امنیت شبکه و هکامنیت گوشیبرنامه هکجاسوسی گوشیشبکه اجتماعیهک گوشی

آموزش هک اینستاگرام و مقابله با حملات فیشینگ

اینستاگرام یکی از معروف ترین و البته محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دسترس عموم مردم می باشد. دسترسی عمومی و بالا بودن تعداد کاربران اینستاگرام باعث بروز معضل بزرگ هک اینستاگرام توسط هکر ها شده است. در ادامه ی این متن می خواهیم شما را با روش های هک اینستاگرام و راهکار های جلوگیری از آن آشنا نماییم.

شبکه ی اجتماعی اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا می باشد که دسترسی به آن هم از طریق نرم افزار و هم از طریق سایت امکان پذیر می باشد. این شبکه ی اجتماعی دارای میلیون ها حساب ساخته شده توسط کاربران می باشد که از طریق آن عکس ها، ویدیو ها، مطالب و… به اشتراک گذاشته می شود و می توان محتوای آپلود شده توسط دیگران را مشاهده کرد. سریع بودن، دسترسی آسان و همگانی بودن و… از ویژگی های بارز این نرم افزار می باشد که باعث شده تمامی افراد فعال در شبکه های مجازی علاقه ی خاصی به اینستاگرام داشته باشند. این نرم افزار در ابتدا در سال 2010 طراحی و پیاده سازی شد و سپس مالک فیسبوک یعنی مارک زاکربرگ آن را خرید و توسعه داد و اکنون اینستاگرام در نقطه ی اوج خود می باشد.

هک اینستاگرام

دلیل و چگونگی هک اینستاگرام

اگر با اینستاگرام آشنایی داشته باشید متوجه می شوید اکثر افراد معروف و سلبریتی در آن فعالیت دارند، بدیهی است این افراد به شدت در معرض هک می باشند و هک صفحه ی آنها اطلاعات خصوصی و محرمانه زیادی را در اختیار دشمنان آنها قرار می دهد. از دیگر دلایل هک می توان به حذف رقیب در کسب و کار های مختلف اشاره کرد، امروز اکثر افراد قصد دارند تا با هک اکانت های پرطرفدار و پر فروش آنها را از عرصه ی کار حذف نمایند. هک اینستاگرام عموم می تواند به دلیل دسترسی به اطلاعات شخصی آنها و اخاذی و سوءاستفاده ی مالی و یا کنجکاوی شخصی نزدیک به وی باشد به طور مثال والدینی که برای کنترل فرزندان خود آنها را هک می کنند.

برای هک اینستاگرام تنها یک روش وجود دارد و آن هم دسترسی به نام کاربری و رمز عبور فرد می باشد . قطعا نام کاربری به راحتی و از طریق مشاهده ی اکانت وی مشخص می شود اما برای به دست آوردن رمز وی باید از روش های مختلف مانند مهندسی اجتماعی و حملات فیشینگ استفاده کنید. برای انجام این کار باید به قوانین و شرایط آشنایی داشته باشید. در ادامه درباره هک اینستاگرام بیشتر توضیح می دهیم.

هک اینستاگرام

حملات فیشینگ

Fishing  در اصل به معنای ماهیگیری می باشد که در دنیای دیجیتال از آن به عنوان یک حمله یاد می کنند و کلمه ی phishing  را به عنوان نوعی حمله ی سایبری در نظر گرفته اند. در حمله ی فیشینگ هکر ماهیگیر و اکانت مورد حمله همان طعمه می باشد که توسط یک صفحه ی جعلی باعث به دام افتادن وی  و هک اینستاگرام می شوند.

طریقه ی هک به این شکل می باشد که هکر یک صفحه ی جعلی و دقیقا” عین صفحه ی ورود اینستاگرام طراحی می کند و  از طرق مختلف برای شما می فرستد. به طور مثال شما می خواهید در یک سایت عضو شوید و یا یک مطلب را در اینترنت مشاهده نمایید برای این کار از شما خواسته می شود تا وارد صفحه ی اینستاگرام خود شوید و صفحه ی جعلی تحت عنوان صفحه ی  login برای شما نمایش داده می شود، پس از این که شما نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کردید، اطلاعات به شخص هکر ارسال می شود و آنها می توانند به راحتی شما را هک کنند.

هک اینستاگرام

مهم ترین نکته در هک  به روش  fishing

یکی از مهمترین مشکلات در این روش هک لینک صفحه می باشد، چون زمانی که شما صفحه ی جعلی خود را می سازید قطعا لینک صفحه شما درست نیست، اگرچه بسیاری از افراد اصلا توجهی به لینک صفحه ندارند، اما ریسک کار بالا می باشد و چون چیز پیچیده ای نیست ممکن است فرد به راحتی حقه ی شما را دریابد، به همین دلیل باید حقه ای فریبکارانه طراحی کنید تا شخص مورد نظر بدون توجه به لینک صفحه از صفحه ی جعلی، استفاده کند. از مهمترین روش های فریب افراد استفاده از راهکاری های مهندسی اجتماعی می باشد که نه تنها در حملات فیشینگ بلکه در تمامی حملات هک یکی از اساسی ترین نکات پایه ای می باشد که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

هک اینستاگرام

داشتن دانش مهندسی اجتماعی برای هک اینستاگرام

مهندسی اجتماعی ( social engineering ) که به نام هنر فریب نیز معروف می باشد یکی از تخصص های مجاب کردن دیگران می باشد. یعنی شما برای این که بتوانید شخصی را مجاب کنید تا سخن شما را قبول کند و یا عمل مورد نظر شما را انجام دهد باید از حقه های روانشناختی استفاده کنید. این مبحث سال هاست که در رشته های علوم سیاسی و اجتماعی آموزش داده می شود و بسیار مهم می باشد. به طور مثال در جامعه شناسی شما باید از روشی استفاده کنید تا از طریق دیگران به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید و یا در علوم سیاسی باید قدرت تکلم شما به حدی باشد که بتوانید آنها را مجاب به انجام کاری که می خواهید کنید. در واقع مهندسی اجتماعی روشی می باشد که از شما از طریق برقراری ارتباط با دیگران اهداف خود را توسط آنها پیش می برید. اساسی ترین نکته در هک اینستاگرام به مهندسی اجتماعی ربط دارد.

هک اینستاگرام

مهندسی اجتماعی رکنی اساسی در هک اینستاگرام

با توجه به گفته های پیش به اساسی بودن مهندسی اجتماعی در هک اینستاگرام پی می بریم، یعنی روشی که شما بتوانید از طریق آن فرد را مجاب به باز کردن لینک صفحه ی جعلی و وارد کردن اطلاعات خود کند. به طور مثال فرد با شما طرح یک دوستی مجازی را ریخته و پس از مدتی در واتساپ لینکی را برای شما می فرستد و به شما می گوید یک ویدیو خیلی جالب است و شما زمان باز کردن با صفحه ی جعلی روبرو می شوید و فکر می کنید برای دیدن ویدیو حتما باید وارد اینستاگرام شوید و…. این یک مثال ساده بود، در کل اگر قصد کرک پسورد شخصی را داشته باشید باید از طریق ارتباطات کلامی اطلاعاتی مانند تاریخ تولد شخص و عزیزان وی، تاریخ های مهم زندگی وی، موارد مورد علاقه او، محل زندگی، مدرسه و… را بیابید.

هک اینستاگرام

مقابله با حملات فیشینگ

مقابله با حملات فیشینگ با استفاده از حقه های مهندسی اجتماعی کاری آسان می باشد که کاملا به دقت شما بستگی دارد. شما با سه کار بسیار آسان می توانید مانع از هک اینستاگرام خود شوید.

·       دقت به لینک صفحه ای که باز می کنید

·       باز نکردن تبلیغات و لینک های مختلف موجود در سایت ها

·       عدم اعتماد به کاربران مجازی و…

هنگامی که می خواهید اطلاعات خود را در صفحه ی  login اینستاگرام وارد نمایید، دقت کنید که حتما لینک صفحه در قسمت URL  درست باشد یعنی باید  www.instagram.com  باشد، در غیر این صورت لینک مشکوک به صفحه ی جعلی است.

در وهله ی بعدی شاید بار ها و بار ها هنگام باز کردن سایت تبلیغات مختلف زیادی را مشاهده کرده اید و یا لینک های تبلیغاتی زیادی تحت عنوان قرعه کشی و یا گرفتن شارژ و اینترنت رایگان دریافت کرده اید، بهتر است هیچ کدام از این لینک های ناشناس را باز نکنید زیرا اکثرا مخرب می باشند.

از دیگر مراقبت ها برای جلوگیری از هک اینستاگرام عدم اعتماد به دیگران و افراد مجازی و ناشناس می باشد، هیچ دلیلی ندارد شما در طی یک گفتگوی سالم تمام اطلاعات شخص خود را در اختیار دیگران قرار دهید، پس با اعمال آگاهانه و هوشمند مانع از هک خود توسط  حقه ی مهندسی اجتماعی شوید.

همانطور که مشاهده می کنید مقابله با حملات فیشینگ بسیار آسان و بدون نیاز به هزینه و یا دانش خاصی است.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا