خیانت

آشنایی با دلایل و نشانه های خیانت مرد به زن

در این مقاله قصد داریم که به ارائه مطالبی در رابطه با خیانت مرد به زن اشاره داشته باشیم. خیانت مرد به زن از پدیده های ناپسندی است که متاسفانه رخ می دهد . به همین دلیل کسانی که در مورد خیانت شوهر خود دچار تردید هستند به دنبال این هستند تا دلایل خیانت مردن به زن، نشانه های خیانت، پشیمانی مرد بعد از خیانت و همچنین بازگشت به زندگی پس از خیانت اطلاعاتی را بدست آورند. برای آگاهی در مورد خیانت شوهر به زن تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

خیانت مرد به زن

خیانت به پیمان شکنی و عدم وفای به عهد است در رابطه زناشویی خیانت مرد به زن بدین معنی است که مرد آن لذتی را که می تواند با همسر خود تجربه کند با شخص سوم(زن دیگر) تجربه می کند. در صورتی که این مفهوم را برای خیانت در نظر بگیریم، خیانت صرفا به معنای رابطه جنسی نخواهد بود بلکه هر گونه ارتباط حسی و عاطفی از جمله ارتباط تلفنی، ارتباط در فضای مجازی، رفتن به کافه و رستوران و… نیز در دسته بندی خیانت قرار می گیرد. هر چند در این میان خیانت از نوع رابطه جنسی می تواند آسیب های روانی و جسمی فراوانی به طرفین وارد کند.

خیانت مرد به زن

دلایل خیانت مرد به زن

خیانت مرد به زن می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و در واقع نمی توان تنها یک عامل را برای همه مردها به عنوان دلیل خیانت در نظر گرفت از جمله این عوامل می توانیم به موارد ذیل اشاره داشته باشیم:

 • مرد نابالغ است: مردی که نابالغ است نمی تواند در زندگی زناشویی مفهوم تعهد را درک کند و داشتن همسر برای او به مانند مالکیت برای اشیا خواهد بود و هیچگاه تصوری از خیانت و پیامد رفتار نادرست خود نخواهد داشت.
 • مشکلات جاری: برخی از مردها مه به الکل و سایر مواد داشته باشند تحت تاثیر آن نمی توانند تصمیم درست بگیرند لذا دست به خیانت می زنند.
 • برخی از مردها نیز به رابطه جنسی اعتیاد دارد و بی اراده افکار جنسی در ذهن خود دارند و با خیانت خود را تسکین می دهند.
 • بحران میانسالی نیز می تواند عامل خیانت باشد، او همچنان می خواهد ثابت کند که در سنین میانسالی جوان است.
 • تمایلی به ادامه رابطه با زن خود ندارد، لذا دست به خیانت می زند تا مقدمات جدایی فراهم شود.
 • خیانت مرد ممکن است که در ارتباط با مشکلات کودکی از جمله سو استفاده احساسی، جنسی و جسمی باشد.
 • برخی از مردها در صورتی که از همسر خود خشم و کینه داشته باشند ممکن است که با خیانت به دنبال انتقام گیری باشند.
 • برخی از مردها معتقدند که زن ها باید دائم در اختیار آن ها باشد و با آن ها رابطه جنسی برقرار کند، احتمال خیانت چنین مردهایی بالا است.

نشانه های خیانت مرد به همسر

نشانه های خیانت مرد به همسر نیز مانند دلایل خیانت می تواند چندین مورد باشد البته با بروز هر یک از نشانه ها نمی توان، خیانت مرد به زن را قطعی دانست:

 • کاهش رابطه جنسی با همسر: در صورتی که رابطه جنسی مرد با همسرش کم تر از گذشته شود می توانند دلیلی بر خیانت باشد و البته مشکلات شغلی و میانسالی نیز می تواند از عوامل دیگر برای کاهش رابطه جنسی باشد.
 • زیاد بیرون ماندن: در صورتی که مرد بیش از گذشته وقت خود را در بیرون از خانه سپری کند می تواند دلیلی بر خیانت باشد.
 • تعریف از زن دیگر: در صورتی که مرد از زنی دیگر مدام تعریف و تمجید کند می تواند دلیلی بر تصمیم بر اقدام به خیانت باشد.
 • انتقاد از همسر: اگر مرد شما تغییر رفتار داده است و مدام از شما انتقاد می کند می تواند دلیلی برای خیانت باشد که در پی آرام کردن عذاب وجدان خود است.
خیانت مرد به زن

پشیمانی مرد بعد از خیانت

یکی از سوالاتی که همواره ذهن زنانی را که شواهرانشان خیانت کرده است را دیگر می کند این است که شوهر آن ها بعد از خیانت پشیمان هستند و یا خیر؟ این پرسش بیشتر زمانی مطرح می شود که زن عایرغم خیانت شوهر به دنبال دادن فرصت مجدد به وی باشد. به طور کلی مردها پس از خیانت سه نوع حالت و رفتار از خود دارند :

 • دسته ای از مردان به هیچ وجه از خیانت پشیمان نمی شوند و به دلیل خود حق پنداری خیانت را حق طبیعی خود می دانند و برای دلیل آن هم زن خود را مقصر جلوه می دهند.
 • دسته ای دیگر از مردها در کوتاه مدت احساس پشیمانی می کنند، این پشیمانی بلافاصله پس از خیانت و یا بعد از متوجه شدن همسر از خیانت رخ می دهد که البته به مروز زمان از پشیمانی کاسته می شود و فرد به زندگی خود ادامه خواهد داد.
 • دسته ای دیگر از مردها نیز به معنی واقعی کلمه از اقدام خود پشیمان خواهند شد و دائم خود را به دلیل عبور از خط قرمزها، آسیب زدن به همسر و… سرزنش خواهند کرد.
خیانت مرد به زن

نوع رفتار پس از خیانت مرد

پس از این که متوجه خیانت شوهر خود شدید پیش از هر چیز باید از رفتارهای احساسی پرهیز کنید. این درست است که زن ها دربرابر خیانت به شدت آسیب می بینند اما در صورتی که احساسات در این مقطع کنترل نشود آسیب های جسمی و روحی وارد شده به مراتب بیشتر خواهد شد. لذا در دوران ابتدایی که از خیانت آگاهی پیدا کردید تمام تلاش را برای آرامش دادن به خود متمرکز کنید. کارهای دلخواه خود را انجام دهید و با دوستان و آشنایان رفت و آمد داشته باشید. همچنین توصیه می شود که هرگز خود را عامل خیانت شوهر ندانید و در واقع خودتان را سرزنش نکنید چرا که زندگی هر چقدر هم کاستی داشته باشد خیانت نمی تواند اقدامی توجیه کننده باشد. همچنین در این زمینه برای گرفتن تصمیمات بعدی می توانید با مشاور صحبت کنید.

سوالات متداول در مورد خیانت مرد به زن

 • آیا همه مردان، دست به خیانت می زنند؟ خیر، هر چند خیانت در میان مردان نسبتا شایع است ولی بدین معنی نیست که همه مردان متعهد نبوده و دست به خیانت می زنند.
 • دلایل خیانت مرد به زن  چیست؟ عوامل مختلفی از جمله نابالغی، انتقام از همسر، مشکلات دوران کودکی، اعتیاد و… می تواند عامل خیانت باشد.
 • نشانه های خیانت مرد به زن چیست؟ انتقاد زیاد از همسر، کاهش رابطه جنسی، زیاد بیرون بودن از خانه و… می تواند نشانه هایی برای خیانت باشد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا