برنامه هکجاسوسی گوشیردیابی گوشیهک گوشی

آشنایی با شیوه های هک کردن گوشی

هک کردن گوشی یک فرد یا شخص خاص یکی از اعمال ناپسند و خلاف قانونی است که افراد به دلایلی و با استفاده از شیوه های مختلف به انجام این کار روی می آورند. اما این که عمل هک و استفاده از نرم افزارهای مخصوص هک گوشی با چه قصد و نیتی توسط فرد یا یک موسسه انجام گیرد؛ یکی از نکات حائز اهمیت بوده و قانون برای کنترل و نظارت والدین با عملکرد فرزندشان در استفاده از گوشی های هوشمند هیچ گونه مخالفتی نداشته و این کار را به عنوان یکی از شیوه های تربیتی در دنیای پر از تحول امروز قبول کرده است. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را راجع به انواع شیوه های هک گوشی موبایل و برنامه ای که در این خصوص انجام می گیرد را برای شما خوانندگان عزیز و محترم بازگو کنیم؛ پس با ما تا پایان این متن همراه باشید. 

 آشنایی با شیوه های هک کردن گوشی
آشنایی با شیوه های هک کردن گوشی

منظور از هک کردن گوشی چیست ؟ 

امروزه در عصر تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات به سر می بریم و از همین روز شاهد طراحی و تولید انواع گوشی های هوشمندی هستیم که به شدت بخشی از امور زندگی ما به آن گره خورده و نمی توان از خرید این کالا صرف نظر کرد. پیامد های حاصل از این تکنولوژی جدید در کنار مزایای بیشمار خود، معایبی را نیز به همراه داشته و یکی از این معایب امنیت پایین و دسترسی افراد به اطلاعات شخصی درون گوشی یک فرد است. هک کردن گوشی، عملی است که توسط افراد متخصص در حوزه برنامه نویسی و مسلط بر علوم رایانه ای انجام گرفته و بدین طریق قصد دارد تا با شیوه های گونان به اطلاعات و داده های گوشی یک شخص دست پیدا کرده و از آن در جهات گوناگون سوء استفاده کنند. بنابراین به فردی که مرتکب این عمل ناپسند و غیر قانونی شده، هکر می گویند و بهتر است که بدانید این کار نیاز به دانش، تخصص و تجربه کافی داشته و افراد مبتدی نمی توانند از پس پیچیدگی های بیشمار آن بر بیایند. 

منظور از هک کردن گوشی چیست ؟
منظور از هک کردن گوشی چیست ؟ 

برنامه های هک کردن گوشی 

همگام با پیشرفت های حاصل در حوزه فناوری، متخصصین علوم رایانه دست به طراحی و تولید نرم افزارهایی زده اند که به واسطه آن می توان به تمامی بخش های گوشی یک فرد نفوذ کرد و اطلاعات او را به سرقت برد. گاها این نرم افزارها به دلیل عدم آگاهی فرد به خود او آسیب زده و با دانلود یک برنامه نامعتبر و نامشخص از اینترنت به منظور هک کردن گوشی فرد دیگر، اطلاعات و داده های گوشی خود را توسط بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی در اختیار فرد یا افراد سود جو قرار می دهد. پس به هنگام خرید، دانلود و نصب هر یک از نرم افزارهای برنامه های هک گوشی بهتر است که از نصب و عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید تا خود دچار مشکل نشوید. این برنامه ها در انواع و اقسام مختلف با نام و کارکردهای گوناگون در دنیای بی پایان اینترنت موجود است و با یک سرچ ساده می توانید شاهد لیست طولانی از نام نرم افزارهای هک کرده گوشی اندرویدی و IOS  باشید. 

برنامه های هک کردن گوشی
برنامه های هک کردن گوشی

قانونی یا غیر قانونی بودن هک گوشی 

گاه افراد به دلایل مختلف نظیر سوء استفاده از تصاویر، پیام ها و یا سرقت اطلاعات مربوط به حساب بانکی اشخاص که در برنامه های مرتبط با آن ذخیره شده و یا همچنین والدین برای کنترل فرزندان یا کنترل کارمندان یک موسسه در استفاده از گوشی های مرتبط به کار همان موسسه و … به عمل هک کردن گوشی با برنامه های نرم افزاری و یا شیوه های مختلف دیگر روی می آورند که این کار چون بدون کسب اجازه از فرد صورت گرفته عملی ناپسند است و در صورت ارتکاب این عمل قانون پیگیر ماجرا و شکایت فرد خواهد بود. اما در شرایطی که زندگی و تحصیل کودکان زیر 18 سال نیز با این وسیله کاربردی (گوشی هوشمند) گره خورده، نظارت و کنترل والدین بر عملکرد کودکان نیز تحت تاثیر قرار گرفته و آنان همواره با وجود این شرایط نگران آینده فرزندانشان هستند. از همین رو نرم افزارهایی را به منظور کنترل و نظارت غیرمستقیم والدین و از راه دور بر پیامک ها، تماس ها، رفت و آمد و وبگردی کودکان در فضای مجازی طراحی کرده اند که بعد از نصب بر روی گوشی هوشمند توسط  آیکون مخصوص پنهان شده و کودک دیگر متوجه وجود چنین برنامه ای در برنامه های گوشی خود نیست. بدین ترتیب کودکان زیر 18 سال از آسیب های اجتماعی موجود در جامعه و ارتباط با افراد نامناسب ایمن مانده و والدین نیز تا حدی نگرانی بر تربیت صحیح کودک خود نداشته و  با آگاهی از آنچه که در ذهن و روابط کودک می گذرد؛ او را در مسیر درست زندگی هدایت می کنند.همانطور که اشاره شد این برنامه ها طیف متنوع و بسیاری را در برمی گیرد که هر یک به شیوه ای به منظور هک کردن گوشی کودک اقدام می کنند. 

قانونی یا غیر قانونی بودن هک گوشی
قانونی یا غیر قانونی بودن هک گوشی

نشانه های هک کردن گوشی توسط دیگران 

امروزه گوشی های هوشمند به عنوان مخزنی از اطلاعات شخصی و محرمانه شناخته می شوند که هر فرد در  طول زندگی خود به ناچار مجبور به استفاده از این اطلاعات نظیر کلمات عبور، کارت های اعتباری، عکس و … است. اما از آنجا که هک کردن گوشی به منظور سوء استفاده از این اطلاعات توسط افراد سودجو، امری امکان پذیر بوده و باید برای جلوگیری از هر گونه آسیب و خسارت احتمالی در درجه نخست از ایمنی و امنیت گوشی خود مطمئن شوید و با نشانه های هک گوشی آشنا باشید. برخی از این نشانه های ظاهری و نرم افزاری که نشان از هک کردن گوشی و جاسوسی در بخش های مختلف گوشی است به شرح موارد مطرح شده در قسمت ذیل است : 

هک کردن گوشی توسط دیگران
هک کردن گوشی توسط دیگران

– اتمام زود هنگام شارژ گوشی

– کاهش نامعمول عمر باتری گوشی

– گرم شدن دائمی و ناگهانی گوشی

– کند شدن بیش از اندازه گوشی

– خاموش و روشن شدن های ناگهانی دستگاه

– دریافت تماس های توام با پارازیت

-مصرف بیش از اندازه دیتا توسط گوشی

–  کم شدن خودکار شارژ سیم کارت

– ارسال و دریافت پیام های غیرمعمول و عجیب

– و …

نشانه های هک کردن گوشی توسط دیگران
نشانه های هک کردن گوشی توسط دیگران

نکته : موارد نامبرده شده تنها به عنوان نشانه ای از هک گوشی شناخته شده و دلیل بر قطعی بودن این ماجرا نیست؛ چرا که ظاهر شدن هر یک از نشانه های فوق ممکن است ناشی از استفاده زیاد، خرابی گوشی، عضویت در سایت یا کانال های نامعتبر و … باشد. بنابراین در صورت مشاهده چنین علایمی بهتر است که تمامی بخش های گوشی خود را چک کرده و از سلامتی و امنیت گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

راهکارهای جلوگیری از هک شدن گوشی 

ترفندها و نکاتی برای جلوگیری از هک شدن گوشی وجود دارد که با رعایت هر یک از موارد مطرح شده می توانید از سوء استفاده و سرقت اطلاعات گوشی خود با برنامه های بدافزاری، لینک های نامعتبر جاسوسی و یا زبان پیچیده برنامه نویسی و … جلوگیری به عمل آورید: 

راهکارهای جلوگیری از هک شدن گوشی
راهکارهای جلوگیری از هک شدن گوشی

– استفاده از گوشی های روت نشده 

–  استفاده از آنتی ویروس های معتبر

– استفاده از یک PIN (رمز عبور) برای صفحه قفل

– قفل گذاری بر روی برنامه های مهم و حساس خود

– دانلود و نصب برنامه ها را از منابع اصلی و قابل اعتماد

– مطالعه مجوزهای دسترسی اپلیکیشن مورد نظر قبل از دانلود آن

– کمک از نرم افزارهای مدیریت دستگاه اندروید

– کمک از Google Authenticator

– عدم استفاده از وای فای عمومی 

– پیکربندی درست  تنظیمات بلوتوث تلفن همراه

–  و …

معرفی برخی از برنامه های هک گوشی 

در این قسمت با شیوه های مختلف هک کردن گوشی از طریق برنامه هایی که به این منظور طراحی شده؛ آشنا می شویم و عملکرد و قابلیت هر یک از موارد نامبرده شده در قسمت زیر را به صورت مفید و مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد: 

معرفی برخی از برنامه های هک گوشی
معرفی برخی از برنامه های هک گوشی

–  اپلیکیشن AndroRAT

این اپلیکیشن یکی از برنامه های کاربردی سیستم عامل اندروید برای هک کردن گوشی است که ماهیت آن بر اساس نامش شناخته شده و به عنوان یک ابزار کنترلی از راه دور از آن یاد می شود. راه اندازی خودکار این برنامه به محض روشن شدن گوشی فرد از قابلیت های آن به شمار آمده و به واسطه آن می توان لیست جامعی از اطلاعات گوشی فرد مورد نظر نظیر لیست مخاطبین، تماسها، پیامکها، لوکیشن و … را دریافت کرد. همچنین صدور دستور برقراری تماس های تلفنی، ارسال پیامک، عکسبرداری با دوربین گوشی و … از دیگر ویژگی های در نظر گرفته شده برای این نرم افزار به شمار می آید.

 – اپلیکیشن Hackode

یکی دیگر از برنامه های جدیدی که به منظور هک کردن گوشی اندرویدی دیگران به کار گرفته می شود؛ Hackode نام دارد. کیفیت عملکرد بسیار عالی و قابلیت های جالب در نظر گرفته شده برای این اپلیکیشن، آن را جزو بهترین نوع برنامه های هک گوشی قرار داده و شما با استفاده از آن می توانید بر بخش های مختلف گوشی فرد مورد نظر خود نظیر  SQL Injection، MySQL Server، Whois، IP و …  دسترسی پیدا کنید.

–  اپلیکیشن cSploit

cSploit از نظر کارایی و قابلیت به عنوان یکی از محبوب ترین برنامه ها برای هک کردن گوشی دیگران به شمار می آید و برای گوشی هایی با سیستم عامل اندروید می توان از آن استفاده کرد. هک کردن گوشی به وسیله این برنامه به شما این امکان را می دهد که از آن به منظور دسترسی به اطلاعات هاست، پیدا کردن رمز WIFI و تغییر آن، نصب بک دور و  …استفاده کنید.

آشنایی با بهترین برنامه هک گوشی

بهترین برنامه هک گوشی اندرویدی: اپلیکیشن Hackode

برنامه Hackode- Xspy یکی از جدیدترین برنامه های هک گوشی موبایل برای اندروید است که در سال 2018 شاهد انتشار آن بودیم، اما به دلیل کیفیت عملکرد خوبی که دارد در لیست بهترین برنامه های ما جای گرفته است. با استفاده از این برنامه شما به قابلیت های بسیار جالبی دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانند مبتنی بر SQL Injection، MySQL Server، Whois، IP و غیره باشند. بنابراین این برنامه دست شما را برای انجام کارای گوناگون کاملا باز می‌گذارد. بنابراین برنامه Hackode را هم به عنوان یکی دیگر از بهترین برنامه های هک گوشی اندرویدی به خاطر داشته باشید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا