نرم افزار کنترل والدین

تغییر آی پی گوشی (نحوه تغییر ip گوشی)

تغییر آی پی گوشی، چیست و چگونه انجام می شود؟ تغییر ip گوشی در پلتفرم های اندروید و آی او اس چگونه قابل انجام است؟ در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با چگونه ip گوشی را تغییر دهیم، بپردازیم. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات کافی در مورد تغییر آی پی اندروید و سامسونگ هستید؛ تا انتهای مقاله از سایت SPY24 ما را همراهی کنید. با عوض كردن اي پي گوشي می توانید مشکلاتی از قبیل عدم شناسایی آی پی توسط، وای فای را برطرف کنید. 

آی پی گوشی چیست؟

پیش از پرداختن به مقوله تغییر آی پی گوشی، بهتر است که به مفهوم آی پی گوشی بپردازیم. در تمامی شبکه هایی که وجود دارد آی پی به صورت یک عدد خاص است که به یک دستگاه وصل شده به شبکه تعلق دارد.  در یک شبکه که چندین، دستگاه متصل هستند نمی توان، به دستگاه هایی با آی پی یکسان پیدا کرد. آی پی ها که به صورت اعداد اختصاصی هستند نمایشگر آدرس دستگاهی است که از شبکه استفاده می کند. 

با این وجود برخی از تکنیک هایی موجود هستند که با استفاده از آنها امکان به اشتراک گذاری یک آدرس آی پی برای چندین دستگاه وجود دارد یا این که از طریق یک آدرس آی پی می توان چندین دستگاه با آی پی های مختلف را به یک شبکه اتصال داد. به مانند آن چیزی که در شبکه های اینترنت وجود دارد. گوشی های موبایل نیز از جمله دستگاه هایی هستند که به منظور وصل شدن به شبکه از جمله اینترنت به یک آی پی خاص و آدرس نیازمند هستند. 

در اکثر موارد برای وصل شدن به اینترنت از طریق تلفن همراه، ضرورتی برای تنظیم دستی IP وجود ندارد و این فرایند اتوماتیک آنجام می شود. با این وجود در برخی از موارد امکان دارد که نیاز به تغییر دستی آی پی موبایل باشد. به طور کلی به منظور متصل شدن به شبکه اینترنت و یا شبکه های محلی آگاهی از آدرس آی پی ضرورت دارد. برای همین منظور دسترسی به آی پی موبایل با مراجعه به قسمت تنظیمات شبکه امکان پذیر است که در ادامه به نحوه دسترسی به آی پی و هم‌چنین نحوه تغییر آی پی گوشی خواهیم پرداخت.

تغییر آی پی گوشی

چرا نیاز به تغییر آی پی گوشی خواهیم داشت؟

گوشی ها و تبلت های هوشمند به صورت پیش فرض، از پروتکل دی اچ سی پی برای اختصاص آدرس آی پی به دستگاه و وارد شدن به شبکه بهره می برد. اکثر افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و از طریق آن وارد شبکه اینترنت می شوند هیچ نوع اطلاعی از آدرس آی پی ندارند و لزومی هم برای آگاهی از آن وجود ندارد 

  اما دلایل و ضرورت های زیادی وجود دارد که تنظیم آی پی ثابت در گوشی های هوشمند را ایجاب می کند که شامل موارد ذیل می باشند:

  • زمانی که به دنبال راه اندازی سرور موبایل هستیم.
  • هنگامی که گوشی هوشمند برای اتصال به وای فای و روتر قابل شناسایی نیست.
  • وقتی که قصد اشتراک گذاری فایل ها از طریق نرم افزار اف تی پی سرور را داریم.
  • در مواردی که استفاده از گوشی به عنوان دوربین وای فای در نظر گرفته شود.
  • زمانی که ترجیح داده شود، آدرس آی پی، دی ان اس و گیت وی گوشی به صورت دستی مدیریت گردد.

در هر صورت در مواردی ممکن است که آگاهی از آی پی گوشی تلفن همراه ضرورت داشته باشد. 

تغییر ip گوشی

نمایش آدرس آی پی گوشی اندروید

برای این که بتوانید آی پی تلفن همراه اندرویدی را ببینید، ضروری است که به قسمت تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید و پس از آن نیز به آیتمAbout Phone رجوع کنید در این قسمت، شبکه و یا Network را که مربوط به اطلاعات شبکه گوشی همراه است را انتخاب کنید در این بخش IP adress قابل مشاهده است. 

به صورت اختصار این مسیر را دنبال کنید :

Settings/About phone/Network/IP Address

چگونه ip گوشی را تغییر دهیم

چگونه ip گوشی را تغییر دهیم؟

در مورد تغییر ip گوشی باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که اگر به دستگاه مودم و یا شبکه سیمکارت وصل شده اید، امکان انتخاب آدرس آی پی برای شما وجود ندارد و آدرس آی پی اختصاص یافته از سوی اپراتوری است که سرویس اینترنت به شما ارائه می دهد. 

در حقیقت این طور می توان گفت که در گوشی های همراه امکان تغییر آی پی محلی وجود دارد و برای تغییر آی پی اختصاص یافته به دنبال وصل شدن به اینترنت، روشی موجود نیست. تنها راهی که جود دارد این است که شما برای خاموش و روش کردن اینترنت از طریق خاموش و روشن کردن وای فای یا در حالت پرواز قرار دادن اقدم کنید در این صورت است که آی پی مجددی برای شما تعریف خواهد شد. 

در صورتی که قصد دارید آی پی شبکه وای را عوض کنید باید مراحل ذیل را طی کنید:

  1. به قسمت تنظیمات گوشی همراه خود مراجعه کنید و گزینه وای فای و یا وایرلس نتورک را برگزینید تا به بخش تنظیمات وای موبایل خود وارد شوید.
  2. شبکه ی وای فای که هم اکنون به آن متصل هستید را برگزینید و پس از این که صفحه ورود رمز اتصال باز شد، گزینه تنظیمات پیشرفته را انتخاب کرده و در همان قسمت نیز به دنبال آدرس آی پی باشید.
  3. پس از یافتن IP Adress باید برای تغییر حالت آن، اقدام کنید و حالت استاتیک را انتخاب کنید.
  4. در این قسمت باید به منظور تغییر آی پی گوشی، در محل مشخص شده، آدرس آی پی را وارد کنید در بخش Gateway نیز، آی پی درگاه وارد شود.
  5. در ادامه وارد کردن آدرس دی ان اس ها ضروری است و در نهایت تنظیمات را سیو کنید بدین ترین تغییر ip گوشی اندروید انجام خواهد شد. 
چگونه آی پی گوشی را تغییر دهیم

تغییر آی پی گوشی آیفون

پس از مشاهده آدرس آی پی گوشی اپل، در ادامه این امکان برای شما فراهم می شود که بتوانید جهت تغییر آی پی گوشی اپل اقدام کنید. برای همین منظور به قسمت تنظیمات گوشی اپل خود مراجعه کنید و در ادامه گزینه وای فای را برگزینید تا به تنظیمات آن وارد شوید. پس از این که به شبکه وای فای مد نظر خود متصل شديد یک علامتی، شبیه به علامت تعجب در کنار نام وای فای وصل شدن وجود دارد در صورتی که آن را تاچ کنید وارد قسمت تنظیمات وای فای خواهید شد.

در این بخش آی پی وصل، قابل دیده شدن است. برای این که بتوانید آی پی موبایل آیفون خود را عوض کنید در پنجره ای که باز می شود Configure IP را برگزینید در بخش بعدی گزینه تنظیمات دستی و یا Manual را انتخاب کرده و در ادامه از کادر پایین، آی پی آدرس مورد نظر را وارد کنید و همچنین ساب آدرس شبکه و آدرس روتر را وارد کنید و در ادامه از طریق گزینه بالای صفحه تنظیمات را سیو کنید تا تغییر آی پی گوشی آیفون به اتمام برسد.

نمایش آدرس آی پی گوشی آیفون برای تغییر ip گوشی

به مانند گوشی اندروید، پیش از تغییر آی پی گوشی آیفون، لازم است که مراحل مشاهده، آی پی گوشی اپل را مشاهده کنید، کسانی که گوشی آیفون دارند نباید در این زمینه نگرانی خاصی داشته باشند چرا که روش دیدن، آی پی در گوشی آیفون نیز تا حدود زیادی به روش مشاهده گوشی اندروید شبیه است و بر اساس همان آموزشی که برای گوشی اندروید داده شد باید اقدام شود.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که در گوشی های اپل، نمی توان آدرس آی پی که برای وصل شدن به اینترنت توسط آی اس پی اختصاص یافته شده است را تغییر داد و برای تغییر آن فقط باید اقدام به روشن و خاموش کردن دستگاه وای فای کرد. تنها موردی که امکان تغییر آن وجود دارد، آی پی مربوط به شبکه محلی است که پیش از اتصال به وای فای می توانید برای تغییر آن، اقدام کنید. 

تغییر آی پی گوشی سامسونگ

نتیجه گیری

تمامی دستگاه از اندروید تا ios برای این که به اینترنت متصل شود؛ به آدرس آی پی نیاز دارد. IP یک شماره منحصر به فردی می باشد که دستگاه در شبکه به واسطه آن شناسایی می شود. تغییر آی پی گوشی برای زمان های که افراد دیگر به آن دسترسی دارند، ضروری است. در این مطلب از سامانه مراقبت از خانواده به توضیح تغییر ip گوشی، چگونه ip گوشی را تغییر دهیم . تغییر آی پی اندروید و آیفون پرداختیم.

برگرفته از: www.security.org

 

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا