امنیت شبکه و هکبرنامه هکجاسوسی گوشیردیابی گوشینرم افزار کنترل والدینهک گوشی

آشنایی با انواع برنامه امنیت گوشی اندروید

برنامه امنیت گوشی یکی از ملزومات قابل توجهی است که هر یک از کاربران باید نسبت به آن برای حفاظت از اطلاعات درون گوشی خود در برابر ویروس های مخرب توجه ویژه داشته باشند. در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر اما مفید در خصوص انواع مختلف برنامه های امنیتی برای گوشی اندروید و آیفون با شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم؛ تا پایان این متن همراه ما باشید.

آشنایی با انواع برنامه امنیت گوشی اندروید
آشنایی با انواع برنامه امنیت گوشی اندروید

ضرورت برنامه امنیتی گوشی

امروزه در عصر فناوری و اطلاعات با توجه به نیاز مبرم و اساسی انسانها به گوشی تلفن همراه برای انجام برخی از امور روزمره خود و حفاظت از حجم انبوه اطلاعات شخصی و محرمانه ذخیره شده باید از برنامه ها و نرم افزارهای امنیتی کمک گرفت تا دستگاه شما را در برابر حملات نرم افزارهای جاسوسی، اسپم، بارگیری های مخرب، پیوست های ایمیل مخرب و … ایمن نگاه دارد. در حقیقت سیستم عامل اندروید به عنوان یکی از محبوبترین سیستم عامل ها گوشی تلفن همراه در دنیا از قابلیت ها و نقاط قوت بیشماری همچون امکان شخصی سازی همه جانبه و گسترده برخوردار می باشد.

اما یکی از موضوعات اساسی و مهم در خصوص این سیستم عامل که نسبت به آن کمی بی توجهی شده، ضعف های امنیتی آن در مقایسه با سیستم عامل iOS می باشد. بر همین اساس امروزه شاهد انتشار انواع مختلفی از برنامه امنیتی گوشی برای سیستم عامل اندروید هستیم که با کنترل تمامی عوامل امنیتی باعث افزایش سطح ضریب ایمنی آن می شود. به عبارت دیگر؛ این برنامه ها هر یک از قابلیت های خاص و منحصر به فرد برخوردار بوده و به شیوه های مختلف باعث ارتقا و افزایش ضریب امنیت سیستم عامل اندروید و از بین بردن ضعف های آن خواهد شد.

ضرورت برنامه امنیت گوشی

انواع برنامه های امنیتی گوشی 

خوشبختانه امروزه شاهد طراحی طیف کثیری از انواع مختلف نرم افزارها و برنامه امنیت گوشی هستیم که هر یک از آنها به نوبه خود نقشی تاثیرگذار در حفاظت از گوشی همراه شما دارند. اغلب افراد جامعه به محض شنیدن نام برنامه امنیت گوشی گمان میکنند که منظور ما آنتی ویروس هایی است که با وجود نصب بر روی گوشی موبایل از آنچنان کارایی موثری برخوردار نبوده اما باید بدانید که برنامه های امنیتی گوشی چیزی فراتر از آنتی ویروس ها بوده و تنها به آن ختم نمی شود. در این بخش ما قصد داریم تا شما را با نام و قابلیت های چند برنامه امنیت گوشی که هر یک از آنها به شیوه ای باعث ارتقای ضریب امنیت گوشی شما خواهد شد؛ آشنا خواهیم کرد:

انواع برنامه های امنیت گوشی 

نرم افزار یا برنامه امنیت گوشی Bouncer

یکی از بهترین و با کیفیت ترین گزینه های نرم افزاری برای ارتقای امنیت گوشی هایی با سیستم عامل اندروید؛ برنامه Bouncer میباشد. این برنامه امنیت گوشی از آپشن ها و قابلیت های منحصر به فردی برخوردار بوده  که از جمله کاربردهای آن را می توان به امکان دسترسی به اپلیکیشن های مختلف نصب شده بر روی گوشی و  بررسی و مدیریت دقیق هر یک از آنها را به شیوه های مختلف نسبت داد. همچنین به واسطه یکی از آپشن های این برنامه میتوان اجازه دسترسی به اطلاعات خاصی را در یک اپلیکیشن تنها برای بازه زمانی مشخص و محدودی تنظیم کرد و بدین ترتیب اجازه مدیریت و بررسی همیشگی آن امکان پذیر نیست.

نرم افزار یا برنامه امنیت گوشی Bouncer

اپلیکیشن امنیت گوشی Find My Device

یکی دیگر از بهترین نوع برنامه امنیت گوشی برای سیستم عامل اندروید که به طور پیش فرض نیز بر  روی گوشی نصب شده را میتوان به برنامه (Find My Device) نسبت داد. این برنامه امنیتی از قابلیت ردیابی موقعیت مکانی گوشی برخوردار بوده و در شرایطی که گوشی مفقوده یا به سرقت رفته باشد می توان با کمک آپشن های مختلف این برنامه از طریق مرورگر یک گوشی دیگر به ردیابی موقعیت مکانی گوشی مفقودی یا سرقتی پرداخت.

برنامه امنیتی گوشی Firefox Focus

جستجو در صفحات مختلف وب و اینترنت یکی دیگر از راه های سوء استفاده از اطلاعات محرمانه و شخصی افراد درون گوشی خود است؛ از همین رو برای ارتقای ضریب امنیت گوشی خود حین جستجو در صفحات مختلف وب و اینترنت بهتر است که از مرورگرهای امنی نظیر Firefox Focus  استفاده کنید. از آنجایی که این برنامه امنیت گوشی به طور دائمی و همیشگی بر روی حالت اینکوگنیتو (Incognito Mode) تنظیم شده با غیر فعال کردن ترکرها ( ردیاب) و تبلیغات سایت های مختلف به صورت اتوماتیک و خودکار می تواند باعث افزایش ضریب امنیت دستگاه شما و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه درون آن شود. فلذا مرورگر  (Firefox Focus) یک برنامه امنیتی مناسب برای گوشی هایی با سیستم عامل اندروید بوده که با وجود آن کاربران بتوانند با خیالی راحت و آسوده به وبگردی بپردازید.

برنامه امنیت گوشی Firefox Focus

 نرم افزار امنیتی گوشی Glasswire

از دیگر برنامه های امنیتی گوشی که در مقایسه با سایر برنامه های که تاکنون از آنها نام بردیم به نسبت جدیدتر به شمار می آید و با وجود قابلیت ها و کارایی منحصر به فرد خود تنها در ظرف مدت کوتاهی توانست توجه طیف کثیری از مخاطبان را به سوی خود جلب نماید, برنامه امنیت گوشی Glasswire است. این برنامه با فراهم آوردن بهترین بستر ممکن به کاربران این امکان را می دهد که به کنترل و مدیریت مصرف داده ها و اینترنت خود بپردازند و با ارائه لیستی از اپلیکیشن های مختلف نصب شده بر روی گوشی، آنها را به لحاظ میزان مصرف اینترنت در بازه های زمان مشخص مورد در قالب نمودارهایی مورد مقایسه قرار می دهد. بدین ترتیب با کمک این لیست می توان نرم افزارهایی که بیشترین مصرف حجم اینترنت و یا مشکوک به جاسوسی اطلاعات در پس زمینه دستگاه بوده را شناسایی کرد.

نرم افزار امنیتی گوشی Haven

برنامه امنیت گوشی (Haven)  یکی دیگر از جدیدترین اپلیکیشن های موجود در بازار است که به منظور افزایش سطح ضریب ایمنی گوشی هایی با سیستم عامل اندروید بکار گرفته میشود. این برنامه از این قابلیت تبدیل دستگاه تلفن همراه دوم به یک سیستم امنیتی برخوردار بوده که به محض فاصله گرفتن گوشی اول از شما از طریق گوشی دوم به فرد هشدار داده خواهد شد. بدین ترتیب به هنگام سرقت یا هر دلیل دیگری چنانچه گوشی را از شما دور کنند؛ شما به سرعت متوجه این قضیه شده و می توانید این موضوع را پیگیری کنید.

نرم افزار امنیتی گوشی Haven

برنامه امنیت گوشی LastPass

از دیگر برنامه های امنیت گوشی میتوان به  اپلیکیشن LastPass اشاره کرد که به کاربران برای انتخاب یک پسورد قوی و غیر قابل پیش بینی برای برنامه های مختلف روی گوشی خود کمک خواهد کرد. در حقیقت این برنامه یک اپلیکیشن مدیریت پسورد بوده که با توجه به کاربردهای منحصر به فرد خود در زمینه امنیت پسورد، به ارتقای امنیت گوشی شما در برابر حملات جاسوسی و نفوذ افراد هکر کمک شایانی خواهد کرد. این اپلیکیشن دارای دو نسخه رایگان و پولی بوده که برای بهره مندی از مزایای و ویژگی های پیشرفته تر آن باید هزینه اشتراک سالیانه آن را بر حسب مبلغ تعیین شده بپردازید.

 اپلیکیشن امنیتی NetGuard

برنامه امنیت گوشی (NetGuard) نیز به منظور مدیریت و کنترل دقیق دسترسی برنامه های نصب شده بر روی گوشی به اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع برخی از اپلیکیشن ها بر حسب نیاز و کاربرد مورد انتظار ما هیچگونه نیازی به مصرف اینترنت ندارند اما به محض اتصال گوشی شخص به اینترنت، حجم مشخصی از بسته فرد به واسطه این نوع برنامه ها مصرف می شود. از همین رو برنامه یا نرم افزار NetGuard کمک میکند که دسترسی برنامه های مذکور را به اینترنت در صورت غیر ضروری بودن آن مسدود کرده و آنها را مدیریت و کنترل نمایند. برخی از این برنامه می تواند برنامه های جاسوسی باشد که بدون آگاهی خود شخص بر روی گوشی او نصب شده و به محض اتصال به اینترنت اطلاعات شخصی و محرمانه شخص را برای فرد هکر ارسال می نماید.

(کنترل گوشی از راه دور + دانلود برنامه کنترل اعضای خانواده) : از آنجایی که گوشی تلفن همراه یک وسیله شخصی بوده که گاها می تواند حاوی اطلاعات بسیار مهمی نیز باشد. اما این دستگاه های کاربردی، آنچنان که به نظر می رسند ایمن نبوده و قابلیت هایی را برای ارسال اطلاعات به دیگر دستگاه ها دارند.

نصب برنامه های کنترلی و جاسوسی روی تلفن همراه، که معمولا به صورت مخفیانه و ناخواسته نصب می شوند، می تواند اطلاعات گوشی تلفن همراه شما را به مقصدی دیگر ارسال کند و از این طریق حریم خصوصی کاربر را به خطر اندازند. البته همیشه استفاده از این قابلیت ها، بار منفی نداشته و در برخی موارد ممکن است بسیار مفید نیز باشد.

در ادامه با همیار مارکت اندروید همراه باشید تا برنامه ای را در خصوص نحوه کنترل گوشی از راه دور به شما رائه کنیم تا در مواقع لازم بتوانید کنترل گوشی از راه دور را در دست بگیرید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا