امنیت گوشیجاسوسی گوشیردیابی گوشیگوشی های هوشمندنرم افزار کنترل والدینهک گوشی

آشنایی با انواع بهترین اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور

انسان ها در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات همواره با اتفاقات غیر منتظره ای همراه می شود که از جمله این اتفاقات می توان به طراحی اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور توسط افراد حرفه ای و آشنا به دانش برنامه نویسی و هک اشاره کرد. در این بخش قصد به اشتراک گذاری اطلاعاتی هر چند به صورت مختصر اما مفید در خصوص این موضوع را داریم؛ همراه ما باشید.

کنترل گوشی از راه دور

دلایل کنترل گوشی همراه از راه دور

گوشی تلفن همراه به عنوان یکی از نیازهای مبرم و اساسی انسان در عصر نوین به جزء جدایی ناپذیر زندگی آنها تبدیل گشته و از همین رو می توان آن را منبع اطلاعات مهم، شخصی و محرمانه ها انسان ها دانست. این دستگاه کوچک اما کاربردی علی رغم مزایای بیشمار خود گاها با دردسرهایی نیز برای کاربر همراه است. به طور مثال در اثر مفقودی یا سرقت گوشی، انتقال اطلاعات بر روی سیستم کامپیوتر و حتی جاسوسی و یا نظارت بر اعمال انسان در استفاده از گوشی همراه یا زیر نظر گرفتن مسیرهای فرد در خارج از منزل و …، افراد به ابزار و روش هایی مختلفی روی می آورند که به هر طریق کنترل گوشی از راه دور را به دست گیرند.

کنترل گوشی از راه دور

آیا کنترل گوشی از راه دور امکان پذیر است ؟

همانطور که اشاره شد؛ دلایل متعددی برای دسترسی و کنترل گوشی از راه دور وجود دارد که فکر و ذهن افراد را به خود مشغول کرده است. از همین رو عده ای با دانش و تخصص خود در زمینه برنامه نویسی و هک تلاش می کنند که هر طور شده کنترل و دسترسی گوشی خود را از راه دور به دست گیرند. همچنین افراد مبتدی نیز با کمک ابزار و اپلیکیشن هایی که بدین منظور برای کنترل گوشی های اندروید و آیفون طراحی شده توانایی مدیریت و کنترل اطلاعات گوشی خود یا دیگران را از راه دور دارند. بنابراین هک گوشی یا کنترل آن از راه دور کاری نشدنی و غیر قابل باور به نظر نمی رسد و با کمک روش و ابزارهای مختلف می توان برای انجام آن اقدام نمود.

کنترل گوشی از راه دور

آشنایی با انواع اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور

در این بخش قصد داریم تا شما خوانندگان عزیز و محترم را با نام و قابلیت چند نمونه از بهترین اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور برای تلفن های همراه با سیستم عامل اندروید و آیفون آشنا کنیم :

کنترل گوشی از راه دور

  • نرم افزار کنترل گوشی TeamViewer

اپلیکیشن TeamViewer یکی از بهترنی نرم افزارهای شناخته شده در زمینه کنترل گوشی های اندرویدی از راه دور می باشد. این برنامه محبوب و کاربردی با اتصال به یک سیستم کامپیوتری، اجازه دسترسی کاربر به اطلاعات و بخش های مختلف گوشی خود و انتقال آن ها را بین دو دستگاه می دهد. برای برقراری اتصال بین دو دستگاه از طریق نرم افزار TeamViewer به یک آیدی و رمز عبور شخصی نیاز دارید تا از راه دور و حتی در زمان خروج از منزل به حذف یا انتقال اطلاعات خود بین دو دستگاه بپردازید. نحوه نصب و فعال سازی این برنامه به صورت دقیق و مشخص در اینترنت آورده شده است.

  • اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور spy24

این برنامه بعنوان یک سامانه نظارت خانواده در بین عموم کاربران فضای مجازی شناخته می شود که از امکانات و قابلیت های منحصر به فردی در جهت نظارت و کنترل بر اعمال اعضای خانواده نظیر کودکان و … برخوردار می باشد. اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور spy24 با در اختیار داشتن آیدی و شناسه گوشی مورد نظر به راحتی قابل نصب و اجرا بوده و می توان از طیق پنل کاربری ایجاد شده در وبسایت رسمی این برنامه و برقرای ارتباط با برنامه نصب شده بر روی گوشی به اطلاعات و داده های موجود در بخشهای مختلف گوشی شخص دست پیدا کرده و کلیه اعمال و فعالیت های او را بدون آگاهی و از راه دور زیر نظر داشت. این برنامه کنترل گوشی از راه دور  بر روی دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید و آیقون قابل نصب و اجرا میباشد.

کنترل گوشی از راه دور

  • برنامه کنترل گوشی Remo Droid

از دیگر برنامه ها و ابزارهای ممکن در جهت دسترسی و کنترل گوشی از راه دور را می توان به اپلیکیشن Remo Droid نسبت دارد. این برنامه نیز مشایه دیگر نرم افزارها از قابلیت و ویژگی های منحصر به فردی برای کنترل و یا اشتراک گذاری فایل و اطلاعات بین دو دستگاه برخوردار بوده و در اصل برای Android TV طراحی شده است. البته با وجود مزایای بیشمار برنامه Remo Droid نمی توان از نقاط ضعف و مشکلات متعدد این برنامه نیز غافل شد، چراکه اپ مورد نظر تنها بر روی دستگاه هایی قابل اجرا است که روت شده باشند.

کنترل گوشی از راه دور

  • اپلیکیشن کنترل گوشی از راه دور Air Mirror

برنامه Air Mirror از دیگر نرم افزارهای موجود برای هک و کنترل گوشی های روت شده و نشده از راه دور می باشد که به کاربر اجازه رصد و دسترسی به اطلاعات برنامه های و بخش های مختلف گوشی خود را از راه و به وسیله سیستمی دیگر می دهد. از لحاظ قابلیت کنترل گوشی از راه دور، این برنامه هیچ تفاوتی با سایر برنامه های مشابه حود نداشته و تنها باید در شیوه نصب و اجرای آن به نکته حائز اهمیت در خصوص روت یا غیر روت بودن دستگاه گوشی دقت کرد.

کنترل گوشی از راه دور

مراحل نصب و اجرای این برنامه کنترل گوشی از راه دور بدین صورت است که باید در مرحله نخست نسبت به دانلود و نصب دو برنامه Air Mirror و Air Droid بر روی گوشی اندروید و یک دستگاه دیگر اقدام نمود. سپس با ساخت یک اکانت کاربری به منظور برقراری ارتباط بین دو دستگاه به یکدیگر تلاش نمود تا گوشی روت شده به سیستم مورد نظر متصل شود. دقت داشته باشید که برای گوشی های روت نشده نیز لازم است که با مراجعه به قسمت نوار جانبی رابط اصلی برنامه Air Droid  و کلیک بر روی  آیکن Air Mirror نسبت به فعال سازی گزینه “  “Non-root”و در نتیجه مدیریت و کنترل گوشی از راه دور اقدام نمایید.

  • کنترل گوشی آیفون از طریق سرویس آیکلود

گوشی های آیفون از امنیت بسیار بالایی در برابر حملات هکری و اقدامات خرابکانه برخی از افراد سودجو و فرصت طلب برخوردار می باشد. اما با این وجود باز هم نمی توان گفت که هیچگونه باگ امنیتی برای نفوذ افراد هکر به اطلاعات شخصی و محرمانه افراد وجود نداشته و امروزه با پیشرفت دانش خیلی راحت می توان از طریق ابزارهای جاسوسی و کنترل گوشی از راه دور به اطلاعات افراد دسترسی پیدا کرد. سرویس آیکلود نیز یکی از سرویس های محبوب و شناخته شده برند اپل برای کنترل گوشی آیفون از راه دور به هنگام سرقت یا مفقود شدن آن می باشد. این سرویس دارای بخشی به نام Find my iPhone بوده و از طریق بخش  iCloud در قسمت تنظیمات گوشی می توان به آن دسترسی پیدا کرده و با بعد از وارد کردن اپل آی دی خود در قسمت خواسته شده به صورت خودکار قابلیت find my iPhone برای کاربر فعال خواهد شد.

کنترل گوشی از راه دور

دقت داشته باشید که این قابلیت گوشی آیفون به کاربران اجازه ای انتقال، اشتراک گذاری، ردیابی، کنترل و یا حذف اطلاعات و برنامه های مختلف را خواهد داد. همچنین برای غیرفعال سازی و خروج از حالت آیکود به رمز اپل آیدی خود نیاز دارید؛ چراکه که در غیر این صورت هر گونه اقدام برای خروج از این قابلیت امکان پذیر نمی باشد. از مسیر Settings > Privacy > Location Services Location Services  نیز می توان هر گونه اطلاعات درباره موقعیت دستگاه خود را به دست آورد.

  • برنامه کنترل گوشی Android VNC Viewer

از دیگر نرم افزار و اپ های عالی به منظور دسترسی و کنترل به انواع مختلف دستگاه اندروید، برنامه Android VNC Viewer میباشد. این اپ دارای ویژگی ها و امکانات بسیار متنوعی بوده که از جمله آنها می توان به ذخیره اطلاعات، ارتباط با دستگاه های دارای سرور، کنترل زوم، کنترل ماوس و کیبورد و … اشاره کرد. همچنین بیشتر دستگاه های دارای سرور VNC مانند Tight VNC, Real VNC و اپل ریموت دسکتاپ بر روی OS/X از ویژگی منحصر به فردی در جهت ارتباط و تطابق کنترل دستگاه های با یکدیگر وجود دارد. همانظور که اشاره شد، نرم افزار مورد نظر تنها بر روی گوشی هایی با سیستم عامل اندروید قابل اجرا و نصب می باشد.

نکته پایانی

در مجموع از همه آنچه که تا کنون بیان شد، می توان نتیجه گرفت که هک گوشی و کنترل آن از راه دور برخلاف باور بسیاری از کاربران امری امکان پذیر بوده و برنامه های مختلفی در جهت کمک و یا جاوسی راجع به این قضیه طراحی شده است. این برنامه ها تنها به چند مورد ذکر شده در این مقاله ختم نمی شود و برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نام و قابلیت دیگر اپلیکیشن های موجود می توان با یک سرچ ساده در اینترنت به آنها دسترسی پیدا کرد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا