امنیت شبکه و هکامنیت گوشیبرنامه هکجاسوسی گوشیهک گوشی

آشنایی با روش های هک کردن رمز عبور ویندوز و جلوگیری از آن

هکرهای رایانه ای افرادی هستند که معمولا با هدف سرقت، تغییر یا حذف اطلاعات به دستگاه های متصل به اینترنت مانند رایانه ها و تلفن های هوشمند نفوذ می کنند. هکر ها می توانند با هک کردن رمز عبور ویندوز سرقت کنند. ممکن است هکرها بخواهند اطلاعات دستگاه های شما را بدزدند، تغییر دهند یا حذف کنند  و آنها اغلب اینکار را با روش های گوناگون انجام می دهند. در این مقاله شما را انواع هک کردن رمز عبور ویندوز و راه های محافظت از آن آشنا می کنیم.

آموزش روش های هک کردن رمز عبور ویندوز

هکرها از روش های مختلفی برای به دست آوردن حساب و هک کردن رمز عبور ویندوز شما استفاده می کنند. یکی از رایج ترین راه ها برای  هک کردن حساب ویندوز، دسترسی هکرها به رمزهای عبور شما است. ابزارهای زیر را مورد بررسی قرار دهید و از آنها جهت عدم آسیب پذیری یا هک کردن رمز عبور ویندوز خود استفاده کنید.

هک کردن رمز عبور ویندوز

1)چگونه رمز عبور ویندوز 10 را از طریق وب سایت Live.com دور بزنیم

Live.com  وب سایت رسمی بازیابی رمز عبور حساب Microsoft است که به کاربران ویندوز 10 کمک می کند رمز ورود ویندوز 10 را دوباره تنظیم کنند. اگر برای ورود به سیستم از حساب Microsoft استفاده می کنید، این یکی از ساده ترین راه برای بازیابی یا هک کردن رمز عبور ویندوز 10 است. این روش هنگامی که به آدرس ایمیل بازیابی یا تلفنی که در آن حساب Microsoft ثبت شده دسترسی دارید، به خوبی کار می کند.

مرحله 1: یک مرورگر دسک تاپ یا تلفن همراه باز کنید و از اینجا صفحه تنظیم مجدد رمز عبور live.com را ببینید (https://account.live.com/password/reset).

مرحله 2: آدرس ایمیل ثبت شده که با آن حساب Microsoft را دارید، وارد کنید.

مرحله 3: پس از آن، باید آدرس ایمیل بازیابی یا شماره تلفن را وارد کنید تا کد تایید را دریافت کنید. همان را ارائه دهید و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید.

مرحله 4: اکنون منابعی را که در مرحله بالا ارائه کرده اید دریافت کنید و کدی را که مایکروسافت ارسال کرده است یادداشت کنید.

مرحله 5: به صفحه بازیابی مایکروسافت بروید و کد امنیتی را وارد کنید و سپس بر روی دکمه تایید کلیک کنید.

مرحله 6: اگر تایید موفقیت آمیز باشد، می توانید رمز ورود جدیدی برای ورود به سیستم در آینده تعیین کنید.

هک کردن رمز عبور ویندوز

2)رمز عبور مدیر ویندوز 10 را با Pass Geeker برای ویندوز دور بزنید

Pass Geeker برای ویندوز یکی از کاربر پسندترین نرم افزارهای بازیابی  و هک کردن رمز عبور ویندوز است که بدون تلاش زیاد،  رمز عبور ویندوز 10 را دور می زند. به طور خلاصه برنامه Pass Geeker برای بازنشانی یا هک کردن رمز عبور ویندوز 10 از حساب محلی ، یک نرم افزار کاملا ایمن است. از طریق این نرم افزار می توانید برای ورود به سیستم،  یک حساب مدیر جدید نیز اضافه کنید.

مرحله 1: Pass Geeker را برای Windows از لینک زیر بارگیری کنید و آن را روی رایانه نصب کنید. درایو USB را روی همان رایانه قرار داده و سپس Pass Geeker را برای Windows باز کنید.

مرحله 2: روی دکمه Burn در سمت راست تب USB کلیک کنید. یک منوی pop-up ظاهر می شود که بیان می کند درایو USB قالب بندی شده است، فقط بر روی دکمه Yes کلیک کنید. روند سوزاندن آغاز شده و به زودی تکمیل می شود.

مرحله 3: درایو USB را برداشته و روی رایانه قفل شده قرار دهید. رایانه خود را مجددا راه اندازی کنید، منوی Boot را باز کنید یا وارد تنظیمات BIOS شوید و دستگاه راه اندازی اول را به عنوان درایو USB انتخاب کنید.

مرحله 4: پس از آن، رایانه شما راه اندازی می شود و Pass Geeker را برای واسط اصلی ویندوز با چند گزینه دریافت می کند. سیستم عامل خود را انتخاب کنید، حساب قفل شده را از لیست حساب های کاربری انتخاب کرده و دکمه حذف رمز عبور را بزنید.

مرحله 5: یک پنجره بازشو ظاهر می شود که هشدار تنظیم مجدد رمز عبور را می دهد،  فقط روی دکمه Yes کلیک کنید. به زودی رمز عبور فراموش شده شما بای پس می شود و می توانید بدون هیچ گذرواژه به حساب خود دسترسی پیدا کنید زیرا این قسمت توسط Pass Geeker برای ویندوز خالی نگه داشته شده است.

هک کردن رمز عبور ویندوز

3)استفاده از تنظیم مجدد رایانه برای هک کردن رمز عبور ویندوز  10

اگر در صفحه Logon ویندوز 10 گیر کرده اید و راهی دیگر برای هک کردن رمز عبور ویندوز کامپیوتر خود ندارید، می توانید این روش را امتحان کنید و رمز عبور ویندوز 10 را دور بزنید. با استفاده از این روش، رایانه شخصی خود را به حالت اولیه خود بازنشانی می کنید. مراحل زیر را دنبال کنید و قادر خواهید بود رایانه خود را مجددا تنظیم کرده و رمز عبور ویندوز 10 را هک کنید.

مرحله 1: کامپیوتر خود را در نصب ویندوز بوت کنید. روی “بعدی” کلیک کنید.

مرحله 2: بر روی “Repair your Computer” کلیک کنید.

مرحله 3: اکنون بر روی “عیب یابی” کلیک کنید.

مرحله 4: در صفحه زیر، روی “Reset this PC” کلیک کنید.

مرحله 5: در این بخش، شما باید پرونده های شخصی خود را نگه دارید یا آنها را پاک کنید. در هر صورت، برنامه ها و تنظیمات نصب شده شما کاملاً قالب بندی می شوند و رایانه شما به مرحله اولیه بازنشانی می شود.

نگه داشتن پرونده های من را انتخاب کنید و حال کار هک کردن رمز عبور ویندوز 10 شما با موفقیت تمام شده است.

هک کردن رمز عبور ویندوز

4) استفاده از یک حساب سرپرست دیگر برای هک کردن رمز عبور ویندوز  10

از این شیوه هک کردن رمز عبور ویندوز، زمانی می توانید استفاده کنید که از قبل حسابی را به عنوان سرپرست در نظر گرفته باشید. این نوع حساب سرپرست امتیازاتی را برای شما در نظر میگیرد.در این روش شما  به جز رمز عبور حساب ویندوز خود، یک حساب سرپرست در نظر می گیرید. حال برای بازیابی و هک رمز عبور ویندوز 10 خود، در زمان فراموش کردن رمز ورود می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: کامپیوتر را ریستارت کنید و اکنون با حساب سرپرست وارد شوید.

مرحله 2: با کلیک کردن روی دکمه استارت ، “Computer Management” را باز کنید.اکنون می توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید و رمز عبور جدید را وارد کنید.

مرحله 3: در این مرحله شما می توانید وارد قسمت Computer Management خود شوید و دکمه Local Users and Groups را بفشارید. حالا تمام حساب هایی که در رایانه خود ایجاد کرده اید برای شما باز می شود.

مرحله 4: پس از انجام دادن مراحل بالا برای  عوض کردن رمز عبور ویندوز خود روی حسابتان راست کلیک کرده و روی دکمه Set Password بروید حال  رمز ورود جدید خود را وارد کنید

شما موفق به هک کردن رمز عبور ویندوز خود شده اید.

هک کردن رمز عبور ویندوز

محافظت از هک شدن کامپیوتر

ایمن نگه داشتن رایانه به شما کمک می کند تا از بدافزار و اقدام به هک مستقیم برای سرقت اطلاعات شخصی شما جلوگیری کنید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید هنگام استفاده از رایانه در خانه به کاهش خطر آنلاین خود کمک کنید.

از فایروال استفاده کنید: ویندوز 10 و ویندوز 8 فایروال از قبل تعبیه شده و به طور خودکار روشن شده اند.

از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید و آن را به روز نگه دارید: اگر ویندوز 10 یا ویندوز 8 را اجرا می کنید، Windows Security یا Windows Defender Security Center از قبل روی دستگاه شما نصب شده است.

در انتخاب گذرواژه دقت کنید: گذرواژه ای پیچیده و سخت را  برای حساب خود به کار بگیرید و اطمینان حاصل کنید که گذرواژه های شما به درستی انتخاب و محافظت شده اند.

پیوست های مشکوک را باز نکنید یا روی پیوندهای غیرمعمول پیام ها کلیک کنید: آنها می توانند در ایمیل، توییت، پست، تبلیغات آنلاین، پیام یا پیوست ظاهر شوند و گاهی خود را به عنوان منابع شناخته شده و مورد اعتماد پنهان کنند.

 از USB یا سایر دستگاه های خارجی استفاده نکنید، مگر اینکه مالک آنها باشید: برای جلوگیری از آلوده شدن توسط بدافزارها و ویروس ها، اطمینان حاصل کنید که همه دستگاه های خارجی متعلق به شما هستند یا از منبع معتبری حاصل می شوند.

هک کردن رمز عبور ویندوز

سایت های که  قانون را رعایت می کنند دنبال کنید

از بازدید از سایت هایی که محتوای بالقوه غیرقانونی ارائه می دهند خودداری کنید. بسیاری از این سایت ها بدافزار را به سرعت نصب می کنند و یا بارگیری هایی را که حاوی بدافزار هستند ارائه می دهند. از یک مرورگر مدرن مانند Microsoft Edge استفاده کنید، که می تواند به وب سایت های مخرب مسدود شود و از اجرای کد مخرب در رایانه شما جلوگیری کند.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا