آپدیت ویندوز 10

نصب آپدیت ویندوز حذف شده :

در برخی از مواقع شما آپدیت ویندوز را حذف می کنید تا آپدیت جدیدتری روی ویندوز خود نصب کنید، اما در برخی مواقع همانطور که توضیح داده شد، شما آپدیت موجود را حذف می کنید زیرا در نصب با مشکل مواجه شده است و به همین دلیل پس از حذف آپدیت ویندوز 10 نیاز به نصب دوباره آن دارید، برای نصب دوباره ویندوز حذف شده، باید مراحل زیر را سپری کنید.

چگونه آپدیت حذف شده را نصب کنیم؟

1 ــ شما برای نصب آپدیت حذف شده نیاز به بارگیری دوباره آن ندارید زیرا نرم افزار آپدیت را در خود ذخیره دارد، برای نصب در ابتدا باید روی گزینه Setting کلیک کنید تا وارد تنظیمات گوشی همراه خود شوید.

2 ــ پس از وارد شدن به بخش تنظیمات روی گزینه Update g security  باید کلیک کنید .

3 ــ پس از کلیک نرم افزار آپدیت مورد نظر شما را به صورت کامل بررسی می کند و چند گزینه را در اختیار شما قرار می دهد، شما در بین گزینه های موجود باید روی گزینه Check of updates کلیک کنید تا آپدیت مورد نظر به صورت خودکار دوباره نصب شود و در سیستم شما ذخیره شود.

4 ــ در انتها شما باید حتما روی گزینه Restart Now  کلیک کنید.

5 ــ کامپیوتر شما پس از کلیک روی گزینه آخر به صورت خودکار خاموش و روشن خواهد شد تا آپدیت جدید و نصب شده برای شما به نمایش گذاشته شود.

( در انتهای انجام نصب، حتما تاریخچه نصب خود را چک کنید تا از درست نصب شدن آپدیت مطمئن شوید، زیرا در صورت هر گونه اشتباه اگر در همان لحظه حذف آپدیت ویندوز 10 را انجام دهید، آسیب کمتری به سیستم اصلی و ویندوز پایه شما وارد خواهد شد.)

( زمان نصب آپدیت های حذف شده معمولا از نصب آپدیت های اصلی کمتر می باشد زیرا آپدیت از قبل توی سیستم ذخیره شده است اما در انتها ممکن است برای شما کمی زمان بر باشد، صبر داشته باشید و به هیچ عنوان به جز کلیک روی گزینه های بیان شده، هیچ کار دیگری انجام ندهید،آپدیت به صورت خودکار انجام می شوند و شما نیاز به هیچ کاری به جز اجازه برای نصب خودکار در سیستم ندارید.)

حذف آپدیت ویندوز 10

چگونه از نصب آپدیت های خاص روی سیستم خود جلوگیری کنیم؟

در برخی از مواقع شما نمی خواهید یک سری آپدیت ها روی سیستم شما انجام شود زیرا این اپدیت ها به صورت کلی دچار مشکل می باشند، برای مثال اگر شما یک بار در آپدیت با مشکل مواجه شدید و پس از حذف آپدیت ویندوز 10 و نصب دوباره آن دوباره با مشکل مواجه شوید، یعنی مشکل اصلی از آپدیت می باشد.

در این موارد شما هم می توانید به پنهان کردن مشکل ایجاد شده توسط ابزارها بپردازید و هم می توانید به حذف کامل و همیشگی آپدیت بپردازید:

1 ــ حذف آپدیت ویندوز 10 را انجام دهید.

2 ــ پشتیبانی از مایکروسافت را نصب کنید( فایل how or hide updates troubleshooter ).

3 ــ پس از نصب روی فایل diagcab کلیک کنید.

4 ــ در انتها روی Next بزنید تا آپدیت مورد نظر دیگر روی سیستم شما نصب نشود و با مشکل مورد نظر مواجه نشوید.

حذف آپدیت ویندوز 10

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا