امنیت گوشیبرنامه هکجاسوسی گوشینرم افزار کنترل والدینهک گوشی

آشنایی با هک گوشی از طریق تماس تلفنی

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد هک گوشی از طریق تماس تلفنی بپردازیم. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد هک گوشی از طریق تماس تلفنی هستید، در این مقاله ما را همراهی کنید. هک گوشی از طریق تماس تلفنی یکی از روش هایی است که افراد کلاهبردار و سودجو می توانند از افراد هک شده سودجویی کنند. لذا آگاهی و شناخت روش  هک گوشی با تماس تلفنی می تواند به شما در پیشگیری از این اتفاق ناخوشایند، کمک رسان باشد.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی امکان پذیر است؟

یکی از کابوس های وحشتناکی که به سبب گوشی های هوشمند به وجود آمده است، مربوط به هک گوشی های هوشمند است، همه افراد اطلاعات مختلفی را از عکس های خصوصی، تا اطلاعات بانکی و پیام ها و تماس بر روی گوشی خود دارند لذا در صورت هک شدن گوشی به طریق مختلف، حریم خصوصی و شخصی به خطر می افتد. به همین دلیل هم باید امنیت گوشی و محافظت از اطلاعات مورد توجه باشد.

یکی از روش های هک، هک گوشی از طریق تماس تلفنی است. هک گوشی از طریق تماس تلفنی برای گوشی های مختلف از جمله اندروید و آیفون می تواند رخ دهد و نکته قابل تامل این است که این نوع هک مبهم است و بسیاری از افراد نیز آن را غیر ممکن تلقی می کنند.

هکرها برای هک گوشی توسط تماس تلفنی می توانند از دو روش استفاده کنند که به هیچ وجه نمی توان با پسورد و یا آنتی ویروس از آن آگاهی پیدا کرد، فقط باید سواد رسانه ای خود را بیشتر کنید و این مقاله در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی

چند نکته مهم درباره هک گوشی از طریق تماس تلفنی

·         اولین نکته در این رابطه این است که، هک گوشی از طریق تماس تلفنی امکانپذیر است و نباید این نوع هک را شایعه و یا غیر ممکن بدانید.

·         نکته دوم درباره هک گوشی از طریق تماس تلفنی این است که در همان لحظه تماس شما هک نمی شود و لزومی به ترسیدن از شماره های ناشناس نداشته باشد و تنها زمانی که شماره ای ناشناس با شما تماس گرفت، احتمال هک را بدهید و آماده باشد.

·         نکته سوم هک گوشی از طریق تماس تلفنی این است که هک تنها به معنی وارد شدن به گوشی شما نیست و دسترسی به اطلاعات بانکی و خالی کردن آن نیز، هک محسوب می گردد.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی چگونه ممکن می شود؟

هک گوشی از طریق تماس تلفنی بدین معنی نیست که پس از تماس شخص ناشناس با شماره شما، بلافاصله با ویروس و یا بدافزاری کنترل گوشی شما را بدست خواهد گرفت، بله در روش هک گوشی از طریق تماس تلفنی شخص هکر با استفاده از مهندسی اجتماعی، اطلاعات لازم را از شما با تماس تلفنی می گیرد و شما را هک می کند.

برای مثال ممکن است، شخصی با از طریق تماس تلفنی با شما ارتباط برقرار کند و ادعا کند که از یک برنامه تلویزیونی مشهور تماس گرفته است و برنده شدن شما را اعلام می کند و ممکن است برای هک شما اطلاعاتی از قبیل شماره حساب و یا شماره کارت درخواست کند.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی

امکان هک خود تماس هم وجود دارد؟

شاید در بسیاری از فیلم ها دیده اید که در مدت زمان اندکی، یک تماس تلفنی هک می شود و مکالمات افراد قابل شنود می شوند، اما چند نکته در مورد این نوع هک وجود دارد؛ اول این که هک کردن تماس تلفنی بدون دسترسی به یکی از دو تلفن کار بسیار مشکلی است و برخلاف فیلم ها امکان دارد چندین ساعت زمان ببرد. دوم این هک تماس تلفنی برای هکرها بسیار دردسر دارد و لذا ترجیح می دهند از مسیر دیگری وارد شوند، سوم این که دلیلی برای هک تماس طولانی وجود ندارد. لذا نباید استرس زیادی در این مورد داشته باشید.

چگونه از هک گوشی از طریق تماس تلفنی در امان باشیم؟

متاسفانه در سال های گذشته، حساب بانکی افراد زیادی با استفاده از این روش هک شده است و حتی هکر از روش هک گوشی از طریق تماس تلفنی موفق شده اند که حساب های فضای مجازی طعمه های خود را هک کنند و به اطلاعات خصوصی آن ها دسترسی پیدا کنند. خوشبختانه با بکارگیری رمزهای یکبار مصرف، تقریبا هک حساب های بانکی غیرممکن شده است اما همچنان امکان هک اکانت هایی مثل اینستاگرام، تلگرام و… وجود دارد.

به همین دلیل، در صورتی که افراد ناشناس با شما تماس گرفتند در صورت مشخص نشدن هویت آن ها هیچگونه اطلاعاتی از جمله شماره موبایل ها، ایمیل، پسورد، نام کاربری و… در شبکه های اجتماعی را در اختیار آنان قرار ندهید. حتی در صورت شناسایی هویت آن ها نیز به دلیل استفاده از نرم افزارهای دیجیتال برای تغییر صدا اطلاعات خود را در اختیارشان، قرار ندهید تا از هک شدن در امان بمانید.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی

مهندسی اجتماعی چیست؟

در پاراگراف های فوق به مهندسی اجتماعی، اشاره شد و بهتر است تعریفی در مورد آن ارائه شود، مهندسی از روش های خطرناک هک است که شخص هکر با ارتباط با شخص هدف اطلاعات لازم را بدست می آورد و برای هک اقدام می کند که در این مورد ذکر چند نکته ضروری است:

–          ارتباط با شخص هدف یا طعمه می تواند به روش های مختلف از جمله تماس تلفنی، ایمیل، پیامک و یا از طریق شبکه های اجتماعی باشد.

–          این ارتباط ممکن است طولانی باشد به همین دلیل اگر با فردی در فضای مجازی طولانی مدت هم، آشنا هستید همچنان امکان هک وجود دارد.

–          در برخی موارد مهندسی اجتماعی با نیت خوب صورت می گیرد، مثلا شخصی می خواهد حرف های دوست خود را در شبکه اجتماعی بشنود و برای آن راه حل پیدا کند لذا همیشه به هک شدن فکر نکنید.

–          با این وجود باید آگاهی کامل از مهندسی اجتماعی پیدا کنید و مراقب هکرهای مجهز به ابزارهای پیشرفته باشید تا طعمه آن ها نشوید.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی

هک شدن شماره موبایل  با روش SS7

در پاراگراف های فوق به هک گوشی از طریق تماس تلفنی به روش های گوناگون از جمله تلفنی و مهندسی اجتماعی پرداختیم. در ادامه به یکی از مهم ترین روش ها و ترسناک ترین راه های هک گوشی از طریق تماس تلفنی یعنی SS7 اشاره خواهیم کرد. در این روش هکر می می تواند به تماس ها، پیامک ها و حتی موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کند.

SS7 چیست؟

در حال حاضر از روش های مشهور هک است که برای اولین بار در آلمان و توسط تیم امنیتی مورد آزمایش قرار گرفت. با استفاده از این روش زیرساخت های مخابراتی قابل هک شده هستند و شخص هک شده نمی تواند برای امنیت خود، اقدام خاصی پیدا کند و از این طریق امکان دسترسی به تماس های تلفنی، پیامک ها و حتی موقعیت مکانی وجود دارد.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی

روش کار SS7 چگونه است؟

مکانیزمی که در این روش برای هک گوشی از طریق تماس تلفنی انجام می شود آسان است، بر این اساس شخص هکر، تمامی تماس ها را به یک دستگاه ضبط صدای آنلاین هدایت می کند و پس از آن تماس مورد نظر مجددا مسیریابی می شود و حمله ای از نوع Man In The Middle ایجاد می گردد. این روش به روش مرد میانی شناخته می شود و در واقع بین دو نفر که مکالمه انجام می دهند شخص سومی قرار می گیرد و اطلاعات لازم را از مکالمه کسب می کند و در واقع گویا شخص سومی مکالمات شما را در حال مکالمه گوش می دهد.

مشکلی که در این روش هک گوشی از طریق تماس تلفنی وجود دارد این است که نه مسیری برای هک از این روش هست و نه امکان مقابله با آن ممکن است و گفته می شود که سازمان های امنیتی در دنیا از این روش برای شنود هدف های خود استفاده می کنند.

هک گوشی از طریق تماس تلفنی

روش مقابله با SS7 چیست؟

از جنبه های ترسناک و استرس آور این روش این است که امکان مقابله با آن وجود ندارد، اما شما برای پیشگیری از این روش و هک گوشی با تماس تلفنی می توانید در صورت عدم اضطرار به شماره های ناشناس جواب ندهید و یا شماره تماس خود را برای عموم به اشتراک نگذارید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا